Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V Clam-Gallasově paláci brzy vypukne festival Opera Barocca

Letos již potřetí se uprostřed srpna jindy ztichlé nádvoří Clam-Gallasovské residence rozzáří magickou atmosférou barokní scény, která ač pro některé může působit tajemně či exoticky, dokáže probouzet emoce, fascinovat a poskytovat nezapomenutelné zážitky všem návštěvníkům bez rozdílu věku.
Přidat na Facebook
3. ročník festivalu Opera Barocca, který je organizován Institutem barokní kultury ve spolupráci s Carnevale Praha se uskuteční od 14. 8. - 9. 9. 2012, ve velkolepém Clam-Gallasově paláci na pražské Královské cestě. V prostorách jedné z nejkrásnějších pražských barokních palácových staveb se v rámci festivalu odehraje série koncetů, výpravných představení a barokních soirée, jenž představí divákům aspekty výjimečné doby, která tak zásadním způsobem poznamenala historické dědictví Prahy i českých zemí a připomene její tradici a význam pro středoevropský region. Součástí programu festivalu je též výstava velkolepých scénických barokních kostýmů, která na základě historických ikonografií připravil atelier Franzis Wussin.

Dramaturgie festivalu se již tradičně věnuje interpretaci staré hudby a tance a rekreaci slavnostních divertiment XVII. a XVIII.století. S ohledem na jedinečnou atmosféru je většina festivalového programu uváděna v malebném prostředí otevřené scény palácového nádvoří. Jednotlivá představení ať už důsledně dbají na historickou přesnost a interpretační konvence nebo tvůrčím způsobem rozvíjejí jejich odkaz, jsou vždy připravována ve spolupráci s odborníky na dobové pojetí uměleckých disciplín. V programu se představí špičkoví čeští umělci specializující se na autentickou interpretaci barokní hudby. Všechna představení jsou scénická, hudebníci, zpěváci a tanečníci vystoupí v dobových kostýmech a maskách.

V průběhu festivalu zazní hudba dvorských festivit pořádaných na nejvýznamějších evropských panovnických dvorech či hudba z oper a baletů komponovaných v XVII. a XVIII. století. V programu budou uvedena díla J. B. Lullyho, M. Maraise, A. Campry, hraná na francouzkém dvoře. Z okruhu císařského dvora zazní hudba H. I. F. Bibera, J. H. Schmelzera N. Matteise, J. J. Fuxe, G. Bononciniho, A. Vivaldiho a dalších. Residenčním souborem je Carnevale Baroque Ensemble (Hipocondria Ensemble, + hosté). Dobové tance zatančí členové souborů Danseurs Nobles a Hartig Ensemble – tance a balety tří staletí.

Projekt Opera Barocca je podporován hlavním městem Prahou a Carnevale Praha. Významná a přínosná je též spolupráce s renomovanými českými institucemi, např. Archivem hl. města Prahy, Národní galerií v Praze, Galerií hl. města Prahy či Národním památkovým ústavem.

Představení začínají denně kromě pondělí vždy ve 20.15 hod., vstupenky v cenách 900 CZK, 550 CZK a 450 CZK je možné zakoupit během festivalu v pokladně infocentra přímo v paláci Clam-Gallas, Husova 20, Praha 1 nebo on-line v síti obvyklých předprodejů.

Podrobnosti o festivalu naleznete na www.operabarocca.cz

Zdroj: TZ Blue Gekko

Lakina
(Lada Váňová)
středa 8. 8. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. V Clam-Gallasově paláci brzy vypukne festival Opera Barocca. Vychytané.cz. [Online] 8. 8. 2012. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5880. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-Clam-Gallasove-palaci-brzy-vypukne-festival-Opera-Barocca
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.12s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 00:38