Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Let´s start the - MONEEEEY!!!

Už nějaký ten pátek odevšad slýcháme, že je krize. Krize sem, krize tam, stale existují věci, které lidi potřebují stále. Dýchat, jíst, pít, poslouchat hudbu…
Přidat na Facebook
Hudba je stará jako lidstvo Samo a kolik lidí, tolik vkusů. Ale už dávno neplatí, že dobrý umělec se proslaví až po své smrti. Je jiná doba a jsou někteří mezi námi, kteří pojmu moderní hudba dávají s každým svým počinem nový význam. A úspěch a sláva mají i svého třetího bratříčka – tučné konto. Zde je top 10 těch nej-víc vydělávajících DJů, jak jej sestavil prestižní časopis Forbes.

LET’S --- START--- THE --- PARTYYYYY!!! Tak takhle nějak možná začínají svoje akce i nejpopulárnější DJové za velkou louží. Ono být DJ není až tak jednoduché ani v našem pupku světa a to i ve městech, kde se v rozzářených klubech při skleničce svíjí do rytmu hudby a stroboskopů milovníci večírků každou noc. Svět jde dopředu, stejně jako hudba a ani tady by si už Arnoštek z Kouře asi moc neškrtnul.

Představ si, že jsi DJ. Posloucháš zvuky světa, připravuješ si muziku, sestavuješ hudební jídelníček labužníkům rytmů, mixuješ a zase posloucháš. Je to dobrý? Jo? Budou holky pod mixákem šílet a házet po tobě vyzývavé pohledy? Budou kluci zabraní do rytmu tak, že na tu chvíli zapomenou na svoje polovičky? Ne? Nezdá se ti to? Hm, tak nic. Smazat a všechno znova. A zase znova, dokud to nemáš úplně vychytaný. Pak přijde večer. V perfektním modelu vybalíš to nejlepší co máš a jde se na věc. To ale není všechno. DJ nedělá jenom hudbu, DJ dělá zábavu, dělá show, tvoří hudbu i svůj svět.

Pokud se objeví někdo výjimečný, kdo dokáže dělat skvělou muziku, kombinovat a zároveň do toho dostat své originální pojetí, dostat lidi do varu a zároveň mít styl, může se dostat hodně vysoko. A jako příjemný bonus na tom hodně vydělat. Časopis Forbes nedávno uveřejnil žebříček nejvíc vydělávajících DJů. A tady je máme, králové černých koberců, co nemají hluboko do kapsy a znají je ve městech i tam, kde dávají lišky dobrou noc.

TiëstoRoční zisk: 22mil USD (pakatel, asi půl miliardy „českých“)

Tenhle holandský elektronický vizionář co hrál na zahajovacím festivalu olympiády v Athénách a byl několikrát i v Praze (Tiësto , Midwest Music Festival , Tiësto - Kaleidoscope World Tour , DJ Tiesto) je za mixákem jako ďábel, který ale dokáže i andělské kousky. V březnu na Miami Music Week hrál charitativní fotbalový zápas s dalšími úspěšnými DJi(Afrojack, Sebastian Ingrosso, Alesso...). Po zápase vydražil s ostatními svoje podepsané dresy a výtěžek putoval na pomoc v boji proti AIDS v Africe.

SkrillexRoční zisk: 15mil. USD (asi 306,5 mil. CZK)

Tak tenhle drsňák se ve velkém světě opravdu neztratí. Rodilý američan, co to vzal za hardcore koec, potěšil svoje fanoušky ale určitě ne církev autorského práva, když v roce 2009 vydal svoje minialbum My Name Is Skrillex a dal ho volně ke stažení na sociální síť MySpace. U nás se zatím objevil na Rock for People.

Swedish House MafiaRoční zisk: 14mil. USD (286 mil. CZK)

Skandinávské trio(tedy spíš bývalé kvarteto) také nejsou žádní amatéři z horní-dolní. Třikrát švédský originál a je z toho trojindividuum, kterému to pospolu pořádně šlape. A protože jsou to nejenom DJové, ale taky producenti, dávají o sobě kromě hudby vědět i v technicky dokonale zpracovaných videoklipech. V roce 2010 jsme mohli jednu jejich třetinu vidět i u nás, třeba na Mácháči.

David GuettaRoční zisk: 13,5mil. USD (276 mil. CZK)

Aby té Evropy nebylo málo, je tu další zástupce. Z chladné Skandinávie rovnou do sladké Francie. Odtud je tenhle frajer, který mixoval své první vinyly, když si většina z nás ještě hrála na horníka v uhláku a světu vládla sexuální revoluce. Poprvé byl u nás v roce 2007 a asi se mu u nás líbí :)

Steve AokiRoční zisk: 12 mil. USD (245mil. CZK)

Tenhle pán asijské předky nezapře, ale je to rodilý Američan(i když jeho otec byl známý japonský zápasník) a jeho muzika je záležitost pro fajnšmekry. Asi to bude tím, že má i ledacos v hlavě. Má vysokou školu (ženská studia(?) a sociologie na kalifornské univerzitě) a vlastní nahrávací studio. U nás jsme o něm ještě moc neslyšeli, ale doufám, že on brzy uslyší o Česku a vše se v dobré obrátí.

Deadmau5Roční zisk: 11,5mil USD (cca 236mil. CZK)

Není myš jako myš. Po MickeyMouse a Jerrym je tahle asi nejpopulárnější, minimálně mezi vyznavač, i když je mrtvá. OK, přestaňme si dělat legraci z jeho pseudonymu, aspoň na chvilku. Torontský DJ a producent, vlastním jménem Joel Zimmerman, ve svém domácím studiu mixuje muziku, která se dostala i do herního průmyslu, jeho tvorbu použili herní vývojáři v GTA Chinatown Wars a GTA IV. Také si potrpí na dámskou krásu, do roku 2011 žil s říjnovou playmate 2010. Do našich končin zavítal v roce 2009 na Citadela a že to byla řádně vychytaná akce.

DJ Pauly DRoční zisk: 11mil USD (cca 226 mil. CZK)

Italský původ, dokonale vyrýsované tělo, kolik vlasů tolik gelu a americký úsměv. Tohle je showman Pauly D. V USA, kde Pauly působí především, patří mezi nejoblíbenější protagonisty velké klubové scény. Není tajemstvím, že u něj prim hraje jeho vzhled, který byl i startérem jeho kariéry. Ale ruku na srdce. Opravdu by se stal jedním z nejlépe placených DJů, kdyby neuměl dělat muziku ale jen show? U nás je zatím veskrze neznámý ale kdo ví, třeba i on si najde cestu do českých luhů a hájů.

KaskadeRoční zisk: 10 mil. USD (cca 205 mil. CZK)

Živý důkaz toho, že zkušenosti a vlastní názor se vyplatí. Ryan Raddon je představitelem amerického progressive, jeho muzika je příjemná a dobře se poslouchá, zpívané pasáže v jeho věcech je takové malé pohlazení pro uši. Často spolupracuje s ostatními DJi, hlavně s mrtvým myšákem - Deadmau5. Je možné, že do nějaké své věci časem přidá i nějaký ten exotický prvek, mluví totiž plynule japonsky.

AfrojackRoční zisk: 9mil. USD (185 mil. CZK)

Další showman, co místo konfet může na svých party rozhazovat účtenky. Holandský zajíček (ročník 1987), který se shlédnul v Tiëstovi a tak si na PC nainstaloval FruityLoop. Poté co ovládnul taneční scénu v Rotterdamu, odjel „na zkušenou“ za velkou louži a vrátil se s vavříny. Na to, že je mu teprve 25 už má za sebou hezkou řádku singlů a spolupráci s takovými hvězdami, jako je Beyoncé.

AviciiRoční zisk: 7mil USD (cca 144mil CZK)

Pokud je Afrojack mladíček, Avicii je ještě pískle. Poslední z výplatní top ten se narodil, když nám tu padala Železná opona. Mladý je ale jen věkem, ve světě taneční hudby je to už ostřílený mazák. Navíc pochopil, k čemu slouží sociální sítě a že internetové blogy jsou užitečná věc. Zatímco si doma v pokojíku mixoval tracky a dával je na různé na houseové blogy, jeho jméno se stávalo známým. S podporou Tiësta se z něj během pouhých 5ti let stal král švédského house, který si opravdu nemusí lámat hlavu s ekonomickou krizí. Letos v květnu jsme ho mohli slyšet naživo i u nás, na Magnetic festivalu ale určitě to nebylo naposled.

Autor: Lea Bradáčová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 13. 8. 2012 12:00
Chovancová, Michaela. 2012. Let´s start the - MONEEEEY!!!. Vychytané.cz. [Online] 13. 8. 2012. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5869. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Let_s-start-the---MONEEEEY!!!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.236.65.63
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 03:19