Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Festival Dokořán rozhýbal Karvinou!

Karviná se postavila na nohy. Davy lidí se pohybovaly po karvinském zámeckém parku, když mířily na festival Dokořán, který zde pořádalo již po osmé neziskové sdružení Iniciativa Dokořán.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Festival Dokořán
čtvrtek 2. srpna 2012 18:00
(konec +- neděle 5. srpna 2012 18:00)
Karviná
Karviná (CZ)
Ve dnech 2. - 4. srpna prošlo areálem Dokořánu přes 2000 lidí, vystoupilo přes 60 interpretů z řad djs, kapel, divadel, přednášejících a dalších účinkujících. Filmy do toho raději ani nepočítáme, ta čísla by vás mohla děsit. Festival Dokořán je jiný než většina festivalů, ale přijít na to proč si každý musí sám.

Teď ale trochu toho reportu: Ačkoliv velká jména jako BUTY, Vypsaná FiXa, Jiří Schmitzer sklidila očekávány úspěch a velký aplaus, i méně známé kapely ohromily publikum. Květy, Luno, Zrní, rakouští My Glorious a polští TABU získali uznání a lidé hromadně listují jejích stránkami, aby našli další jejich koncert.

Velmi diskutované téma byl také výběr djs – maďarští hosté Jade a Mindscape naplnili klubovou scénu k prasknutí, Hedflux z Anglie byl nadšen atmosférou a rád si s návštěvníky popovídal, než zase odletěl do své domoviny.

„Lidé byli naprosto skvělí, bavili se, byli odvázaní a užívali si program naplno. Divadlo, filmy a další program, který byl zdarma mimo areál, si lidé vyhledali aktivně sami a dle reakcí se jim to velmi líbilo,“ komentoval program ředitel festivalu Daniel Cieślar. Upozorňuje například na divadlo Do Houslí, Exil a všechna, která musela na děkovačku vyjít minimálně čtyři krát.

Počasí festival vyšlo jako málokterému letošnímu festivalu. Ovšem nejen program a počasí je zárukou dobrého festivalu. „Dobrovolníci, kteří festival pořádají, odvedli úžasný kus práce a my jsme rádi, že jsme Karviné něco dali,“ netají se pýchou za své svěřence Daniel.

Nuže, můžeme rozepsat každé vystoupení do detailu a napsat i, co měli interpreti na sobě a jak moc se v těch vedrech zpotili. Ale fotografie, videa a vzpomínky přítomných to nenahradí. Proto si je užijte a litujte, pokud vám toto uniklo. Nejdříve prý zase za rok.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 8. 8. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Festival Dokořán rozhýbal Karvinou!. Vychytané.cz. [Online] 8. 8. 2012. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5857. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Festival-Dokoran-rozhybal-Karvinou!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 02:56