Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dýdžej by měl být stále umělec!

Havana Club vám přináší rozhovor s Paulem Oakenfoldem.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Sázavafest
čtvrtek 2. srpna 2012 21:00
(konec +- pátek 3. srpna 2012 04:00)
Areál Zelený Ostrov
Benešov (CZ)
Paul Oakenfold představuje skutečnou dýdžejskou legendu. Člověk, kterého taneční muzika okouzlila již na konci osmdesátých let, který přivezl tuto hudbu do Británie a odstartoval tím nebývalou kariéru, která vyústila třeba i v přátelství a spolupráci s Madonnou… Paula se nám podařilo zachytit na festivalu Sázavafest, kde hrál v sobotu jako hlavní hvězda. I když byl po náročném cestování velmi unavený, věnoval se nám a trpělivě odpověděl na naše otázky…

V posledních dnech jsi hodně cestoval, jaká byla poslední vystoupení?
V posledních dvou dnech jsem toho stihl opravdu hodně. Nejdřív show s Madonnou ve Varšavě, která byla skutečně velkolepá a před několika tisíci lidmi, včerejší noc jsem strávil na Ibize, kde jsem potkal i mnoho známých. Obě show byly odlišné, ale každá svým vlastním způsobem zajímavá.Hraješ často právě s Madonnou, pamatuješ si na první setkání s ní?
To už je tak dávno, před mnoha lety… Dali jsme se dohromady díky vydavatelství a naše spolupráce se ukázala jako oboustranně vyhovující. A to dokonce tak, že jsme teď přátelé.

Jsi skutečný pionýr taneční muziky a také člověk, který tuto hudbu přivezl do Británie. Tušil jsi tenkrát, jak populární tato hudba jednou bude?
Takovou popularitu jsem tehdy rozhodně nepředpokládal! Ale lidi kolem mě tu muziku prostě milovali, já jsem si užíval hraní a všechny ty věci kolem. Dělal jsem zkrátka to, co mě bavilo, bez nějakých očekávání.Jaké je podle tebe to nejzajímavější období taneční muziky, byl to její počátek?
Ne ne, myslím si, že skutečně zajímavé období prožíváme teď. Je to období plné výzev, začínáme novou éru, vyrojilo se plno nových producentů a zajímavé muziky. Opravdu miluju změnu a k té podle mě teď dochází.

Co si myslíš o vývoji technologií? Myslíš si, že je snazší být dýdžejem dnes, když jim pomáhá tolik software?
Dobrá otázka, je to skutečně o mnoho snazší, máte k dispozici software na srovnání tracků a mnoho dalšího. Ale já mám stále rád, pokud je dýdžej i umělec. Líbí se mi, když dýdžej i něco vytváří, nejenom vybírá ty správné tracky.Cítíš ještě stále nostalgii po vinylech?
Vlastně už ne, ale svoji vinylovou sbírku stále vlastním. Mám jich 35 000! Ty nejoblíbenější jsou asi od Marvina Gaye.

Prý jsi také velký fanoušek Beatles?
Moji rodiče je velmi milovali a pouštěli mi je od malička, takže to na mě zanechalo vliv. A ano, je to jedna z největších skupin na světě!Tvoje hudba byla použita také v počítačové hře. Jsi jejich fanoušek?
Dříve jsem byl velký fanoušek. Mám hodně rád sportovní hry, nejvíce fotbalové. Jsem totiž taky fanoušek fotbalu, samozřejmě Chelsea, mistra evropské ligy!

Užíváš si stále ještě party i ve volném čase?
Ano, pořád si to rád užiju, rád potkávám známé a prožiji ji se vším všudy. A nejradši s dobrým drinkem.

Zanedlouho budeš slavit narozeniny. Jaká bude oslava?
Jako vždy a stále – v letadle!

Havana Club je s vámi tohle léto na festivalech! Po Sázavafestu bude následovat Mácháč (24.-25. srpna) a poté první podzimní halovka Trancefusion (29. 9.). Hledejte Havana promotým, který pro vás na těchto akcích bude mít připravenou skvělou show a spoustu dárečků. Užijte si tohle léto s Havanou a perfektně vychlazeným Mojitem!
www.havanaclub.cz

Text: Michaela Kadlecová, foto: Martin Borovička
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 7. 8. 2012 13:00
Chovancová, Michaela. 2012. Dýdžej by měl být stále umělec!. Vychytané.cz. [Online] 7. 8. 2012. [Citace: 25. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5856. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dydzej-by-mel-byt-stale-umelec!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.111.121
Serverový čas: pondělí 25. září 2023 11:57