Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Xtasy glamour foto festival má za sebou první zátěžový test

Největší evropská událost glamour fotografie bude letos poprvé představena v Čechách.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce

čtvrtek 1. ledna 1970 01:00
(konec +- čtvrtek 1. ledna 1970 01:00)

()
Soutěžilo se o 10 x 2 volné vstupy Basic na Glamour foto & dance festival na Okoři 31.8. - 1.9.2012. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Jedinečný fotografický festival v České republice, Xtasy glamour photo fest, má za sebou první z řady zatěžkávacích zkoušek a testů. V hostivařských filmových ateliérech postavila produkce festivalu dvě z osmi fotoscén, na kterých se vystřídala taneční skupina, několik modelek i Harley Davidson.

Xtasy glamour photo&dance festival proběhne 31. 8. a 1.9. na hradě Okoř, všech osm fotoscén bude laděno do témat v duchu sHOT&WILD. Přímo na festivalu bude i velké pódium pro doprovodný hudební a taneční program. Festivalu bude předcházet workshop glamour fotografie s americkým fotografem Ronaldo Gomezem.

Festival je určený všem, kteří mají rádi fotografování a glamour fotografie, ale nemají běžně k dispozici ateliér s osvětlovačem, scénografem, modelkami a vizážisty. Právě ti všichni mají za úkol připravit osm fotoscén – otevřených ateliérů – s profesionálními modelkami. Dvě taková podia, téma Dominance a Vězení, jsou nyní po zátěžových a uměleckých testech připravena.

„Rozhodli jsme se pro test fotoscén s dostatečným předstihem, abychom doladili všechny technické drobnosti a návštěvníci festivalu tak měli dokonale připravené prostředí pro fotografování a zázemí,” říká ředitel festivalu Jiří Macháček.

Cílem bylo vyzkoušet vše od velikosti pódia, scény, nasvícení přes modelky až po možnosti fotografování. Stejně tak samotný technický a produkční tým.

Pevnost fotoscény vyzkoušelo volné sdružení tanečníku Národního divadla Dekkadancers s ukázkou vystoupení, které předvedou přímo na Okoři. Modelky zjišťovaly možnosti, které scény nabízejí pro fotografování a různá svícení. Harley – Davidson pak při finálním focení s modelkami prověřil všechny dispozice scény a ukázal, že návštěvníci festivalu si budou moci pořídit opravdu Hot&Wild glamour fotografie.

O glamour foto festivalu
Xtasy je fotografický a taneční festival zaměřený na glamour, největší evropská událost glamour fotografie. Na Okoři a v podhradí vyroste Fotopark s osmi fotoscénami, před kterými bude vymezený prostor pro fotografy včetně třístupňového pódia. Největší podium obsadí doprovodný hudební a taneční program, kde zahrají kapely jako Navigators, Cosmic People nebo DJ Javas. Jeden z guru světové glamour fotografie Rolando Gomez povede dva dny před tím přímo v Praze workshop glamour fotografování.

Vstup na festival je od 18ti let, zakoupená akreditace opravňuje návštěvníka pořizovat fotografie na všech fotoscénách.

Glamour
Glamour fotografie je velmi oblíbený a rozšířený žánr, jehož počátky se datují na začátek 19. století. Je o decentní kráse, ženském půvabu a osobitém zachycení tohoto okamžiku. Důraz spočívá na modelce, nikoliv na oblečení, jako v případě módní fotky či nahoty u erotické fotky.
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 10. 7. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Xtasy glamour foto festival má za sebou první zátěžový test. Vychytané.cz. [Online] 10. 7. 2012. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5852. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Xtasy-glamour-foto-festival-ma-za-sebou-prvni-zatezovy-test
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 03:58