Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skoky, při kterých se tají dech!

Po necelém roce se do Prahy vrací největší sportovně - zábavná freestylová akce FMX Gladiator Games, tentokrát s podtitulem Fiat Triple X. Diváci i letos budou svědky neuvěřitelného skoku sériového, nijak neupraveného Fiatu Punto.
Přidat na Facebook
„Jde vlastně o světovou premiéru. Na rampu pojedeme rychlostí přes sto kilometrů v hodině, abychom vyskočili do zhruba dvaceti metrové výšky. A pokud se dostaneme nahoru, ještě nás čeká skok dolů. Bude to mazec,“ říká hlavní organizátor a jezdec zároveň Marek Rejman, kterému bude spolujezdce opět dělat Zdeněk Fusek.

„Náš skok na loňských FMX Gladiator Games jsme neměli možnost vyzkoušet, museli jsme prostě skočit hned napoprvé. Vyšlo to, ten pocit si budu dlouho pamatovat. Bylo to super, ale zdálo se nám to moc jednoduché. A tak jsem požádal Zdeňka o spolupráci na dalším skoku. Tentokrát to tak jednoduché nebude“, řekl Rejman o novém projektu.

Skok je inspirovaný legendárním silvestrovským skokem Robbie Maddisona, který vyskočil na repliku Vítězného oblouku v Las Vegas a následně seskočil zpátky dolů. Fiat Punto bude také skákat do výšky s následným seskokem zpět na zem. Uskuteční se na speciálně postavené věži z mohutné rampy před Průmyslovým palácem. Fiat Punto opět nebude nijak upravený, pouze vyztužený rámem pro případ převrácení. Nijak nebude upraven ani výkon motoru.Skok Fiatu Punto však není jediným lákadlem letošních FMX Gladiator Games. Chybět nebude ani FMX či pokus Švéda Daniela Bodina o step up back flip na postavenou věž. O stejný trik se pokusí také Američan Caleb Moore na sněžném skútru. „Caleb Moore loni při FMX Gladiator Games předvedl tandemové salto na sněžném skůtru se svým bratrem. Je to světová hvězda, stejně tak Daniel Bodin. Oba mají několik medailí z X Games. Z českých jezdců určitě nebude chybět Petr Kuchař nebo Libor Podmol,“ prozrazuje Rejman.

Součástí programu bude také koncert a ohňostroj. Na Fiat Triple X se milovníci freestyle motokrosu můžou těšit v pondělí 1. října na pražském Výstavišti Holešovice. Vstupenky jsou dostání již nyní v síti Ticketportal. Ceny vstupného se pohybují od 290 CZK do 690 CZK. Více informací na www.fiatxxx.cz nebo na www.gladiatorgames.cz

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 30. 7. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Skoky, při kterých se tají dech!. Vychytané.cz. [Online] 30. 7. 2012. [Citace: 10. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5838. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skoky,-pri-kterych-se-taji-dech!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.084s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: sobota 10. června 2023 02:30