Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

DePhazz přijedou s novou deskou do Prahy

Svoboda v jazzu a lehkost popu, dva základní elementy, s kterými pracuje skupina DePhazz, se znovu potkávají na jejich novém albu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Dephazz Live Tour 2012
pondělí 24. září 2012 21:00
(konec +- úterý 25. září 2012 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
A opět dokazují, proč jim hudební publicisté přezdívají „kmotři lounge music“. Už devaté studiové album Pat Appleton, Karla Friersona, Barbary Lahr a Sandie Wollasch nazvané Audio Elastique vyšlo 1. června. Po prázdninách, 24. září s ním přijedou na Conference do pražského klubu ROXY.

DePhazz se znovu vydali po cestě organické elektronické hudby, která na toulkách potkává mnoho hudebních stylů. Hlavním motivem je sice jazz, ale ten si k sobě pouští všechno, co se mu líbí. Producent a hudební hlava DePhazz Pit Baumgartner si s dalšími žánry pohrává, otáčí je, filtruje, ohýbá, mění elektronickou hudbu na akutistickou. Na první poslech šestnáct nových skladeb desky Audio Elastique dráždí, na ten druhý harmonizuje. Posluchač na albu najde swingové koláže okořeněné klasickým šansonem, elektronické downtempové skladby i čistý jazz.

První deska De Phazz - Detunize Gravity se zrodila v roce 1997, kdy Pit Baumgartner, rodák z Heidelbergu, dal dohromady první verzi kapely. V té době už měl na svém kontě spolupráci na pěti albech jiných hudebníků. Kromě Baumgartnera, jsou stálicemi hudební sestavy projektu i soulová zpěvačka Pat Appleton a charismatický vokalista Karl Frierson, rodák z Jižní Karolíny, který se v Německu usadil po pětileté službě v US Army Europe Band and Chorus. Aktuálně do kapely patří i Barbara Lahr. V Praze toto kvarteto 24. září doprovodí band čítající další čtyři muzikanty.Skladby DePhazz často zní jak z nejrůznějších loungeových kompilací, jako je fenomenální Hotel Costes a Science Fiction Jazz, tak z filmových dokumentů. De Phazz si vybral například režisér italského dokumentárního snímku o slavném automobilové závodě Mille Miglia (Tisíc mil). Multižánrová, těžko zařaditelná produkce oscilující na hraně mezi jazzem, downtepmem, triphopem a inteligentním popem okořeněná skvělými samply, prvky turnablismu a dech beroucími vokály ale De Phazz řadí mezi nejzajímavější projekty současnosti. V roce 2002 byli v Německu nominováni na prestižní hudební ceny Echo.

De Phazz poprvé v Česku vystupovali na festivale Love Planet v roce 2005 v Táboře. Do stanu Red Zone se ale dostala jen polovina z lidí, kteří o jejich koncert měli zájem. S velkým zájmem se setkal i zatím jejich poslední koncert v Česku v květnu 2010, kdy přijeli s úspěšnou deskou LaLa 2.0.

Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal od 450,- Kč + poplatky.

Více informací na:
www.cnfrnc.cz
www.facebook.com/cnfrnc
www.dephazz.com
http://www.facebook.com/events/276946045746292/
www.roxy.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 18. 7. 2012 16:00
Chovancová, Michaela. 2012. DePhazz přijedou s novou deskou do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 18. 7. 2012. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5799. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/DePhazz-prijedou-s-novou-deskou-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.102s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 09:25