Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na konci srpna bude Okoř patřit krásným ženám. Přijďte si je vyfotit!

Festival Xtasy 2012 - největší evropská událost glamour fotografie bude letos poprvé představena v Čechách. Registrace již byla zahájena!
Přidat na Facebook
Ve dnech 28.8. – 1.9.2012 bude Praha a Okoř patřit krásným ženám, milovníkům fotografie a všem, kteří se chtějí bavit. Největší evropská událost glamour fotografie – fotografický festival Xtasy 2012, se představuje.

Ojedinělá akce, která doposud chyběla v Čechách i v Evropě, je především oslavou glamour fotografie. Před zahájením samotného festivalu proběhnou v Praze během několika dní workshopy, semináře, výstavy a soutěže. Vše pak vyvrcholí poslední prázdninový víkend fotografickým festivalem na hradě Okoři. Fotopark s tématicky laděnými originálními scénami nabídne fotografům začátečníkům, amatérům i profesionálům nejen praktické zázemí, ale skutečné fotografické žně. O bohatém doprovodném programu, zajímavých hostech a skvělých fotografech ani nemluvě.

Co se vlastně bude dít
Velmi oblíbený fotografický žánr glamour není jednoduché ani popsat, ani vytvořit. Skrývá se za ním totiž mnohem více, než „snímek krásné a smyslné, decentně oblečené ženy“. Nejlepší glamour fotografie má především osobitou atmosféru - energii, drama a vzrušení.
„Málokdo má možnost získat vlastní a kvalitní glamour snímky. Fotograf je většinou odkázán na domácí amatérské podmínky či drahé jednorázové kurzy. Na Xtasy má vše na jednom místě - krásu, pestrost, profesionalitu a setkání s odborníky,“ říká ředitel festivalu Jiří Macháček.

Na louce pod Okoří vyroste netradiční festivalová zóna. Jejím základem bude deset velkých zastřešených scén, tvořených pódiem s profesionální filmovou dekorací, na nichž se budou odehrávat glamour příběhy. Letošní ročník je věnován tématu sHOT & WILD!, a podle toho se návštěvníci mohou těšit na fotoscény jako třeba Wild Cats, Harley Davidson Stage, Prison, Hard Rock, Ferrari Stage, Faktory Gym a další. V hlavních rolích desítky profesionálních fotomodelek, včetně několika Playboy Playmate. Pro fotografy pak bude vyhrazený prostor přímo před pódiem včetně třístupňové tribuny.

Program
Špičkovou úroveň, nepřekračující hranici vkusu, zaručuje nejen kvalitní organizační, technická, personální, cateringová a programová stránka, ale především účast českých i zahraničních profesionálů. Speciálním hostem a patronem festivalu je jeden z nejlepších světových glamour fotografů - Rolando Gomez. Účast potvrdila i U.S. Playmate Cassandra Lynn.

Před samotným festivalem proběhne výstava a party v pražském Harley´s baru. Po oba hlavní festivalové dny čeká návštěvníky kromě možnosti fotografování a soutěžení i bohatý doprovodný program, který ocení i širší veřejnost bez fotografických ambicí. Návštěvníci se mohou těšit na DJ´s, taneční skupiny a kapely jako Victoria & band, Navigators, Cosmic people, En.dru, Showstation či firewshow Pa-li-tchi. Přímo na hradě pak bude tzv. Private Lounge – jedinečná top-less a editorial nude foto scéna, koutky pro individuální focení, hudební produkce, spa zone, beach bar, catering.

Glamour fotografie
Fascinace krásou ženského těla je múzou umělců všech dob. Každá žena má mnoho tváří, nesčetně momentů, kdy je nejkrásnější. Cílem glamour fotografa je rozpoznat a zachytit tyto okamžiky. Někdy se glamour blíží módní fotografii, ale základní rozdíl spočívá v důrazu na modelku, a nikoliv na oblečení. Nahota není požadavkem glamouru, naopak, částečné zakrytí vyvolává pravý pocit erotického napětí, tolik typického pro tento umělecký žánr. Výsledkem je snímek navždy ilustrující krásu a smyslnost dotyčné ženy.

Glamour fotografie je velmi oblíbený a rozšířený žánr, jehož počátky se datují na počátek 19. století. Původ současného glamour žánru je spojený s ranným Hollywoodem, aby jej pak zcela změnil v 50. letech časopis Playboy.
Vstupné a registrace

Vstup je od 18 let. Počet účastníků je omezen. Zaregistrovat se lze na www.xtasy.eu. Základní vstupné BASIC umožňuje vstup do fotoparku, ovšem bez možnosti fotografování. Při zakoupení akreditace SILVER nebo GOLD je návštěvník oprávněn pořizovat fotografie kdekoliv v rámci festivalu, před fotoscénami může využít vyhrazeného prostoru. Samozřejmostí jsou autorská práva a práva na užití hotových snímků včetně možnosti zúčastnit se soutěží.Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 13. 7. 2012 09:00
Chovancová, Michaela. 2012. Na konci srpna bude Okoř patřit krásným ženám. Přijďte si je vyfotit!. Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5775. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-konci-srpna-bude-Okor-patrit-krasnym-zenam.-Prijdte-si-je-vyfotit!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:02