Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Katowickém OFF Festivalu zahrají Thurston Moore!

Americká hudební ikona Thurston Moore, hvězdný duet annb: Alva Noto a blixa Bargeld, headbanging Baroness, Texasan Josh T. Pearson bard, polský alternativní rock královna Nosowska míří na tento festival.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
OFF Festival
pátek 3. srpna 2012 18:00
(konec +- pondělí 6. srpna 2012 18:00)
Katowice
(PL)
OFF Festival Katovice: alternativní hudební festival, nyní již sedmým rokem. Umělecký ředitel festivalu Artur Rojek. Konala v "Słupna" vodní park v Myslowice v prvních letech se akce pořádá v Katovicích od roku 2010. OFF Festival získal četné rozdíly v Polsku iv zahraničí. To bylo krátce po prestižní evropskou cenu za nejlepší festival středních evropských festivalu v roce 2011. "Považujeme toto ocenění za projev uznání pro celou naší práci až do tohoto bodu, ale i pro nás výzvou, aby se ujistil budoucí verze žít tento rozdíl," říkají pořadatelé festivalu.

Thurston Moore
Tohoto umělce není třeba představovat, nejen kvůli formálnosti. Thurston Moore je spoluzakladatelem a páteří New York rockové ikony Sonic Youth, vynikající a originální kytarista, legendární skladatel, experimentální hudbní a filmový skladatel a nezávislý spisovatel a vydavatel. Fanoušci a kritici byli fascinováni v roce 2011 jeho sbírkou krásných akustických balad Zbořené myšlenky, produkoval Beck. Thurston prostě je - hlučný či melancholicky a jemný - stejně přesvědčivý, proto ho velmi rádi přivítáme na jeho prvním vystoupení na festivalu OFF.

anbb: Alva Noto a blixa Bargeld
Spojení dvou naprosto shodné poloviny, není to, co dělá duety silné: je to protiklad ohně a ledu. To je přesně vzorec používají Carsten Nicolai, lépe známý experimentální elektronické hudby publiku, Alva Noto a Hans Christian Emmerich, který boří zdi a hudebních úmluv pod názvem Blixa Bargeld s Einstürzende Neubauten, a po celá léta spolu Nick Cave v Bad Seeds. Alva Noto je o minimalismu a studenou preciznost, zatímco Blixa Bargeld představuje odvahu, což je výraz, a pomlčku nepředvídatelnosti. Dva byly spolupracují řadu let, ale jejich oficiální debutové nepřišel až do roku 2010, kdy vydala výborné rekordní Mimikry. Doufejme, že slyší zbytek tohoto příběhu na OFF festivalu ...

Baronka
Baronka je, vedle Isis a mastodont, jeden z nejzajímavějších metalových kapel na povrch na americké hudební scéně po roce 2000. Jejich drumwork a masivní riffy jsou jasně narodilo z dědictví Metallica a možná dokonce i Black Sabbath, ale odvážně hledat nové zvuky a hledat inspiraci v tak vzdálených žánrů od ortodoxního metalu jako punk a garážovým rockem hluku. Po dvou kritikou LP, Red Album a Blue Record, stejně jako řada vystoupení po boku kovových heavywieghts, baronka rozhodla vzít off 2011. Nebo přesněji, že se za rok do práce na jejich nové album Yellow & Green (být propuštěn v červenci tohoto roku), získávat John Congleton odst. Výbuchy na obloze, Svatý Vincenc) jako výrobce.

Josh T. Pearson
Texas rodák Josh T. Pearson byl kdysi frontman pro hodně zmeškané skupiny Lift, jak se seznámit, s kým on pustil jen jediný, legendární album, The Texas-Jerusalem Crossroads. Už vystupuje sám za téměř deset let, ale není zřejmě příliš dychtivě záznam: jeho první sólové album, poslední z Country Gentlemen - pravda, lidová diamant vydáno Mute Records - bylo zaznamenáno jen v loňském roce, kdy zpěvák našel Sám žije v Berlíně. "Jsou to písně, více méně otevřené rány," všimne si jeden recenzent Mojo. To se připravuje jako show pro diváky, které se nestydí a nebojí svých emocí.

Nosowska
Narodil se v poslední den letních prázdnin, musí Nosowska být jedním z nejhůře pracovní zpěvák v Polsku. Není rok projde bez nové album - sólo, nebo s její hlavní kapelou, Hey. A zatímco Hej nadále drží (i když ne tak zoufale, v dnešní době) k obecnému rockové estetiky, Katarzyna Nosowska vlastní alba vyhýbat stylistické hranice a toulat se volně mezi kytarový rock a nachlazení, elektronické zvuky, jak o tom svědčí její šesté album (subversively názvem 8) , který byl mezi nejlepších polských alternativních vydání v roce 2011.

Kanal Audytywny
Łukasz "LUC" Rostkowski a Bartłomiej "Spaso" Spasowski se stále znovu dohromady: Vratislav bázi Kanal Audytywny se vrací na OFF festivalu! Smazávají hranice mezi hip-hop, jazz, nové elektronické zvuky a výkonu, Kanal Audytywny vydala tři alba v Spasoasekuracja, Płyta Skirtotymiczna a Neurofotoreceptoreplotyka JAKO Magia bytu) před dělení. Ale teď jsou zpět na překvapit, učí a baví nás znovu.
To není všechno dobré zprávy. Jsme rádi, oznamujeme, že britský časopis Quietus bude oficiálním partnerem festivalu a kurátorem jednoho dne v experimentálním stádiu. Jejich hosty budou: Alva Noto anbb a blixa Bargeld a Josh T. Pearson, stejně jako dříve ohlášeným Colin Stetson, Shabazz paláce a kontejnerové.

Akron / Family
Co se stane, když transplantaci venkova americkou lidovou hudbu do New Yorku garáži? Nejen, že není chceš, to vlastně květy se zpětnou vazbou, slzení kromě tradiční písňové struktury, a nese ovoce nových zvuků, aniž by ztratili své kořeny v dobré songwriting. Akron / Family je studio experimenty a živé džemy byly zahájeny oprávněně je do popředí žánru známého jako bizarní folk nebo nové psychodelic rocku, v závislosti na tom, jak akustický nebo elektrický zvuk. Jejich vystoupení by mělo být dostatečným důkazem, ale jejich alba stojí za poslech také, zvláště jejich poslední verze _Akron / Family II Cosmic narození a Cesta shinju TNT (2011).

Megafaun
Megafaun jsou dobří přátelé s Akron / Family a určité Justin Vernon, s nimiž spolupracoval v kapele DeYarmand Edison před každý šel svou cestou: Justin jít na slávě jako Bon Iver, a Brad Cook, Phil Cook, a Joe Westerlund pouštět do neznáma, jak Megafaun, která zkoumá post-hippie hudbu není omezena trendy nebo čas. Je tu trochu země s tradicí skalní hranu v jejich zvuku, a dokonce i zvláštnosti hodné Frank Zappa a kapitán Beefheart, to vše provedeno v uvolněným stylem, který nenajdete nikde mimo Severní Karolíny. Jeden recenzent Pitchfork popisuje svou hudbu jako "velmi vhodný pro noční upnutý do sluchátek, protože je líný nedělní ráno, tančí po ložnici." V tom případě, že je to dobře-vhodný pro Radio 3. etapy taky.

Afro Kolektyw
Když tato skupina debutovala ve Varšavě více než deseti lety s Płyta pilśniowa, táhli srovnání ke kořenům a byl označován za velkého naději, že polský hip-hop. Dnes, po vydání Piosenki po polsku, nadšených recenzentů vidět Afro Kolektyw spíše jako hodný dědice nejlepších polských pop-rockové tradice 70. a 80. let. Tak těžké, jak to může být, aby se s nimi, dva prvky stylu Afro Kolektyw je zůstaly konstantní: jejich vynikající instrumentalisté, jejichž drážky zůstává bezkonkurenční v zemi Visly, a jejich one--druh frontman, Michal " Afrojax "Hoffman, proti jehož ostrý jazyk, vtipný humor, ironie a několik místních wordsmiths odvahu soutěžit.

Bohužel Black Face (USA) se rozpadli a nebudou vystupovat na festivalu.

Line up
Afrika HiTech, AfroKolektyw, Akron / Family, Alva Noto, annb: Alva Noto a blixa Bargeld, Atari Teenage Riot, baronka, bitvy, Baxter Dury, Charles Bradley a jeho extraordinaires, Colin Stetson, Connan Mockasin, Kontejner, Converge, Das rasistické, Smrt v Las Vegas, Dominique Young Unique, Fennesz a Lillevan, Les meče, Henry Rollins, Iceage, Iggy & The Stooges, Jacaszek, Josh T. Pearson, Kanal Audytywny, Kim Gordon a Ikue Mori, král Kreozotový & Jon Hopkins, Kirk, Kurt Vile a provinilcům Matthew Herbert, Megafaun, Mordy, Nerwowe Wakacje, Nils Frahm, Nosowska, jiné životy, Papa M, Pietnastka, Retro Stefson, Shabazz Paláce, Sleep Party People, Spectrum, sebevražda, labutě, Swietliki graja To Ogród Koncentracyjny " , Dům lásky, Thurston Moore, Ty Segall.
fdsafd

OFF klubu
A konečně, rádi bychom všem připomenout, že letošní nový a svěží vydání OFF klubu se bude konat v kině Światowid v Katovicích května 11-13. Vzácná kombinace vynikající film a vizionáře hudba: připojte se k nám na tři kouzelné noci se sova pálená, jestřáb a pilkou na železo a Tim Heckerem vykonávajících jejich hudba žije na filmy podle Wilhelma Sasnal, Sergej Parajanov a Werner Herzog. Další informace naleznete na stránkách festivalu OFF. (Www.off-festival.pl).

Vstupenky
Jízdenky a kupony jsou nyní v prodeji v OFF Festival webových stránkách a prostřednictvím Viz vstupenky (Velká Británie). http://www.seetickets.com/Event/OFF-FESTIVAL/Dolina-Trzech-Stawow/616154

OFF Před Party letence: VYPRODÁNO!

OFF 3-denní festival pass nebo bez kempu přístupu: 120/160 PLN - poskytuje přístup ke všem tři dny festivalu v Dolina Trzech Stawów, 3. až 5. srpna.

Nezapomeňte! Ceny uvedené výše jsou platné pouze do 16. dubna.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 5. 4. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Na Katowickém OFF Festivalu zahrají Thurston Moore!. Vychytané.cz. [Online] 5. 4. 2012. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5765. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Katowickem-OFF-Festivalu-zahraji-Thurston-Moore!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 08:41