Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Citadela 2012 aneb přísná party s Paul van Dykem

Rok se s rokem sešel a po několika organizačních změnách v místě a datu konání jsem se rozhodla navštívit po nějaké době opět Boby Centrum.
Přidat na Facebook
Volba to nebyla úplně jednoduchá, protože o pár set kilometrů dál nabízel program open-airu Svojšice také velice zajímavý line-up, u našich slovenských bratrů probíhaly dvě nemálo zajímavé akce, a to ani nepočítám bezpočet menších parties, dějících se ve stejný den. Po zvážení veškerých možností se ale stal Paul jasnou volbou, a tak nakonec v pátek večer usedám s několika přáteli do auta směr Brno.

Cesta, až na to vedro kolem, probíhá dobře až do Brna …U vjezdu na parkoviště při Boby Centru nás vítají zástupy lidí se vstupenkami k prodeji v rukou. My už však máme vše zajištěné, takže po krátké zastávce u bankomatu a odbavení u vstupu se dostáváme dovnitř. Na hlavní stage přicházíme někdy kolem 10. hodiny večerní, kdy rozjíždí svůj set dj Beatnut. Pro mé maximální potěšení zrovna hází do placu track Sky and Sand od Paula Kalkbrennera, mou srdcovku, která mi i v tom snad padesátistupňovém vedru v Boby navodí husí kůži.Chvíli se zaposloucháme do libých beatů a vyrážíme na obhlídku haly. Druhá stage duní v příjemném rytmu techna, pár lidí se kroutí na parketu, jinak je stage víceméně poloprázdná. Po celý večer, ač hudba je zde poměrně uchu lahodící, je známá La Grotta spíš taková odpočinková zóna.

Po nějakém tom drinku a návratu na hlavní stage nás již vítá Michael Burian, které ho zase na oplátku vítá již hodně zaplněné Boby. Michael hraje pěkně svižně, tak v podstatě celou jeho část vystoupení Burian & Burian protančíme. Po odehrané hodině v podání Michaela přichází na řadu Robert. Ani ten rozvlněný dav nešetří.

V neustávajícím vedru na hlavní stagei jsem zatoužila po troše vzdoušku, a tak se vydávám zpět na druhou stage, kde je přeci jen klima trošku lepší, a kde již přítomné baví skvělý dj Nois. Po troše odpočinku potkávám několik přátel se kterými mimo jiné probírám osvětlení, zvuk a výzdobu haly. Všichni se shodujeme na tom, že zvuk je poměrně kvalitní (ještě aby po tolika proběhlých akcích v Boby nebyl), osvětlení ani přemrštěné, ani nedostačující, zkrátka akorát. Mě osobně však nejvíc zaujaly dekorace jednoho z hlavních sponzorů akce, zejména velká hvězda zavěšená nad parketem na hlavní stagei.Je něco málo po 1. hodině ranní, zaujímám strategické místo na hlavní stagei a před dav vstupuje ten, na kterého již netrpělivě všichni čekají, mistr taneční scény, legendární Paul van Dyk.Je třeba říci, že po jeho posledních vystoupeních v České republice jsem byla velice zvědavá, co předvede, nicméně už po monstrózním nástupu a několika minutách setu jsem věřila, že tohle bude pecka. A taky byla! Paul hrál perfektně, tvrdě, dav téměř nešetřil a šlo na něm vidět, že si to maximálně užívá. Taky se mu podařilo po několika desítkách minut propotit tričko takzvaně durch a byl nucen se převléknout (kéž bychom i my měli tu možnost :)).

Paul hrál spoustu známých i méně známých tracků, včetně těch ze svého nového alba Evolution, ale jednoznačně všechny! zvedl ze židle, když hodil do placu track For an Angel. Plné Boby se vlnilo s rukama nad hlavou a číšila z něj, stejně jako z Paula skvělá nálada. Nepřetržitě komunikoval s davem, skákal doslova metr vysoko. V poslední hodince svéhu setu na asi 20 minut trošku zpomalil, ale posléze to zase rozjel. Tři hodiny uběhly jako nic a Paul se loučí s davem, který mu děkuje obrovským potleskem. Rozdává několik málo podpisů a fotografií a opouští Boby.

Musím říct, že za mě osobně se jednalo z posledních 3 hraní u nás o to NEJLEPŠÍ! Díky Paule! :)Po Paulovi nastupuje na hlavní stage Lucca, a já se jdu opět trochu vydýchat na druhou stage, která je však již (bohužel) poměrně mrtvá. Návštěva záchodů již bohužel v tuto hodinu byla poměrně nepříjemná a co víc – nebezpečná! Záchody a jejich úklid tentokrát skutečně podchyceny nebyly, nehledě na absolutně mokré schody k WC na jedné straně La Grotty, kde si nemálo lidí nabilo nos a i přes opakované prosby návštěvníků s nimi nebylo nic uděláno.

Když už jsme u těch záporů, musím se ještě vrátit ke zmiňovanému horku v celém Boby. Dle pořadatelů měla být posílena klimatizace v hale. Já osobně jsem žádné posílení nepocítila. Snad jen u otevřených dveří v levé a pravé spodní části hlavní haly se dalo trošku zchladit. Jinak bez vějíře ani ránu. Pro příště bych uvítala zpřístupnění venkovního prostoru po straně Boby, stejně jako tomu již na podobných akcích bylo.

V paměti mi utkvěl také pohled na znuděné VIP balkony, který mě několikrát skutečně rozesmál. Obdivuji lidi, kteří dají nehorázné peníze za VIP vstupenku, aby pak mohli celý večer jen stát opření o zábradlí. Jako projev skutečného přátelství považuju skupinku kluků, kteří doprovázeli svého kamaráda na invalidním vozíku a doslova jej přenášeli i s vozíkem z jedné stage na druhou. :)

Je asi 5 hodin ráno, Lucca je v půlce svého setu a z Boby již pomalu odcházejí davy lidí. Jdeme si ještě na chvilku zapařit a s úderem 6. hodiny ranní, tedy na samotném konci, odcházíme i my směr nádraží a domov. Cesta je přímo příšerná, ale všichni se shodujeme na tom, že party za to stála, a to i přes změnu místa konání a termínu!

Jak už bývá zvykem, vyzpovídala jsem pro vás pár účastníků party. Ptala jsem se, 1) co je do Brna přilákalo, 2)jak by akci ohodnotili, 3) jaké bylo pro něj největší plus a 4) největší mínus akce.

Šárka, 33, Zlín
1) Paul van Dyk, kdo asi taky jiný, že :)
2) Kdybych měla dát známku jako ve škole, tak 1-.
3) Jednoznačně dobrý sound a skvělá atmosféra.
4) Asi prostory. Vedro k zešílení, člověk nemohl jít ven se nadechnout svěžího vzduchu. Proto taky to minus k jedničce. Ta klimatizace jako měla spočívat v čem? V těch otevřených dveřích dole snad?

Pepa, 28, Brno
1) PVD
2) Super akce díky parádnímu výkonu headlinera, který opravdu předčil všechny ostatní.
3) PVD
4) Fronty na toaletách, malý výběr na barech, přesun termínu.

Ivana, 24, Bzenec
1) Přivedla mě touha, zvědavost a potřeba vypnout 
2) Akce jedním slovem famózní.
3) Prostor + účast lidí.
4) Obrovské horko a nemožnost dostat se ven na čerstvý vzduch.

Suma sumárum:
+ Paul; atmosféra; zvuk, dekorace
(-) horko; toalety a přístupové cesty k nim

Nevím jak na ostatních pátečních akcích, ale já jsem byla rozhodně návštěvou Citadely, i přes to šílené vnitřní klima, maximálně spokojená :)

Tak zase příště!

Peace, Misha
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 3. 7. 2012 11:00
Chovancová, Michaela. 2012. Citadela 2012 aneb přísná party s Paul van Dykem. Vychytané.cz. [Online] 3. 7. 2012. [Citace: 1. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5750. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Citadela-2012-aneb-prisna-party-s-Paul-van-Dykem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.207.240.77
Serverový čas: čtvrtek 1. června 2023 04:45