Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Cinda open air se zahraničními headlinery

Po úspěšných loňských dvou dílech se vrací Cinda open air, který i letos proběhne hned ve dvou termínech.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Cinda Open Air
sobota 14. července 2012 12:00
(konec +- sobota 14. července 2012 22:00)
Fotbalové hřiště - Císařská louka
Praha 5 - Smíchov (CZ)
Na prvním dílu, který se uskuteční již 14. července na Císařské louce, vystoupí hned dva zahraniční headlineři – srbská techno legenda Marko Nastic a německý Marco Zaffarano. Line up druhého dílu, který je přichystán na 1. září na stejném místě, prozatím zůstává utajen.

Festival letos nabídne celkem 5 zastřešených pódií, na kterých se vystřídá 45 djs. Kromě zahraničních headlinerů zde vystoupí i známí domácí zástupci jako Orbith, Jerry, Ladida, Chris Sadler, Bon Finix a další.

Jednoznačným headlinerem festivalu je balkánská techno hvězda Marko Nastic, který v ČR nevystoupí poprvé. Marko patří mezi nejžádanější techno djs východní Evropy a momentálně pracuje na jednom z projektů s dalším výrazným jménem místní scény Dejanem Milicevicem.Druhé jméno potěší především dlouholeté fanoušky taneční scény. Německý dj a producent Marco Zaffarano začal být aktivním djem již v 80. letech minulého století, od roku 2002 navíc vlastní label Anima Records. Dnes již bohužel tato legenda oficiálně nehraje, ale my vám ho naservírujeme v plné parádě.Pokud si chcete zpříjemnit čekání na Cinda open air, doporučujeme zajít minimálně na jednu z mnoha warm up parties. První akce startuje již tento pátek 15. 6. v pražském klubu Touster a zahrají zde djs Orbith, KIFLI, Carrasco, Subgate, Mylo a Ezwell, kteří vystoupí i v červenci na Císařské louce.

http://www.cindaopenair.cz/

Potvrď účast na Facebooku: https://www.facebook.com/events/113914798745556/

Marko Nastic

Marco Nastic, jako jeden z hlavních postav taneční scény jihovýchodní evropy, prožíval své djské začátky v neklidném Srbsku 90.let. Marko a jeho kamarádi vybudovali jednu z nejlépe fungujích tanečních scén ve východní Evropě, čímž se stali inspirací pro redaktory z magazínů jako Mixmag, The Face, DJ and NME k napsání hned několika pochvalných recenzí a udělení cen. Skrze elektronickou hudbu a oslavování života se Marko a jeho kamarádi bránili temným silám politického šílenství, které probíhalo jejich rodnou zemí.

Djing a hudba byly vždy součástí Marka a to i v jeho pubertálním věku, kdy byl fascinovaný zvukem synthezátorů a jiných mašinek vytvářejících zvuk. Když na začátku 90. let začalo techno prosakovat i na tamější srbskou scénu, Marko nezůstal pozadu a vstoupil také do tohoto kolotoče mejdanů.

Brzy se začalo nahlas mluvit o talentované a rozjeté skupince dj's, kteří si říkali Teenage Techno Punks (všichni byli mladší 18 let), kde byl Marko tzv. vůdcem smečky. Brzy se stává nejžhavějším talentem jihovýchodní Evropy. Fronty na vstupech na jejich akce byly stále delší a delší a pověst o této partičce se začala šířit i za hranice Srbska.

Stejně tak jako se techno music stávala v Srbsku stále populárnější, eskaloval i balkánský konflikt. Marko byl příliš mladý na to, aby si plně uvědomoval vážnost situace a její dopad na jeho osobní i profesní život. "Věci byly napjaté, ale spousta toho šla mimo mě", přiznává Marko sám. Což pro ně také znamenalo, že nákup vynilů byl dost problematický a výběr velice zúžený. Tyto okolnosti se staly nedílnou součástí jak Marka tak většiny místních obyvatel, avšak i přes tyto potíže se staly jejich mejdany legendou taneční scény v Bělehradě.

Po válce se o Markově úspěchu a jeho schopnostech dozvědělo spoustu lidí ze zahraničí a to i o jeho speciálním stylu hraní - hraní ze 3 decků. Díky tomu začíná Marko vyjíždět na hraní do zahraničních klubů a časem se vyhrál natolik, že už se nedá zařadit jako klasický techno, house nebo minimal dj, ale jako dj s vlastním stylem.

Marko byl členem Recycled Loops Crew. Poté, co tato značka zanikla, se Marko přidal k projektu "Jesus Loved You" Valentina Kanzyaniho a rozběhl tři vydavatelství: Recon Warriors, Recon Light and Recon Traffica. Marko má také spoustu dalších běžících projektů jako například Space Explorers s Marko Milosaljevicem a Tango & Cash s Kobayanou a v neposlední řadě projekty s Dejanem Milicevicem.

Marko udělal své první neevropské turné poprvé v roce 2002, které proběhlo v jižní americe, konkrétně v Brazílii. Teď pravidelně vystupuje po celém světě. Od roku 2006 je autorem a zároveň hostitelem rozhlasového pořadu "Music for body and Soul" na přední srbské rozhlasové stanici B92.

Jeho umělecké album již čeká na vydání.

Zdroj: http://www.reconwarriors.com/cms/view.php?id=204#biographyMarco Zaffarano

V roce 1987 přišel Zaffarano poprvé do styku s acid housem, který ho významně ovlivnil. Od roku 1990 byl rezidentním djem v legendárním klubu "Oz" ve Stuttgartu. Ve stejné době začal pracovat na své vlastní produkci. V roce 1992 se na večírku v Oz klubu potkal s legendou taneční scény Svenem Väthem. Následovalo několik releasů na Svenově labelu Harthouse ve spolupráci s Jürgenem Kreschelem (aka Pascal Device). V roce 1993 se díky obrovkému nárustu zájmu o jeho vystoupení začal objevovat na zahraničních akcích a od té doby brázdí parties po celém světě. Od poloviny roku 1995 vydával svojí produkci na labelu MFS v Berlíně, kde se objevilo i jeho debutové album v roce 1996 nazvané "Jednou byl krásnou ženou". V roce 1998 vydál své druhé album společně stím nejlepším z Harthouse produkce z let 1992-1995. V roce 1999 se Zaffarano opět spojil se svým bývalým kolegou Jürgenem Kreschelem (aka Pascal Device) a následující rok se stal součástí značky Maura Picotta BXR. Od roku 2002 vlastní Zaffarano label s názvem Anima Records, jezdí hrát po celém světě a vydává na světově vyhlášených labelech. (Zdroj: Wikipedia.org)

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 13. 6. 2012 13:00
Chovancová, Michaela. 2012. Cinda open air se zahraničními headlinery. Vychytané.cz. [Online] 13. 6. 2012. [Citace: 3. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5674. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cinda-open-air-se-zahranicnimi-headlinery
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.094s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.201.96.43
Serverový čas: neděle 3. července 2022 10:41