Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Letní shakespearovské slavnosti 2012 letos poprvé v Plzni

Letní shakespearovské slavnosti mají u nás téměř 12letou historii. O popularitě slavností svědčí živý zájem o vstupenky, rekordní počty návštěvníků i celková úroveň akce. Festival proběhne od 26. června do 7. září v Praze, Brně, Ostravě a poprvé v historii přehlídka zavítá také do Plzně. Místním se tak představí jedna z divácky nejúspěšnějších komedií posledních let – Veselé paničky windsorské. Prodej vstupenek exkluzivně v síti Ticketportal.
Přidat na Facebook
Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší shakespearovskou divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě. Letos se poprvé uskuteční v Plzni, konkrétně v areálu pivovaru Plzeňského Prazdroje. Fanoušci se tak 24. a 25. července mohou těšit na Veselé paničky windsorské. Začátky představení jsou vždy ve 20:30 hodin.

Této vynikající komedii režiséra Jiřího Menzela vévodí Bolek Polívka v roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa, důvtipnou paní Pažoutovou hraje Simona Stašová, její spikleneckou přítelkyni paní Brouzdalovou ztvární Eva Režnarová. V dalších rolích se představí Jaromír Dulava, Jaroslav Satoranský, Hynek Čermák, Michal Novotný, Rudolf Jelínek, Jan Přeučil a další.

Hlediště je rozděleno na tři základní zóny, sezení v jednotlivých zónách je volné! Místa v první a druhé zóně jsou zastřešená a cena vstupenek je 750 Kč nebo 550 Kč, třetí zóna zastřešená není a vstupenka stojí 190 CZK. Hraje se i za nepříznivého počasí!

Tento rok mají diváci možnost vidět následující hry: Richard III., Jindřich IV., Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie, Marná lásky snaha, Dvaja páni z Verony a Oko za oko niečo za niečo.

Podrobnosti na www.ticketportal.cz

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 11. 6. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Letní shakespearovské slavnosti 2012 letos poprvé v Plzni. Vychytané.cz. [Online] 11. 6. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5667. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Letni-shakespearovske-slavnosti-2012--letos-poprve-v-Plzni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.082s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:45