Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Billy Talent již tuto neděli znovu nadchnou české publikum

V našich končinách velmi populární kapela BILLY TALENT z kanadského Toronta vystoupí v neděli 10. června v Praze. Koncert se odehraje ve Velkém sále pražské Lucerny.
Přidat na Facebook
Billy Talent píší svou historii už překvapivě dlouho, od svých středoškolských let, tj. cca od konce roku 1993. V jejich případě se potvrzuje pořekadlo o trpělivosti přinášející růže - až po devíti letech existence se dočkali větší pozornosti fanoušků, a první smlouvy s vydavatelstvím. Další postup byl ale už přímo raketový - po dalších čtyřech letech měla kapela na svém kontě dvě několikanásobně platinová alba a vyprodávala koncerty na všech kontinentech. Jejímu úspěchu zcela jistě napomáhá i její specifické hudební zaměření - na první poslech ničím nevybočující punk-rock na vlně The Clash, Rancid či Alkaline Trio se v něm nenuceně, ale velmi invenčně prolíná s progresivnějším rockovým stylem a la Jane's Addiction, Rage Against The Machine nebo At The Drive-In.

Českou republiku si Billy Talent podmanili o pár let později, než zbytek Evropy, avšak o to intenzivněji - nedělní koncert v Lucerně bude jejich již šestým vystoupením na našem území, přičemž je všechna stihli absolvovat v průběhu pouhých pěti let.

Od listopadu loňského roku pracují Billy Talent na novém, prozatím bezejmenném albu, které původně mělo vyjít v těchto dnech. Zejména díky několik měsíců trvající zdravotní indispozici bubeníka Aarona Solowoniuka se však jeho vydání cca o jedno čtvrtletí posunulo. Ani to však nebránilo promotérům mnoha velkých evropských festivalů, aby kapelu letos pozvali jako jeden z největších taháků. A právě mezery ve festivalovém turné, trvajícím až do 24. 6., využijí Billy Talent ke dvěma koncertům v Praze a Bratislavě, které se odehrají v menších prostorách, avšak s mnohem intenzivnější atmosférou a důrazem na nejvěrnější příznivce kapely.

Speciálními hosty nedělního večera budou švédští ATLAS LOSING GRIP, následovníci evropské skate-punkové legendy Satanic Surfers, a rovněž slovenská punk-rocková stálice, PLUS MINUS. Vstupenky seženete v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketpro až do sobotní půlnoci.
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 7. 6. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Billy Talent již tuto neděli znovu nadchnou české publikum . Vychytané.cz. [Online] 7. 6. 2012. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5653. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Billy-Talent-jiz-tuto-nedeli-znovu-nadchnou-ceske-publikum-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 16:09