Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Prometheus: film roku nebo fantasmagorie bez nápadu?

A co na to Jan Tleskač?
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Prometheus: půlnoční premiéra
čtvrtek 7. června 2012 00:01
(konec +- čtvrtek 7. června 2012 07:01)
Multikino Golden Apple Cinema
Zlín (CZ)
Tento film, který má tzv. všechno objasnit, je dílem režiséra Ridley Scotta, který již za svou životní dráhu natočil řadu výjimečných filmů, mezi všemi filmy Vetřelec, Blade Runner, Alien, Cutting Edge či třeba Gladiátor. Prometheus, uvedený do kin nyní, v červnu 2012, a podpořený masivní mediální kampaní, je jeho nejnovějším režisérským počinem. Jedná se o film, který má tzv. vše objasnit.,,Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru.

S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí.

Oba však mají poněkud rozdílnou motivaci, proč se expedice účastní. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy." (zdroj: csfd.cz)Dosavadní divácké ohlasy na film jsou velice rozporuplné. Nahlédněte na výběr dvojice z nich (zdroj: csfd.cz):

Starsfan: ,,Je hezké vidět v kině film, jehož styl je tak výrazný a autentický, že byste režiséra odhadli, i kdybyste o snímku nevěděli vůbec nic. Prometheus je takovým filmem. Vizuálně krásný, významově nejednoznačný, majestátně úchvatný a celkově více než dobře koukatelný. A i když scénář není úplně bez chyb, pořád je to jeden z těch lepších, ne-li nejlepších, filmů, co tento rok nejspíš vzniknou (...)"

Tom Hardy: ,,Fanoušci vetřelčí série budou zklamáni, neboť film nenabízí 1) dostatečně komplexní pohled na nastíněnou mytologii 2) ani v sobě nemá tolik z vetřelce (myšleno bytosti) kolik by si přáli. Na druhou stranu konečně víme „jak a proč“ a přestože nejde o nic světoborného, povedlo se tvůrcům vyhnout trapasu, což je v případě podobné látky úspěch. Ti, kteří přistoupí k filmu s čistým štítem, nezatíženi očekáváním, budou překvapeni, kolik bouře se urodilo ve sklenici vody, v níž se jen využívají osvědčené postupy. Všeobecná nadčasovost nakonec zůstane připsána pouze vizuálu a precizní Scottově režii. Vše ostatní už tu bylo. Pokud je to ale provedeno natolik dobře, nevidím důvod, proč si to v kině nezopakovat."

Dle hodnocení csfd.cz si zatím vysloužil 74%. Jaké hodnocení mu dáte vy?

Slavnostní premiéra v Golden Apple Cinema ve Zlíně se uskuteční v noci ze středy na čtvrtek, přesněji 1 minutu po půlnoci a všichni filmoví nadšenci jsou samozřejmě vřele zváni.

Přijďte si udělat vlastní názor! :)

Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 6. 6. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Prometheus: film roku nebo fantasmagorie bez nápadu?. Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5647. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Prometheus:-film-roku-nebo-fantasmagorie-bez-napadu?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.075s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 07:16