Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Na Rock for People vykřičí svůj hněv britská senzace ARCHITECTS

V pátek 6.7., tedy poslední den, totiž na festivalu Rock for People vystoupí britská post-hardcoreová senzace ARCHITECTS.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
pátek 6. července 2012 21:00
(konec +- sobota 7. července 2012 04:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Tento kvartet mladíků před 2 (!) dny vydal své páté studiové album Daybreaker. A to již provázejí oslavné recenze, stejně jako predikce o žánrovém komerčním trháku letošního roku. Po švédských otcích-zakladatelích Refused tak na RfP přijíždí nejčipernější kapela z oblasti post-HC.

Přes 48 hodin je na pultech páté album ARCHITECTS, post-hardcoreové formace z britského Brightonu. Ta po nahrávce "The Here And Now" přichází s deskou "Daybreaker", jež je mnohými znalci (fanoušky ani nepočítaje) vnímána za nejočekávanější žánrový počin letošního roku, a předpovídá se jí ohromný úspěch.

Post-HC produkce Architects, kterou katalyzuje řízný vokál frontmana Sama Cartera, měla zpočátku své existence potíže s vlastní identitou. Začala si říkat Inharmonic, aby později své jméno změnila na Counting the Days, až definitivně dospěla k názvu Architects.

Jen krátce poté, co se kapela zformovala (2004), už sjížděla řadu nejvýznamnějších britských festivalů, mezi nimi i Download nebo Sonisphere, a statut oblíbené festivalové kapely si hájí dodnes. A pozor: mnoho promotérů i kritiků jim dokonce trochu troufale věstí úspěšnou budoucnost, srovnatelnou s kariérami interpretů jako System Of A Down, Korn či Avenged Sevenfold.

Kromě sólových vokálů ve vlastních písních propůjčil Sam Carter výkon svých mocných hlasivek i některým nahrávkám dalších HC či metalových band, jako např. Your Demise, Comeback Kid, nebo Bring Me The Horizon. Kapela si trochu nečekaně střihla i koncerty po boku takových rockových veličin, jakými jsou Faith No More, Placebo nebo Jane's Addiction.

Architects navnadili zdejší fanoušky již třikrát. Nejprve na Never Say Die Tour v roce 2009, poté jako host Underoath v dubnu 2010, a poslední uzemňovací kolečko absolvovali letos v březnu, coby předskokani chicagské punk-rockové formace Rise Against. Sice tím v očích mnoha přítomných mírně upozadili své americké hostitele, zato si řekli o vystoupení na Rock for People před opět o něco početnějším davem.

Jak již bylo zmíněno Rock for People anoncuje Architects těsně po vydání jejich nového alba Daybreaker, které půvabně popsal kytarista Tom Searle tak, že "Kapela má na novém albu zpět své koule…někdo by mohl říct, že jsme vyměkli, já ale myslím, že jsme na desce znovu objevili nadšení pro tvrdou muziku."Architects očekávání spjatá s novinkou Daybreaker velmi působivě stimulovali hned třemi videoklipy, které naznačují, že kapele do budoucna nebude cizí větší filozofická i politická angažovanost a snaha komunikovat srkze svou tvorbu své pohledy na závažná společenská témata. Posuďte sami:

DEVIL´S ISLAND - http://vimeo.com/32946211
THESE COLOURS DON´T RUN - http://www.youtube.com/watch?v=FHHJF2cUwyY
ALPHA OMEGA - http://www.youtube.com/watch?v=j9Mh6ea67hk

Zde jsou první rychlé (a řádně nadšené) tuzemské recenze na nové album:
http://www.rock.cz/clanek/5314-recenze-architects-daybreaker
http://coremusic.cz/recenze/cd/item/3349-architects-daybreaker

Další informace na těchto kanálech:
www.rockforpeople.cz
http://www.facebook.com/rockforpeople
https://plus.google.com/101631169731955193608/posts
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 31. 5. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Na Rock for People vykřičí svůj hněv britská senzace ARCHITECTS. Vychytané.cz. [Online] 31. 5. 2012. [Citace: 2. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5633. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Na-Rock-for-People-vykrici-svuj-hnev-britska-senzace-ARCHITECTS
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.092s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.29.69
Serverový čas: čtvrtek 2. února 2023 02:31