Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Cultural Reggae Vibez představuje kompletní program

O slovo se hlásí již 11. ročník festivalu Cultural Reggae Vibez, který je známí svojí neopakovatelnou atmosférou bývalého lomu U Sv. Josefa.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Cultural Reggae Vibez
čtvrtek 7. června 2012 18:00
(konec +- neděle 10. června 2012 18:00)
Lom u sv. Josefa
Hořice (CZ)
Ten se nachází uprostřed lesa nedaleko podkrkonšského města Hořice. V lomu, kromě hudebních akcí, probíhá také mezinárodní sochařské sympózium. Sochy, které jsou zde vytvořeny jsou poté vystaveny v přírodní galerii nedaleko lomu. Letošní ročník festivalu bude probíhat již tradičně druhý víkend v červnu. Po loňském úspěšném zahájení festivalu už ve čtvrtek jsme se rozhodli to zopakovat. Festival tedy otevře své brány už 7.6., kdy vás budou rozehřívat DJs na druhé stagi. Celý festival pak začne v pátek a potrvá až do nedělních ranních hodin. Program letošního ročníku jsme se snažili udělat tak, aby si každý přišel na své. Budete moci slyšet mnoho hudebních žánrů od reggae přez ska, world music, dancehall, dub až po tvrdší styly jako ragga nebo drumandbass.
Headlainerem budou legendy a průkopníci dubové scény v Evropě Zion Train Sound System. Kapela v Čechách vystupuje poměrně často, ale na CRV vystoupí jako Sound System, což jim dovoluje více improvizace. Živé vystoupení Zion Train jsou plné pozitivní energie, kterou šíří mezi publikum. Můžete se těšit na hutný dub okořeněný elektronikou a taneční hudbou. ZT za svoji více jak dvacetiletou existenci vydali řadu úspěšných alb. V roce 2007 vydali nejúspěšnější album „Live as One“, které dostalo prestižní cenu Jamajské Reggae Grammy za „Nejlepší dubové album“. S návazností na „Live as One“ bylo v říjnu loňského roku vydáno album „State of Mind“, které taktéž sklízelo skvělé recenze.
Dalším headlinerem festivalu bude anglický zpěvák a raper Deadly Hunta. Jeho nenapodobitelný hlas můžete znát z mnoha tracků, které nazpíval pro úspěšné umělce nejenom z reggae, ale taky hip hop a jungle scény. Jeho největším hitem, ale i nadále zůstává píseň “Talk Out Loud” známá i svým videoklipem. V Hořicích vystoupí s ostravsko-opavskou crew Wicked Sound. Jako další zahraniční zpěvák vystoupí Youss, vlastním jménem Youcef Seddas, který je považován za „krále“ hip-hopu a reggae v Alžíru. Má na svém kontě několik alb. Některé vydal v rodném Alžíru a některé ve Francii, kde momentálně žije. Po třetí se do Hořic vrací německý zpěvák U-Cee. My ho můžeme znát především z kapely King Banana (nyní Roal Family), která na festivalu CRV vystupovala v roce 2007. U-Cee prošel několika projekty a seskupeními. V roce 2009 se částečně přestěhoval do Prahy, kde začal hostovat z kapelou United Flavour a později i kapelou Riddimshot, se kterou v Hořicích vystoupil v roce 2010. Nyní se vrací potřetí s novým sólovým albem „International Call“, které vydal v březnu letošního roku. Naživo ho bude doprovázet kapela Flavour Band, jejiž hudebníky znáte především z kapely United Flavour. Reggae vzniklo jako rytmická modlitba černých otroků na Jamajce, když se obraceli k Bohu s prosbou o konec útlaku a o nový svobodný život. Se stejnými ideály vznikli Rhomanife, kapela úspěšně působící na jihoitalské roots scéně již více než pětadvacet let. Po úspěšných koncertech z října 2011, k nám přijíždí legendy z rozehřáté přímořské metropole Bari již podruhé, aby přinesli trochu víc jižního sluníčka, temperamentu a pozitivních vibrací.

Z českých luhů a hájů dorazí matadoři české reggae a ska scény Fast Food Orchestra, Evolution Dejavu, , Dub Artilllery, Princ Alfredo & Warriors, Racoon´s, Trio de Janeiro, Petr Míkovec + Jakub Johánek in Dub, Aneboafro nebo Colectiv

Jako tradičně je připravená také druhá stage, která představí ty nejlepší reggae, dancehall nebo dubové Sound Systemy nejen z čech. Už ve čtvrtek rozjedou festival King Sound Steppaz a hrát se bude téměř nonstop až do ranních nedělních hodin. Pro ty co by toho ještě neměli dost je v plánu i nedělní after party. Po loňském úspěchu jamajského zpěváka Gavinchiho jsme nemohli odmítnout nabídku dalšího vystoupení. Tentokrát ho doplňí DJ, promoter a velká osobnost reggae v Čechách Admíral Kolíbal. Ze Slovenska dorazí vážená crew Respect Vibration, z Polska pak Smokaz United. Domácí scénu zastoupí: Emergency JBC One Love Station, Coltcha United, Penni Walli, Equalizer, Ragga Brigade, Raggaultras, Jah tribe a Jah Army.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 30. 5. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Cultural Reggae Vibez představuje kompletní program. Vychytané.cz. [Online] 30. 5. 2012. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5629. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Cultural-Reggae-Vibez-predstavuje-kompletni-program
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: neděle 5. února 2023 05:31