Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

JamRock přiveze Awolnation!

V USA označeni za nejlepší festivalovou kapelu, celkem tři! platinové desky – jedna v USA a dvě v Kanadě- to je vizitka skvělé kapely Awolnation!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JamRock
pondělí 4. června 2012 21:00
(konec +- čtvrtek 7. června 2012 21:00)
Žamberk
Žamberk (CZ)
„ Letos na JamRocku budou hvězdy, které představují ty nejsoučasnější proudy v muzice a zároveň nabízejí skvělý hudební zážitek. Věříme, že se nám takové kapely daří nacházet a zároveň považujeme za čest, že je můžeme českému publiku představit jako první. Zároveň však obsazujeme i české nové i známé kapely.“ Říká organizátor JamRocku Libor Pavlata o dramaturgické linii žamberského festivalu.

Awolnation, hlavní letošní headliner JamRocku je přesně ten typ kapely, o který tu jde. V Americe byli zvoleni nejlepší festivalovou kapelou roku, dostali platinovou desku, v Kanadě dokonce dvě. „Sám fakt, že je domácí publikum nezná, nám nijak nevadí,“ doplňuje Libor Pavlata: „Ve světě jsou to skutečné hvězdy a my dobře víme, že naši fanoušci nejsou taková stádní zvířata, jak se nám snaží vsugerovat rádia. Dobrou hudbu prostě poznají. Hit SAIL nabral za měsíc přes 11 000 000 shlédnutí, ale je to podobné i s dalšími jejich songy“

Českým fanouškům známější Young Guns pak budou fungovat jako určitá jistota dobrého hudebního zážitku, pro který se na festivaly jezdí. Jistou dávku retra do line-upu pak vnese americký dřevní rocker Adam Bomb, který místy působí jako zjevení, pro které dosud neskončil přelom sedmdesátých a osmdesátých let. Jinou kapitolou jsou pak StringerBessant, dva hlavní protagonisté loňských headlinerů Reef, kteří nám s doprovodnou kapelou představí svůj boční projekt. Velmi pohodová je i dub-stepová formace Ill Billy HiTec nebo chilští skapankoví šílenci Keko-Yoma, kteří jsou neuvěřitelně zábavní a strhnou publiku během první skladby.

Kromě headlinerů představil JamRock nového partnera – společnost Google. Ta vstoupila do české festivalové kultury poměrně razantně a bude mít i podíl na tom, jak bude festval vypadat. „Google je partner, se kterým se výborně spolupracuje, protože sami fanoušci vnímají jeho přítomnost jako pozitivní,“ vysvětluje Pavlata. „Je to vidět i na jejich zájmu o sociální síť Google+, kde jsme během prvních dvou měsíců nasbírali přes 3000 fanoušků.“ Jméno Google navíc ponese i jedno z pódií – to, na kterém mimo jiné vystoupí tři kapely, které se letos umístí na prvních příčkách v YouTube Festu.

Celkovou podobu areálu JamRocku bude ovšem letos určovat hlavně výtvarný koncept Milana Caise, výtvarníka a frontmana Tata Bojs. „To nové logo JamRocku, které teď vidíte na webu a na plakátech, to je vlastně jenom takový doplněk k tomu, na čem jsme se domluvili původně.“ Vysvětluje Milan Cais na tiskové konferenci. „Těžiště celého konceptu leží především ve zlidštění areálu a v rozšíření vizuálního konceptu ven mezi lidi.“

Výjimečně přibude pódium jako jakási klubová scéna, která se také bude přiléhavě jmenovat PUB Stage. Díky ní bude o celou třetinu kapel víc než v minulosti.

Zároveń bude i neporovnatelná nabídka stánků s jídle, ale hlavně i stánky s prodejem módy, šperků, obuvi atd…
winslayer
(Lukáš Plaček)
čtvrtek 12. 4. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. JamRock přiveze Awolnation!. Vychytané.cz. [Online] 12. 4. 2012. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5619. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/JamRock-priveze-Awolnation!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.095s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 01:30