Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Pátý Jam Rock: Velká oslava malého jubilea

Žamberk – Třídenní svátek muziky se zakrátko zabydlel v „první festivalové lize“ u nás a připomíná s trochou nadsázky nakupování pánských kalhot – každý rok je o číslo či dvě větší.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
JamRock
pondělí 4. června 2012 21:00
(konec +- čtvrtek 7. června 2012 21:00)
Žamberk
Žamberk (CZ)
Nově tři pódia! „Jam Rock je jedním z mála velkých festivalů, který, díky mnoha věrným fanouškům stále roste,“ říká dramaturg Libor Pavlata a své tvrzení hned dokládá: „Na čtvrteční zahájení nebudeme mít pouze jedno pódium jako v předchozích letech, ale dvě, v pátek a sobotu přibude třetí.“ Fanoušci, kteří už mají třídenní žamberský „mejdan“ zaškrtnutý ve svém kalendáři, mohou již nyní počítat s nabitějším programem. Většinu účinkujících již pořadatelé na svém webu www.jamrock.cz prozradili, některá zajímavá jména jsou ještě podle Libora Pavlaty v jednání.

Váš festival!
Pátý Jam Rock je výjimečný také tím, že si část festivalového menu mohli fanouškové vybrat podobně jako v restauraci. O internetové ankety byl podle slov Libora Pavlaty obrovský zájem. „Máme za sebou první kolo složené z českých kapel, které u nás za čtyři roky byly. Teď probíhá druhé, v tom se o přízeň fanoušků ucházejí skupiny, které by se k nám podívaly poprvé,“ vysvětluje hlavní pořadatel.

Že si festival žije i svým internetovým životem, potvrzují rovněž jeho stránky na sociální síti Google + a Facebook. Fanoušci je bombardují desítkami dotazů a připomínek již řadu měsíců.

Zásadní změna ve čtvrtek!
Kvalitativní skok zaznamenají diváci ve čtvrtek. Místo obvyklých 5 menšinových metalových kapel zde vystoupí několik zahraničních kapel v čele s nějakým výrazným a všeobecně známým jménem. Tato hlavní kapela však nebude hrát jen festivalový padesátiminutový set, ale normální, minimálně hodinu a půl trvající koncert. Žánrově se zde nebude JamRock nijak omezovat. A protože je pódium navíc, tak si na své přijdou i již tradiční příznivci metalu. „Vzhledem k tomu, že chceme zachovat nízké ceny na JamRock jako takový – tedy na pátek a sobotu a proto, že je čtvrtek finančně náročný, bude se platit zvlášť.“

Československá extraliga!
Chloubou žamberského Jam Rocku je fakt, že zde vystupuje téměř úplná domácí špička. Ani letos se v tomto ohledu nic nemění. V programu totiž nechybí letošní nositel ceny Anděl za nejúspěšnější album a nejlepšího zpěváka Tomáš Klus či kapela Mandrage, která si ve stejné soutěži odnesla ocenění v kategorii skupina roku nebo nominovaná Anna K. Druhé housle určitě nebudou hrát osvědčená jména české scény: Wohnout, Vypsaná Fixa, UDG, Support Lesbiens, MIG 21 nebo výjimečný koncert Alice se zpěvákem Danem Bártou, slavcí před rokem velký „comeback“ právě v Žamberku. Pod Rozálku mají ovšem namířeno také dvě nejoblíbenější slovenské skupiny a sice Horkýže Slíže a No Name.

Nová image, staré ceny!
Červnový hudební svátek si chce zachovat neopakovatelnou atmosféru, vymění ale svůj vzhled. „Tvůrcem nového a podstatně modernějšího vizuálu je Milan Cais ze skupiny Tata Boys,“ prozrazuje zásadní změnu Libor Pavlata. A jak dodává, nový grafický kabát se projeví nejen na plakátech, ale také v samotném areálu.

Co se naopak měnit nebude, jsou nízké ceny vstupného, kterými Jam Rock válcuje ostatní festivaly v Česku. Do konce dubna vyjde lístek v předprodeji na pouhých 450 korun. „Za ně dostanete několik desítek kapel včetně kvalitních zahraničních. To by vám kolikrát nestačilo na jediný koncert,“ uzavírá šéfdramaturg charismatického JamRocku.

winslayer
(Lukáš Plaček)
pátek 16. 3. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Pátý Jam Rock: Velká oslava malého jubilea. Vychytané.cz. [Online] 16. 3. 2012. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5616. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Paty-Jam-Rock:-Velka-oslava-maleho-jubilea
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.200.145.223
Serverový čas: pátek 2. června 2023 18:06