Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Archa Naděje najde své místo v zahradě Slovanského domu!

Téma Archy jako nadčasový symbol naděje zaujalo sochaře a muzikanta Petra Schela natolik, že se spolu s přáteli rozhodl připravit a uvést v areálu Slovanského domu projekt Archa naděje 2012.
Přidat na Facebook
Vícežánrový projekt Archa naděje je rozložený do letních měsíců. Tento projekt byl zahájen výstavou ve vstupní hale Slovanského domu, kde samotný autor Petr Schel prezentuje motivy, které ho inspirovaly k vytvoření tematických soch a také k výstavbě Archy v nadživotní velikosti. Výstava těchto klíčových motivů bude k vidění až do konce tohoto projektu a to do konce září.Archa slavnostně „vpluje“ do zahrady Slovanského domu přesně 14. června, kdy bude oficiálně odkryta. Od 19:00 se návštěvníci mohou těšit nejenom na velkolepý pohled na Archu, ale také doprovodný program, kterého se ujme hudební soubor Hradišťan. Ve večerních hodinách od 22:00 bude připraveno překvapení v podobě moderního videomapingu na fasádě Slovanského domu z ulice Na Příkopech.

Monumentální plastika archy vytvořená ze dřeva spolu s kameninovými sochami se stává pódiem a scénickým prostředím pro živá vystoupení hudebníků a herců, kteří dokáží šířit naději. Autor říká: „Postavit archu v zahradě Slovanského domu – to je myšlenka, kterou nosím v hlavě dlouho. Zdá se, že svět je bohatý, ale přesto mu chybí naděje. Přátelům s úsměvem říkám, že to klidně může být má poslední výstava před koncem světa. Tak co jiného si postavit, než archu? Archa, kterou jsem se svými přáteli vytvořil, je symbol a tak trochu výzva, adresovaná všem, kdož jsou ochotni přemýšlet o tom, co udělat, aby Archa tím symbolem zůstala.“

S tímto projektem je spojen i velmi známý český astrolog Milan Gelnar, který bude k dispozici návštěvníkům Slovanského domu každou středu od 9. května vždy od 13:00 do 17:00.

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
pondělí 21. 5. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Archa Naděje najde své místo v zahradě Slovanského domu!. Vychytané.cz. [Online] 21. 5. 2012. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5605. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Archa-Nadeje-najde-sve-misto-v-zahrade-Slovanskeho-domu!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 00:54