Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

GALERIE NE – obraz síly lidského ducha na internetu

Začátkem dubna odstartoval ve virtuálním prostředí internetu ojedinělý projekt. Projekt inspirující v dnešní společnosti „yesmanů“ k zamyšlení, inspirovaný silou lidského ducha a uměním říct sám sobě v rozhodující okamžik „NE!“. Příběhy lidí, kteří se vzepřeli systému a svým jednáním změnili život nejen sobě, ale leckdy i společnosti celé, představuje nový internetový projekt Galerie NE.
Přidat na Facebook
Kolikrát v životě jste kývli na něco, co vám bylo proti mysli, souhlasili s něčím, co odporovalo vaší představě morálky, nahlodávalo vaše svědomí s tím, že by to či ono možná mělo být jinak? Zcela vědomě jste tím přistoupili na nefér hru, kdy někdo tvaroval vaší osobnost, zmanipuloval ji, ohnul do podoby, která vyhovuje jemu. Přitom stačilo říct jedno důrazné, silné slovo: „Ne“. Říct „Ne“ vyžaduje odvahu. Bylo to tak vždy. Ti, kdo plavou jen po proudu, to mají v životě na oko jednodušší, plavou ale s mrtvými rybami. Každá doba vytvářela nohsledy, "yesmeny". Rozhlédněte se kolem sebe, potkáváme je den co den, ty, kdo se vším souhlasí, ty, kteří odkývnou vše za každých okolností.

Galerie Ne je reakcí na tento stav lidského ducha a společnosti. Galerie Ne shromažďuje opravdové příběhy lidí, kteří dokázali říct: „Ne“, nebáli se, projevili vlastní integritu, sílu osobnosti. Postavili se zlu, nemorálnímu chování, zažitým konvencím.

Galerie Ne je multimediální projekt o lidech, kteří odmítli věci v rozporu se svým svědomím a dokázali nést následky své revolty. A kteří svým nesobeckým NE mnohdy dokázali obětovat svůj vlastní prospěch v zájmu širší veřejnosti.

Galerie Ne však není jen internetová encyklopedie, Galerie Ne vypráví textem, fotkami, videy, komiksy české příběhy o velkých „Ne“.

Autory článků jsou renomovaní novináři i publicisté, fotografie tvoří zkušení fotografové, videa točí inovativní filmaři. Šéfredaktory webu jsou Pavel Eichler a Honza Hanzlík, dlouholetí publicisté s historií v MF DNES a v odborném časopise Paměť a dějiny.

Jejich motto Galerie Ne je jasné: „Chceme, aby se příběhy odvážných Čechů šířily co nejvíce, aby si maximum lidí uvědomilo, že říkat „Ne“ je posunem pro existenci každého jednotlivce či skupiny, že tímto postojem tvarují vlastní osobnost sami a nenechávají to na ostatních. Jde nám o to představit lidi, kteří se o něco zasloužili a přitom se o nich možná ani neví nebo se na ně zapomíná. Přitom příběhy jejich chůze proti proudu jsou velmi zajímavé a leckdy by mohly působit jako vzor nebo přinejmenším inspirace,“ říkají šéfredaktoři projektu internetové galerie Pavel Eichler a Jan Hanzlík.

Budweiser Budvar, který Galerii NE financuje a sám ve své komunikační kampani vytvořené ve spolupráci s agenturou Kaspen/Jung von Matt říká „ne“ nešvarům ve vaření piva, nijak nezasahuje do obsahu, jak by se snad mohl někdo domnívat. „Budweiser Budvar ani agentura do obsahu galerie nevstupují. Je to nezávislý projekt. Jinak bychom do toho ani nešli,“ ujišťují Eichler s Hanzlíkem.

Od 18. května 2012 je zahájena výstava fotografií k projektu Galerie NE v prostorech klubu Újezd v Praze. K vidění jsou graficky zpracované vybrané příběhy z GALERIE-NE.CZ. Výstava potrvá do 13. 6. 2012 , vstup je zdarma.

Více info na: www.galerie-ne.cz

Zdroj: TZ Blue GekkoLakina
(Lada Váňová)
sobota 19. 5. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. GALERIE NE – obraz síly lidského ducha na internetu. Vychytané.cz. [Online] 19. 5. 2012. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5603. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/GALERIE-NE-–-obraz-sily-lidskeho-ducha-na-internetu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.122s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:24