Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Faith No More i The Prodigy odehrají na RFP „celovečerní koncerty" ...

... další kapely vezou čerstvé novinky!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
úterý 3. července 2012 21:00
(konec +- středa 4. července 2012 04:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Minimálně 90 minut odehrají v rámci svých setů na blížícím se festivalu Rock for People jeho hlavní hvězdy: electro-punkeři The Prodigy a crossoverová formace Faith No More. Půjde tak o „celovečerní“ vystoupení na úrovni samostatných koncertů; zatímco The Prodigy, připravující pilně novou, dle jejich slov velmi temnou desku, budou ozdobou středy 4. července Faith No More se svým funky metalem a nekonečnou kolekcí evergreenů završí prostřední festivalový den, čtvrtek 5. července.

„Obě formace mají u fanoušků největší odezvu, proto zákonitě dostanou i největší prostor. S ohledem na očekávaný ohlas publika, v němž bude podle předprodejů vstupenek také vysoké procento zahraničních návštěvníků, máme i rezervu na přídavky,“ říká Michal Thomes, hlavní pořadatel festivalu Rock for People, jehož oslava 18. narozenin proběhne mezi 3. a 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové.

Zájem příznivců FAITH NO MORE z Velké Británie, Německa, Polska i Slovenska není náhodný. V letní evropské minitour této legendy lze totiž kromě RfP nelézt pouhých osm položek. O tom, že FNM jsou nadále nedostatkovým zbožím, svědčí také zájem o vstupenky na jejich koncerty. Hned z Hradce Králové se smečka vedená Mikem Pattonem přesune do Francie a poté do Londýna. Oba koncerty v sále Hammersmith a O2 Academy Brixton byly vyprodány během několika desítek minut.Nové studiové album THE PRODIGY by světlo světa mělo spatřit na konci letošního roku. Liam Howlett v rozhovoru pro NME prozradil pracovní název chystané nahrávky: How To Steal A Jet Fighter. Podle rozhovoru bude novinka oproti poslednímu albu Invaders Must Die, které bylo víc „party“, mnohem tvrdší a temnější. Dalším rozdílem oproti předchozímu albu bude i to, že tentokrát nebudou na něm dominovat kousky vytvořené spoluprací se zvučnými jmény.

Howlett, který na předchozích albech spolupracoval s takovými jmény jako Liam Gallagher, Dave Grohl nebo Juliette Lewis, má v úmyslu tentokrát spolupracovat s umělci „níže na žebříčku popularity“. Ruku k dílu v daleko větší míře přikládají rovněž Maxim a Keef Flint. Zbrusu nová skladba s názvem Dogbite zazněla už na dubnových koncertech The Prodigy v po strop zaplněných sálech v Bratislavě a Budapešti. „Nepochybujeme, že na Rock for People zazní kromě hitů jako Breathe, Smack My Bitch Up, Voodoo People nebo Invaders Must Die i další ochutnávky z očekávané nahrávky,“ doplňuje Petr Fořt, hlavní dramaturg Rock for People.

Vstupenky na letošní Rock for People jsou do konce festivalu za cenu 1 600 Kč v prodeji na portálu www.ticketsforpeople.cz a v dalších předprodejních sítích. Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která je generálním partnerem festivalu, platí až do zahájení 15% sleva. Hlavními partnery festivalu jsou Pivovary Staropramen a Google, partnerem Stock Plzeň. Veškeré další informace jsou k dispozici na www.rockforpeople.cz, na www.facebook.com/rockforpeople či na síti Google+.Zatímco The Prodigy na nové desce teprve pracují, další hvězdy letošního Rock for People, britská dvojice ORBITAL, na sebe strhla zaslouženou pozornost se svým novým albem Wonky. Studiovou novinku toto žánrotvorné duo vydalo po dlouhých osmi letech. Fakt, že se fanoušci na Rock for People mají na co těšit, mohou potvrdit nejen ti, kteří živé vystoupení Orbital zažili na Planet Festivalu v roce 2009, ale i ti, kteří si nové album Orbital již měli možnost poslechnout. Výjimečnost novinky od Orbital (a oblibu této formace) dokazuje také to, že singl Stringy Acid se za dva týdny po svém nasazení vyhoupl na 1. – a aktuálně třetí - místo hitparády českého Radia 1. Kanál s oficiálními videi Orbital na YouTube najdete zde: www.youtube.com/user/orbitalofficial. Že Paul a Phil Hartnollovi nepatří do starého železa, potvrzují i následující recenze, mezi nimiž nechybí ani nejvyšší ocenění 10/10!

BBC Online - 9/10
"Nikdo nečekal, že osmé album kapely s dvacetiletou historií bude znít takhle fantasticky. Čas ale zřejmě vlil bratrům energii do žil. Jejich návrat je triumfální. Raveři ve středním věku se dostanou do extáze a nová generace pochopí, o čem to vlastně ti starší pořád tak básnili."

The Arts Desk - 4/5
"Poslední skladba alba “Where Is It Going?” je prostě nářez, rostoucí a sílící crescenda mají takřka fyzickou sílu raveové rozkoše. Orbital zní sevřeně, dynamicky, skvostně a Wonky se stane lahůdkou festivalů. Už se nemůžeme dočkat. Vítejte zpátky!"

Drowned In Sound - 8/10
"Wonky je nejlepší deska, kterou Orbital natočili za posledních 15 let a jedna z jejich nejlepších vůbec. Závěrečná pecka je nádherná a nese vtipný název 'Where is It Going?' Co zamýšlí kapela v budoucnosti, je ve hvězdách, ale je jasné, že mají opět vítr v plachtách."

Flush The Fashion - 10/10
"Radostný optimismus je napumpován do všech skladeb. Závěrečná skladba ‘Where Is It Going?’ je vrcholem desky a vším tím úžasným, co Orbital představují.“

MusicOMH - 4/5
"Orbital jsou zase ve vrcholné formě, zní jistě a jsou připraveni chytit tuhle šanci a posunout svou muziku na další úroveň. Přímočará senzace."

Silent Radio - 9/10
"Závěr desky ve vás vzbudí touhu pokračovat v nekonečném poslechu a přímo posedlost vidět Orbital naživo."

Od beznadějně vyprodaného pražského koncertu všestranného hudebníka EXAMPLE v Lucerna Music Baru uběhlo sotva pár měsíců. Od své české premiéry tento rapper urazil pořádný kus cesty: nejenže se jeho album Playing In The Shadows stalo v domovské Británii platinovým, ale stihl se také představit publiku za „velkou louží“. Díky této snaze zde prorazit, vznikl zajímavý remix megahitu Changed The Way You Kiss Me, na který si Example přizval amerického rappera jménem Ludacris.

Example se také zapojil do charitativní akce Teenage Cancer Trust v londýnské The Royal Albert Hall a svým vystoupením tak dokázal, že mu není lhostejný život fanoušků postižených zákeřnou rakovinou. Mimo jiné zde také vystoupily hvězdy jako Jessie J nebo „ex Beetle“ Paul McCartney.

I přesto, že neustále pracuje na svém novém albu, které by mělo být podle jeho slov více kytarové, grunge a inspirované kapelami Smashing Pumpkins, Pearl Jam nebo Nirvanou, skládá také texty i dalším interpretům. Ze spolupráce se mohli těšit například Kylie Minogue, Enrique Iglesias, ale také oblíbený britský boyband The Wanted, kterému napsal slova k songu Chasing The Sun a stihl dokonce hostovat v tracku hoppera Mikill Pane nebo v debutu svého kytaristy Davida Stewarta. Aby toho nebylo málo, objevil se ve spotu Take The Stage pro britský ADIDAS spolu s Davidem Beckhamem nebo britským rapperem Wretch 32.

V dubnu odjel Example svou historicky první tour po arénách Spojeného království. Za zmínku určitě stojí téměř vyprodaná londýnská O2 Arena, která pojala okolo 17.000 fanoušků. V rámci této tour představil hned několik nových skladeb z připravovaného alba. Například s novinkou „We’ll Be Coming Back“ mu pomáhal i Calvin Harris, kterému právě Example dělal předskokana ve svých začátcích. Ale ani o další skvělé spolupráce rozhodně nebude nouze. Stačí pouze vyjmenovat pár zvučných jmen jako Feed Me, Benga, Laidback Luke, Kill The Noise, Tommy Trash, Alvin Risk a už teď je jasné, že tato deska, která by měla vyjít na přelomu října a listopadu, bude podobným trhákem jako Playing In The Shadows.

Example také před pár dny spojil síly se svým dlouholetým kamarádem a dvojnásobným držitelem The Brit Awards, Edem Sheeranem. V červnu totiž vyjde jejich společný singl, který se bude jmenovat Throw It Away a měl by být volně ke stažení. Je vidět, že Example jede na plný výkon a rozhodně ho nezastaví ani životní jubileum, které letos slaví. Naopak nám ještě nadělí pořádnou dávku energie a nového materiálu. Ostatně, Rock for People letos slaví také!

V jednom kole je rovněž britská čtveřice THE KOOKS, která v rámci podpory svého třetího alba Junk of the Heart vyrazila do USA. Na šňůře vyprodaných koncertů spolu s The Kooks vystupují Foster the People. Server Nerve.com požádal kytaristu Hugha Harrise, aby jim vytvořil mix pro romantické svádění ve stylu sladkých The Kooks - http://www.nerve.com/music/the-nerve-mixtape-with-the-kooks. I jinak velmi kritický portál NME musel uznat, že Kooks mají na Junk of the Heart vyvinutý smysl pro chytlavé melodie. Ilustroval to na skladbách How’d You Like That’ a Is It Me. Video z posledního alba: http://www.youtube.com/watch?v=8pvHZ4ddR-4&ob=av2e

Nejrušněji ze všech interpretů na programu letošního Rock for People je zřejmě kolem PETE DOHERTYHO. I bulvární média stačila x-krát zopakovat, že se rozhodl zbavit své závislosti na opiátech a v dubnu nastoupil na odvykací kůru do léčebny. Jen málokdo však zaregistroval, že Pete pracuje na novém albu - má připravených 12 songů pro sólové album. Producentem jeho nových písní je Adem Hilmi. Odtajnil dokonce jména několika songů: 'Gambling Man' a 'Cell Ceiling Blues'. Podle médií do nahrávky promítne i šok ze smrti jeho partnerky Amy Winehouse, jejíž odchod pro něj byl „burcující a inspirativní.“

Ostatně, bulvár si vztahu Dohertyho a Winehouse nepřestává všímat. A tak i tuzemští čtenáři zaregistrovali, že obraz, který zesnulá zpěvačka Amy a Pete namalovali vlastní krví, byl prodán za 35 000 liber (cca 1,1 milionu Kč). Jejich společné dílo nazvané Ladylike se nedávno dražilo společně s dalšími předměty přes internet a zájem splnil očekávání. Konečná cena malby krví byla však pro prodejce zklamáním. Očekávalo se, že by mohla vynést kolem 80 000 liber (cca 2,5 milionu Kč). Část výnosu z dražby bude podle informací serveru Orange News věnována Nadaci Amy Winehouse, kterou Mitch Winehouse založil krátce po skonu své nadané dcery. Dražba následovala nedlouho po desetidenní výstavě Dohertyho výtvarných děl, jež se konala v londýnské Cob Gallery.
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 5. 2012 11:30
Chovancová, Michaela. 2012. Faith No More i The Prodigy odehrají na RFP „celovečerní koncerty" .... Vychytané.cz. [Online] 23. 5. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5595. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Faith-No-More-i-The-Prodigy-odehraji-na-RFP-„celovecerni-koncerty_-...
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.653s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 22:02