Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bob Mould jak host kapely Foo Fighters

Už 15. srpna - v Praze!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Foo Fighters
středa 15. srpna 2012 21:00
(konec +- čtvrtek 16. srpna 2012 04:00)
O2 Arena
Praha (CZ)
BOB MOULD je známý především díky svému působení v legendární kapele HÜSKER DÜ. Od doby, kdy se s nimi poprvé představil, uběhlo více jak 30 let. Přestože Hüsker Dü byla jedna z prvních nezávislých kapel, kterou podpořila velká nahrávací společnost, komerční úspěch se nedostavil.

Později se navíc dostavily problémy, které v roce 1988 vyústily v rozpad kapely. Dnes jsou Hüsker Dü označováni za kapelu, která měla velký vliv na alternativní rockovou scénu devadesátých let. Během svého téměř desetiletého fungování trio natočilo šest studiových alb.Po rozpadu Hüsker Dü se Bob Mould uchýlil do ústraní a začal pracovat na svém sólovém materiálu. První album pod názvem „Workbook“ vychází v roce 1989, rok poté následováno titulem „Black Sheets Of Rain“. Krátce poté zakládá Bob Mould kapelu SUGAR, s níž v roce 1992 vydává nahrávku „Copper Blue“, která je některými hudebními magazíny označena za desku roku.

Poté vydali Sugar EP „Beaster“, jež je složeno z materiálu, který se na první desku nevešel. Druhá a zároveň poslední regulérní deska Sugar pak vyšla v roce 1994 pod názvem „File Under: Easy Listening“. Po vydání kompilace B-stran singlů a záznamu živého koncertu Bob Mould defi nitivně ukončuje kapitolu Sugar v roce 1996. Ve stejném roce také vychází jeho další sólová deska – do dnešního dne jich natočil celkem devět, poslední titul „Life And Times“ vyšel před třemi lety.

Bob Mould je chlapík mnoha tváří a zájmů. Kromě svojí vášně pro wrestling je také znám jako dj a remixér – naposledy spolupracoval s Interpol, kterým remixoval jednu skladbu. V devadesátých letech také založil vlastní nahrávací společnost, vydávali u něj například Grant Lee Buffalo.

Jeho hostování na turné FOO FIGHTERS je opravdu symbolické, protože právě Bob Mould spolupracoval s kapelou na jejich posledním titulu Wasting Light. S kapelou nazpíval skladbu „Dear Rosemary“ a na některých koncertech ji i zpívá. Jak to bude v rámci jeho pražské
zastávky, se musíme nechat překvapit, jisté je však jedno, že zásadní skladby jeho sólové kariéry, stejně tak jako největší pecky od Sugar, na koncertě určitě zazní.

Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 22. 5. 2012 15:15
Chovancová, Michaela. 2012. Bob Mould jak host kapely Foo Fighters. Vychytané.cz. [Online] 22. 5. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5590. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bob-Mould-jak-host-kapely-Foo-Fighters
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 20:02