Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Květnové evropské turné Scarlet Soho k propagaci nové desky

Britské synth trio Scarlet Soho se vrací 21. května s EP When the Lights Go Out. Jde o první desku kapely od LP Warpaint (Major Records) vydaného v roce 2009.
Přidat na Facebook
Na turné s nabitým programem (včetně evropského turné se Zoot Woman Stuarta Price) objevili Scarlet Soho hudební styly, které pro ně byly nové a které je vzrušovaly. Na after-parties se hrál opojný mix Italo-diska, francouzského housu a minimalistického techna. Každý z členů kapely objevil své nové oblíbené kousky, které si rychle našly cestu do přehrávače v zájezdním autobusu na dlouhých přesunech mezi vystoupeními.

Tyto nové vlivy formovaly vývoj Scarlet Soho při tvorbě follow-up jejich druhého kriticky přijatého alba a vedly je k experimentování s producenty a eklektiky z celého světa a tvorbě nového zvuku. Nové EP ztělesňuje tyto čerstvé nápady a zvuky, ale zůstává okamžitě rozpoznatelnou nahrávkou Scarlet Soho; taneční kousky doplněné Jamesovými výraznými vokály a táhlými orchestrálkami, Stuovo skvostné syntetické vlnění přerušené syrovými disko rytmy a Scarletina přesná a chytlavá hra na basovku.

Titulní píseň When the Lights Go Out, kterou namixoval Graham Laybourne v Boogie Park Studios v Hamburku (Falco, Boytronic, Depeche Mode), se honosí dosud nejchytlavějším refrénem v historii kapely. Pasáž “I’ll go anywhere... You’re never around...” evokuje touhu okamžitě vyskočit a protancovat boty (pozn.: originál „glistens with longing and makes the near-impossible leap from headphone moment to dance floor filler with ease“ je de facto nepřeložitelný do srozumitelné češtiny)

What You Need ukazuje nečekanou stránku kapely; uvrhuje posluchače do hypnotické kakofonie synthu, basů a pípání. Retail Therapy, dříve nevydaná píseň vzniklá v průběhu vystoupení Warpaint, byla resuscitována a přemodelována, aby se dotkla blyštivých výšin nezpochybnitelné popové hymny. Vemlouvavý club mix WTLGO Tokytron remix od Topha Taylora (dříve Trouble Over Tokyo) a kratší rádiové vydání titulní písně EP završují.


Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 15. 5. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Květnové evropské turné Scarlet Soho k propagaci nové desky . Vychytané.cz. [Online] 15. 5. 2012. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5564. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kvetnove-evropske-turne-Scarlet-Soho-k-propagaci-nove-desky-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.09s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.229.119.176
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 21:20