Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Elio: „V podstatě to tu funguje dobře.“

Elio v klubu a Martin Tocháček v reálném životě – tak tohoto člena line-upu červnové Citadely jsme vyzpovídali v dnešním rozhovoru.
Přidat na Facebook
Elio nám prozradil jména svých oblíbených českých i zahraničních DJů a producentů, rozpovídal se o tom, jak vidí českou taneční scénu a na závěr samozřejmě přišla řeč na design.

Ahoj Martine, dle tvého profilu na Facebooku mám pocit, že všední dny trávíš v Praze a víkendy na večírcích v Brně. Je tomu tak nebo se pletu?
V podstatě je tomu tak, teď poslední dobou to tak nějak vyšlo, že se objevilo dost hraní v Brně, s trochou nadsázky by se dalo říct že Praha je moje work city a Brno party city.

Ve kterém z těchto dvou měst se cítíš více doma?
V Brně jsou mí stěžejní přátelé, lidé které znám od dětství a stále se vídáme a také rodina...v Praze jsou zase kolegové z vysoké školy a lidé které jsem poznal skrz práci, také skrz hraní v Praze, mám rád obě místa.Kam momentálně směřuje tvůj hudební instinkt?
Hudební instinkt lovce kvalitního soundu směřuje na soundcloud a mixcloud a taky ovládám zaklínadlo shazam Nemám tolik času trávit hodiny na beatportu, takže při práci poslouchám nové mixy a během toho pracovního týdne se mi z toho urodí takovej akorátní počet nových tracků na vikend. Deep-house, progressive, na zpestření třeba Wladimir 518, téměř neustále něco hraje, při práci, doma…

Co ty a nové technologie Djingu? Zkoušel jsi nějakou tu digitální vychytávku nebo MIDI kontroler?
No jednou na chatě mi to pučil Fly Jinak stále audio CD ale je pravdou, že už mě moc nebaví neustále vypalovat ztracená nebo poškrábaná CD. Mě jde při hraní o výsledek a jestli je to z desky, cd, nebo midi už pro mě zas tak podstatné není, časem si snad něco nakonfiguruju tak, aby mě to bavilo.

Kdo je tvůj oblíbený český a zahraniční DJ a proč?
Český Pavel Bidlo, ptz hraje Maceo Plexe a je to opravdu zajímavý člověk, pak taky srdcaři Lucas Hulan a Cubik a samozřejmě Javas. Ze zahraničních Maceo Plex ptz. jeho sound nemá momentálně konkurenci – ba co víc, tento člověk nastavil takovou laťku, že nejeden track jiných producentu už se jeho stylu podobá, pak Rodriguez jr., také velmi čitelný, originální a třeba SIS - temný, mystický…

Kdyby se tě někdo zeptal, jak je to vlastně s tou naší „taneční scénou“, co bys mu odpověděl?
Komunity, rivalita, od undergroundu po Avicii,….stačí si vybrat, není to jak na začátku, už je to rozjetej vlak a je v tom hodně peněz, ale v podstatě mi přijde že to funguje dobře. Stále fungují velké akce jako Citadela, Sensation a tyhle komerční věci, na druhou stranu se selektuje publikum, které už odmítá chodit na opakující se jména a ve finále jsou tu ostrůvky komunit kolem menších klubů, které fungují úplně jinak, kde nejde ani tak o hvězdná jména, ale spíš o semknutou partu kolem určitého stylu,…takže tak, každý na svým pískuCo je u tebe nového na poli designu?
Přibývají zajímavé zakázky, z čehož mám radost. Letos kromě už běžných věcí jako projekty s firmou kde pracuji a řekněme třeba party flyeru, to vypadá na: 1x grafika pro nový pražský hotel Noir, 1x interiér sport shopu, 1x kadeřnický salon, 1x videoklip pro Javase a ve finále akce na kterou se těším asi nejvíc, ale nemůžu k ní zatím moc říct, možná snad jen jedno slovo – roboti. To vše stále bez svého webu, ten jestli někdy spustím tak to oslavím :D

Která éra designu tě momentálně baví, popř. nikdy tě bavit nepřestane?
Momentálně mě hodně ovlivňuje grafitti, kterému jsem se v minulosti i pár let věnoval a teď v něm společně se street artem opět nacházím obrovskou inspiraci.

Zdroj: TZ Citadela
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 10. 5. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Elio: „V podstatě to tu funguje dobře.“. Vychytané.cz. [Online] 10. 5. 2012. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5544. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Elio:-„V-podstate-to-tu-funguje-dobre.“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.132s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 11:59