Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Hudebni mág Pavel Fajt vystoupí v pražském prostoru NoD

Hudební mág, producent a jeden z nejvýraznějších českých bubeníků představí v Praze v prostoru NoD svůj jedinečný projekt DrumTrek Visual.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
DrumTrek Visual
čtvrtek 17. května 2012 20:00
(konec +- pátek 18. května 2012 03:00)
Experimentální prostor NoD
Praha 1 (CZ)
Pavel Fajt, jeden z nejvýraznějších českých hudebníků spolupracující s mnoha mimořádnými a originálními českými i zahraničními hudebními osobnostmi, představí v pražském prostoru NoD 17. května svůj ojedinělý a jedinečný projekt DrumTrek Visual. Tento projekt, na němž spolupracuje s video performerem Vítem Krausem, je nezapomenutelnou živou show, jež má pokaždé jinou podobu. Pavel Fajt je dlouhodobým spolupracovníkem prostoru NoD a autorem hudby k inscenacím Neúplný sen a NoD Quijote. Druhá zmíněná patří mezi kmenové inscenace Teatra NoD, která je na programu již druhým rokem. Za za tento svůj počin byl nominován na Cenu Alfréda Radoka.

Projekt DrumTrek Visual, s nímž Pavel Fajt a Vít Kraus koncertují nejen v České republice, ale i v zahraničí, je přibližně tři roky starý. Na jeho počátku bylo přátelství s Vítem Krausem, tehdy studentem Fakulty výtvarných umění v Brně, kde Pavel Fajt vyučoval akustiku a hudební produkci. Spojení bicích a elektronické hudby byl častý motiv v tvorbě Pavla Fajta a Vít Kraus do ní vnesl i silný vizuální prvek, čímž vznikla mimořádná audiovizuální show, která svou proměnlivostí vtáhne diváka do bubenických rytmů Fajtovy hudby.

,,Hudba projekt DrumTrek Visual nevychází přímo z mého dřívějšího alba DrumTrek. Samořejmě že využívám některé motivy, ale je to pro mě úplně nový a odlišný projekt, který zakládám na spolupráci s vynikajícím video performerem Vítem Krausem, který v průběhu koncertu snímá zvuk mých bubnů i mě samotného, a na základě toho vytváří v programu proměnlivou a dynamickou projekci, která žije v symbiotickém spojení s mou hudbou“, vysvětluje Pavel Fajt.

Aktivity Pavla Fajta, známého svou spoluprácí s další světově známou českou hudebnicí Ivou Bittovou, se nijak neomezují, ale spíš se vzájemně obohacují a v našich podmínkách je jejich pestrost opravdu obdivuhodná. V současné době spolupracuje s Oonou Kastner, originální německou zvukovou šansoniérkou, s níž dokončuje desku Gurdijeff Project, s rakouskou houslovou performerkou účinkuje v jejím projektu Mia Zabelka Trio. S hudebníkem Lubošem Holzerem mísí moravské písně s temnými šamanskými motivy a je jedním z organizátorů a ideových zakladatelů projektu Slet bubeníků.

Hudebně je Pavel Fajt nezařaditelnou, fascinující a uznávanou osobností, která se nebojí propojovat zdánlivě nepropojitelné hudební žánry, jako je elektronická hudba, lidové písně i šamanské bubenické rytmy. Koncert Pavla Fajta a Víta Krause DrumTrek Visual v pražském prostoru NoD bude jediným koncertem tohoto projektu v Praze do konce tohoto roku a slibuje neopakovatelnou a strhující audiovizuální show v rytmech Pavla Fajta, hudebníka, jehož tvůrčí záběr u nás nemá obdoby.

Koncert projektu DrumTrek Visual se uskuteční ve čtvrtek 17. května od 20 hodin v pražském prostoru NoD. Vstupenky v ceně 200 Kč jsou v předprodeji v síti Ticketportal nebo ke koupi prostřednictvím služby SMS Ticket.

Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 7. 5. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Hudebni mág Pavel Fajt vystoupí v pražském prostoru NoD. Vychytané.cz. [Online] 7. 5. 2012. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5535. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Hudebni-mag-Pavel-Fajt-vystoupi-v-prazskem-prostoru-NoD
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.061s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 09:21