Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Farmářské trhy na náměstí Republiky slavnostně zahájí Jiřina Bohdalová

Farmářské trhy Prahy 1 jsou zpět. Pěstitelé, chovatelé a výrobci ze všech koutů republiky opět nabízejí své produkty v samotném centru metropole. Prvotřídní potraviny jako čerstvé sýry, maso a uzeniny, ovoce a zelenina v té nejvyšší kvalitě jsou k dostání, stejně jako loni, na náměstí Republiky, nově však v jiné otevírací době. Ta byla po loňském úspěchu rozšířena ze dvou na čtyři dny. Zaskočit pro čerstvý salát k prověřenému zelináři, ochutnat sýry poctivého mlékaře, či podpořit koupí voňavé uzeniny produkci lokálního chovatele, bude možné od úterý do pátku.
Přidat na Facebook
Slavnostní zahájení Farmářských trhů Prahy 1 se uskuteční ve čtvrtek 26. dubna v 10:00. Celým dopolednem bude provázet moderátor Přemek Podlaha, oficiální kmotrou se i letos stane populární herečka Jiřina Bohdalová, která spolu se starostou MČ Prahy 1 Oldřichem Lomeckým a první zástupcem starosty MČ Prahy 1 Danielem Hodkem popřeje farmářům mnoho spokojených zákazníků. Součástí slavnostního zahájení bude také doprovodný hudební program. O ten se postarají František Nedvěd se synem Vojtou.

Organizátorem trhů je společnost DELICATO CENTRUM a.s., jejíž zástupci mají dlouholeté zkušenosti nejen v gastronomii, ale také s pořádáním open-air eventů. V loňském roce úspěšně rozšířili své aktivity a iniciovali vznik farmářských trhů na náměstí Republiky. „Česká gastronomie a stravování zažívá renesanci. Umělá dochucovadla, instantní náhražky a polotovary jsou stále častěji nahrazovány čerstvými sezonními potravinami. Stejný trend sledujeme i v několika restauracích, které naše společnost provozuje,“ říká Tomáš Ságl, zástupce společnosti DELICATO CENTRUM a. s, a dodává: „Věříme, že Farmářské trhy Prahy 1 budou v této oblasti opět přínosem. Farmáře budeme střídat, nabídku tematicky přizpůsobíme aktuálnímu období. Neustále pracujeme na vyhledávání nových pěstitelů a výrobců v různých regionech a pomáháme jim i s koncepcí prodeje a dobrou prezentací výrobků. Našim cílem je nabídnout zákazníkům to nejlepší, co čeští farmáři nabízí.“

Trhy pod registrovanou značkou „Farmářské trhy Prahy 1“, jejímž cílem je podpora lidové tradice, přímého kontaktu pěstitelů s odběrateli a návrat čerstvých lokálních potravin, se budou na náměstí Republiky konat čtyřikrát týdně v období od března do října, od úterý do pátku v době od 9:00 do 18:00. K dispozici bude podle aktuální sezóny 50 až 80 prodejních míst, v nichž čeští producenti nabídnou to nejlepší z darů přírody. Do budoucna je v plánu představit i plody a výrobky farmářů z nejbližších evropských zemí.

Více na www.farmarsketrhyprahy1.cz nebo www.facebook.com/farmarsketrhyprahy1

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.

Lakina
(Lada Váňová)
úterý 24. 4. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Farmářské trhy na náměstí Republiky slavnostně zahájí Jiřina Bohdalová. Vychytané.cz. [Online] 24. 4. 2012. [Citace: 26. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5526. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Farmarske-trhy-na-namesti-Republiky-slavnostne-zahaji-Jirina-Bohdalova
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: úterý 26. září 2023 20:22