Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Apetit Festivalu budou „velet“ čtyři kuchařské osobnosti

Čtyři čeští špičkoví kuchaři budou hlavními hvězdami druhého ročníku Apetit Festivalu v Plzni ve dnech 19. až 20. května.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Apetit Festival
sobota 19. května 2012 08:00
(konec +- sobota 19. května 2012 15:00)
OC Plaza
Plzeň (CZ)
Kuchařskou show předvede divákům stejně jako vloni Zdeněk Pohlreich. Další kuchařskou osobností na pódiu bude Jaroslav Sapík a také populární Jiří Babica. Taje molekulární kuchyně odhalí návštěvníkům Petr Koukolíček.

Bohatší program, více kuchařských show i větší prostor pro hudební produkci slibuje letošní druhý ročník Apetit Festivalu za OC Plaza v Plzni. „Byli jsme překvapeni loňskou účastí na festivalu, proto jsme chtěli návštěvníkům program zpestřit a rozšířit. Kromě posílení kuchařských show v podání mediálně známých osobností, je také mnohem širší hudební nabídka. Na pódiu u Obchodního centra Plzeň Plaza vystoupí folklórní soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou, ale také například Blue Effect, Vladimír Mišík, Brutus a Bára Zemanová & Band,“ prozrazuje jeden z organizátorů akce Petr Jirásek z agentury Pigs Production.

Novinkou, kterou Apetit Festival přichystal, je představení hitu světové gastronomie – molekulární kuchyně. Český specialista na molekulární gastronomii Petr Koukolíček předvede přímo na pódiu, jak molekulární speciality vznikají. „Chci návštěvníkům festivalu představit molekulární kuchyni, alespoň ve zkratce, protože v Čechách se o molekulární kuchyni skoro neví, ve světě se touto kuchyní zabývají nejlepší šéfkuchaři a restaurace. U nás je to trošku na okraji zájmu a to je škoda, protože je to opravdu zážitek,“ říká Petr Koukolíček. Podle jeho slov je asi nejefektnější záležitostí „Nitro kapučíno“ připravené v tekutém dusíku, který má teplotu mínus 196°C. „Nitro Kapučíno stojí opravdu za vidění a ochutnání. Dále bude k vidění výroba tomatové špagety, která je připravena pouze z rajčat nebo třeba přeměnu pomerančového džusu do kuličky, která se vám po rozkousnutí zase přemění na džus,“ pokračuje Koukolíček.Opět letos budou návštěvníci vybírat Západočeskou restauraci roku a Pivovar roku. Přihlášeno je 15 TOP restaurací a 20 pivovarů. „Podařilo se nám letos na Apetit Festival pozvat i vinaře, takže milovníci vína budou moci ochutnat z nabídky 10 českých i moravských vinařství,“ doplňuje Petr Jirásek. Pro větší pohodlí návštěvníků bude areál za OC Plzeň Plaza vybaven odpočinkovými zónami a nebude chybět „Rio Mare dětský koutek“ a program pro nejmenší. Příjemné zjištění je, že se nemění vstupné. „Výše vstupného je stejná jako vloni. Pro dospělé je vstup 50 korun, děti do 130 cm mají vstup zdarma,“ uzavírá Jirásek. I letos návštěvníci na festivalu najdou kavárny, koktail bary, navíc také farmářské trhy, nejlepší česká i světová vína, prezentovat se budou baristé, sommelieři a také národní gastronomie z různých koutů světa.

Součástí programu bude také finálové okolo soutěže určené středním školám na území našeho regionu, které se bude konat 19. května a je nazvané „Vaříme s regionální potravinou Plzeňského kraje“. Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Milana Chovance a pod patronací Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočky Šumava. Finalisté si v 10 hod. připraví své prezentace, porotci, mezi kterými zasedne i Zdeněk Pohlreich, pak ve 14 hod. vyhlásí výsledky soutěže.
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 28. 4. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Apetit Festivalu budou „velet“ čtyři kuchařské osobnosti. Vychytané.cz. [Online] 28. 4. 2012. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5503. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Apetit-Festivalu-budou-„velet“-ctyri-kucharske-osobnosti
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.145s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 01:42