Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

„Kdykoli si to dáme zase znovu!“

5 otázek pro Luccu a Míšu Salačovou
Přidat na Facebook
Maminkám a DJkám Lucce a Míše Salačové jsme položili patero otázek, týkajících se hudby, rodiny a jejich posledního a možná i budoucího společného hraní. Pokud vás zajímá, do které éry taneční scény by se obě DJky nejraději vrátily a kdo je jejich oblíbený producent, pokračujte ve čtení na následujících řádcích.

Co přesně máš na hudbě, kterou hraješ, ráda?

Lucca> Energii, adaptabilitu, emoce, zvukové fantazie.

Míša Salačová> Mám ráda dynamický, energický styl, takový, který vás „zvedne ze židle“. A může to být v duchu techna, tech-houseu, nebo elektra. Zkrátka moje tracky musí mít ten správný náboj a nesmí nudit. Sama ocením vždy hutnější basovou linku a zajímavý ústřední motiv skladby – vokál, nebo melodii.Naposledy jste spolu na jednom pódiu vystoupily na festivalu Hradhouse 2009. Plánujete něco podobného až vám třeba skončí mateřská? :)

Lucca> Já se za mámu na mateřské nepovažuji, protože jsem hrála do čtvrtého měsíce těhotenství a začala dva měsíce po porodu opět naplno hrát. Společnému vystoupení s Míšou se nebráním, na Hradhousu to bylo moc fajn. Takže kdykoli si to dám zase znovu.

Míša Salačová> Musím uznat, že s Luckou jsem poslední dobou v kontaktu hlavně z hlediska našich dětí a mateřských zkušeností. Přece jen, máme obě malé syny, což jsou momentálně asi ty nejhlavnější náplně našich životů. O společném hraní jsme se zatím nebavily, i když je fakt, že naše společné vystoupení na Hradhouseu se nám, myslím, oběma líbilo. Uvidíme, co přinese budoucnost.Říká se, že každý styl a žánr, ať už hudební nebo architektonický, se jednou vrátí. Do které éry by ses chtěla vrátit ty a kterou éru bys přála zažít svému dítěti?

Lucca> Vždycky je super, když něco nového začíná. Když se rodila elektronická hudba, vše bylo nové, neokoukané, originální a tudíž hrozně zajímavé. To bych klidně mohla zažít. A pro mého syna je teď nové téměř všechno, v červenci mu budou dva, takže objevuje svět, ze všeho je nadšený, vše chce zkoušet.

Míša Salačová> Je otázka, zda bych se chtěla vrátit do doby hudebního stylu... Spíš co bych chtěla vrátit, je podoba taneční scény jako takové, a to tak o 10 let. Charakter dnešní scény (i když jsem, upřímně, vzdálený a ne příliš zúčastněný pozorovatel) se mi moc nelíbí. Ale pokud bych měla mluvit o období stylu, na které ráda vzpomínám, budou to asi časy klasického techna, právě před těmi 10 lety. A zda bych právě toto přála zažít svému synovi? Z hlediska rodiče se na to těžko odpovídá. Z pozice matky bych se o něj asi bála.

Který DJ nebo producent tě nikdy neomrzí? Je vůbec nějaký takový?

Lucca> Co se týče djingu, tak je to jednoznačně Carl Cox. Pokaždé je jeho set jiný, kreativní a naprosto geniální. A po producentské stránce hodně sleduji nové talenty jako Tomy DeCerque, Massi Paoli, Jon Rundell, Subfractal. Také proto, že jejich tracky podporuji vydáváním na mém labelu Sound Of Acapulco.

Míša Salačová> Hmm, těžké odpovědět, protože jak jsem už napsala výše, můj současný vztah s taneční scénou není až tak intenzivní, jako dřív, tudíž nemám až takový přehled o aktuální produkci. Ale baví mě Paul Kalkbrenner, určitě The Advent, Ben Sims, Chris Liebing a sety Luke Slatera.Kde čerpáš inspiraci a energii jak v hudebním tak v soukromém životě?

Lucca> Pro mně je inspirace každodenní život... Energii čerpám ze své rodiny, přátel, sportu a vydařeného hraní.

Míša Salačová> Hodně mě „nabíjí“ můj syn a pak ty pozitivní prožitky každodenního života.:)


Zdroj: TZ Citadela
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 20. 4. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. „Kdykoli si to dáme zase znovu!“. Vychytané.cz. [Online] 20. 4. 2012. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5471. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/„Kdykoli-si-to-dame-zase-znovu!“
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:59