Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ambassador Café Del Mar Pierre Ravan oslaví v ROXY narozeniny

Rok narozeninových oslav pokračuje v ROXY i v dubnu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pierre Ravan B-Day Party
pátek 27. dubna 2012 22:00
(konec +- sobota 28. dubna 2012 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Pražský klub, který letos slaví 20. výročí existence, nejprve v lednu hostil narozeninovou party DJe Trávy, v březnu pak oslavily své druhé výročí hned dvě pravidelné klubové noci ROXY Vibrator a Flow. 27. dubna přibude k oslavencům další důležitá postava světové taneční scény - Pierre Ravan jeden z nejslavnějších fashion DJs na světě. Ravana, který mimo jiné působí i jako ambassador prestižního labelu Café Del Mar, na hlavní stage doplní domácí 2TAKT DJs & Tibi, Chill out bude patřit dvojce Roman Rosi & BeeBee a VJem večera bude Quark / astraL D:VISION.

Že si Pierre vybral pro svou narozeninovou oslavu právě Prahu a ROXY, není náhoda. "Poprvé jsem se do Prahy dostal pár let po revoluci, v roce 1993. V tý době jsme rozjížděli sérii house parties pod hlavičkou ELLE. Líbilo se mi, jak tady ta nově vznikající scéna drží při sobě a že lidi chodili na parties v první řadě kvůli muzice. Líbilo se mi to dokonce tak moc, že jsme tu s Bidlem dělali parties skoro rok a půl každý měsíc. V ROXY jsem si pak poprvé zahrál v roce 1997 s Ericem Morillem," objasňuje své dlouholeté pouto k české metropoli Ravan, který zde zahrál naposledy loni v létě právě v ROXY na Flow.

Pierre Ravan, který aktuálně žije ve slunné Dubaji, se asi nejvíce proslavil coby DJ, který svými sety dává další rozměr módním přehlídkám takových značek jako Paco Rabanne, Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli, Thierry Mugler, Jean Paul Gaultier, nebo ELLE Magazine.
"V téhle branži se pohybuju už skoro dvacet let. Začal jsem s tím, když Dolce & Gabana, kteří tehdy rozhodně nebyli tak známí jako teď, hledali způsob, jak ozvláštnit svoje přehlídky. Přišli jsme s konceptem live DJ setů na přehlídkách, místo do té doby normální reprodukované hudby. Návrháři mi pak posílali náhledy svých kolekcí několik měsíců dopředu, abych si mohl připravit set tak, aby k dané kolekci co nejvíc pasoval. Beru to tak, že pro mě je móda i muzika propojená," říká k tomu Pierre, který má však na svém kontě mnohem víc než jen hraní na módních přehlídkách prestižních značek.

Jeho jméno je například spjato s výše zmiňovaným labelem Café Del Mar, kde je jeho prací mimo jiné změnit vnímání tohoto renomovaného labelu jako toho, který se věnuje pouze vyklidněnějším, chill outovým žánrům. "Spíš než chill out je Café Del Mar tím, kdo vám zprostředkuje zajímavou a objevnou hudební cestu vedoucí od chill outu přes deep a soulful až po našláplé "techy" záležitosti," vysvětluje Ravan.Objevná hudební cesta napříč žánry a emocemi je ostatně poměrně charakteristické označení i pro Pierrovu tvorbu jako takovou, kterou on sám často nazývá "spiritual house music". "Jde o propojení lidí na parketu s DJem, o energii kterou se jim snažím předat. Nemusí se to týkat bezprostředně jenom house music, můžeš mít třeba soulful, minimal nebo klidně i techno spiritual music," dodává oslavenec.

Jeho hudební záběr potvrzuje jak celé řada skvěle přijatých remixů, tak společné album se Safarem Spititual Brothers (2011) i nyní již šestidílný unikátní koncept KaRavan, což je Pierrův vlastní koncept, kterým prezentuje hudbu pro všechny hodiny a minuty každého dne. Je to tak doslova živoucí hudební organismus, který hudebně roste a větví se do různých rytmických poloh a stylů.

Jak už bylo naznačeno, působivá a pohlcující atmosféra ale není typická jen pro KaRavan, ale i pro Pierrovo hraní obecně. Je tak nadmíru jasné, že i na své narozeninové oslavě 27. dubna v ROXY nás pozve na fascinující trip po hudebním vesmíru! Jako drobnou ochutnávku si pak můžete dát těsně před začátkem party jeho mix pro pořad Starr Mix pražského Expresradia, který uslyšíte v pátek 27. 4. po osmé hodině.

Klub bude otevřen od 22:00. Do 23:00 budou v prodeji vstupenky za 100 czk, poté za 150 czk. Krom Pierra Ravana vystoupí na hlavní stage domácí 2TAKT DJs & Tibi, v chill outu budou hrát Roman Rosi & BeeBee, VJovat bude Quark / astraL D:VISION.WEB
Pierre Ravan: http://www.pierreravan.com/
2TAKT DJs: http://www.idj.cz/2takt/
FB Event: http://www.facebook.com/events/269926309756308/
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 18. 4. 2012 09:00
Chovancová, Michaela. 2012. Ambassador Café Del Mar Pierre Ravan oslaví v ROXY narozeniny. Vychytané.cz. [Online] 18. 4. 2012. [Citace: 6. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5467. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ambassador-Cafe-Del-Mar-Pierre-Ravan-oslavi-v-ROXY-narozeniny
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: středa 6. prosince 2023 11:42