Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Katowický OFF festival přidává na obrátkách

Apokalyptický randál Swans, moderní Battles a folkový vypravěč Kurt Vile spolu s Baxter Dury, Spectrum, Container a Nilsem Frahmem jsou dalšími potvrzenými účastníky na OFF Festivalu.
Přidat na Facebook
S dalšími potvrzenými, Iggy & The Stooges, Suidcide, Death in Vegas, Black Face, Iceage and Colin Stetson, patří OFF mezi nejlepší a nejlíp cenově dostupné festivaly. Ceny vstupenek se pohybují již okolo 32 euro. [http://off-festival.pl/en/2012/shop.html]

Swans
Návrat Swans roku 2010 do studia a na pódia byl neodvratný. Pouze několik dalších rockových kapel poloviny 90. let mělo podobný vliv na kytarovou hudbu, od My Bloody Valentine, Godflesh, Neurosis přes Godspeed You! Black Emperor až po Sun O))), od shoegaze a post- rocku až po industrial a drone metal. The Big Bang, který se konal v New Yorku v polovině 80. let, zanechal stopu na mnoha dalších projektech. Od celovečerního debutu Swans uplynulo již mnoho let a pojem No Wave dnes znají už jen vášniví čtenáři textů hudební historie, nicméně jedna věc zůstala stále stejná: inspirativní odhodlání a fanatické šílenství, ze kterých udělali hlučný Michael Gira a jeho kapeloví spoluhráči svůj pódiový rituál. Je pravděpodobné, že návštěvníci OFF Festivalu uslyší skladby z chystaného alba The Seer. Odolat magnetické přitažlivosti Swan je těžké, takže pokud se rozhodnete poslechnout si je z blízkosti stage, dejte na naši radu a nezapomeňte si klapky na uši.

Battles
Tato skupina by mohla být nazývána leaderem a pravým inovátorem alternativní scény, přestože vydala pouze dvě alba. Newyorské skupině, která letos oslaví desáté výročí svého vzniku, se podařilo uspět v tomto nelehkém umění. Na jednu stranu, muzikanti Battles přinesli spoustu virtuozity a zkušeností z minulých projektů (jako například Helmet and Don Caballero), na druhou stranu zůstali otevření novým možnostem a změnám, o kterých svědčí i jejich druhé vydání Gloss Drop (2011), následně pak koncert a legendární festival All Tomorrow’s Parties.

Kurt Vile a The Violators
Ne, „Kurt Vile“ není laciný pseudonym. Tento dlouhovlasý chlapík pocházející z předměstí Filadelfie vděčí za perfektní kombinaci jména svému hudbu milujícímu otci, který mu věnoval jeho první hudební nástroj, banjo, takže Kurt mohl začít hrát bluegrass a country. Vliv těchto žánrů je v Kurtově muzice dost zřejmý, Kurtovo poslední dílo ale spíše připomíná Bruce Springsteena. Podobnost v podstatě spočívá v eklektickém přístupu k hudbě. Na jednu stranu zůstal Kurt věrný folku, na druhou jeho melodie znějí spíše jako ze světa alternativní kytarové hudby. Není divu, že jeho poslední album Smoke Ring For My Halo (2011, Matador Records), získalo všeobecný ohlas fanoušků a kritiků.

Baxter Dury
Možná by bylo jednodušší, kdyby Baxter následoval stopy svého slavného otce, Iana Duryho. Nicméně Baxter není ten, který volí jednodušší cestu. Jeho poslední třetí album, kritiky chváleno Happy Soup, je intimní zpovědí zralého a citlivého muže. Maximální výsledky s minimem prostředků. „S každým dalším poslechem jste více a více vtahováni do jeho světa.“, vypověděl kritik BBC.

Spectrum
Po rozpadu kultovní skupiny Spacemen 3, jednoho z nejdůležitějších projektů v historii psychedelického rocku, se Jason Pierce vydal vlastní cestou pod názvem Spiritualized, zatímco Peter Kember začal s nahráváním a účinkováním se jmény jako Sonic Boom, Experimental Audio Research a Spectrum. Poslední zmiňované bude OFF Festival hostovat. Hlasitý pestrobarevný zvuk skupiny a jejich úžasné spektrum chytlavých popových melodií a improvizovaného hukotu vedlo My Bloody Valentine k výbrání Spectra jako jejich pomocnou kapelu na comeback turné v roce 2009.

Container
Ren Shofield podnítil zájem znalců americké undergroundové hudby od doby, co vytvořil label „I Just Live Here“ k vlastnímu vytvoření pásek s originální, lo- fi elektronickou hudbou. To ale nebylo do doby, než přišel s albem, jednoduše pojmenovaným jako LP (Spectrum Spools), které vzal na vědomí celý svět. Ren pochází z Nashvillu, ale zní jako rodilý Detroitčan. Jestliže byl Burialův ulítlý zvuk něco jako vzdálené echo blouznění, potom Container nabízí objektivní připomenutí detroitského techna. Pro tanec je to nesnadná hudba, je ale na takový tanec se jen tak nezapomíná.

Pre Party
Bohužel, Diamond Rings se 2. srpna na party nepředstaví, jejich místo převezme Nils Frahm, berlínský skladatel a producent známý pro svou melancholickou a meditační hudbu založenou na prostém zvuku klavíru. Pravé noční poslouchání pro fanoušky uklidňující a moderní hudby.

Pre Party Line Up: Matthew Herbert (One Pig) + Alva Noto (Katowice Centre
of Culture), Nils Frahm + Sleep Party People (Hipnoza Club). Je třeba vzít na vědomí, že kapacita Hipnoza Club je omezená, takže kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Lístky
Čtyřdenní- 32 euro
Vstup na všechny koncerty (2.- 5.8. 2012- bez campingu)
Čtyřdenní+ camping- 41 euro
Vstup na všechny koncerty (2.- 5-8. 2012- včetně campingu)
winslayer
(Lukáš Plaček)
neděle 1. 4. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Katowický OFF festival přidává na obrátkách. Vychytané.cz. [Online] 1. 4. 2012. [Citace: 30. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5459. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Katowicky-OFF-festival-pridava-na-obratkach
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: úterý 30. května 2023 09:58