Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Alkohol během vyučování? No a co!

Ve středečních odpoledních hodinách se na SOC Městské policie Zlín obrátila výchovná poradkyně 16. ZŠ s kuriózní žádostí. Požádala o asistenci hlídky s následným provedením orientační dechové zkoušky u jednoho z žáků, jelikož měla podezření, že se nachází pod vlivem alkoholu. Do školy byla vyslána místně příslušná hlídka z okrsku Jižní svahy.
Přidat na Facebook
Ta u 15letého mladíka provedla orientační dechovou zkoušku s výsledkem pozitivním, téměř 0,2 promile alkoholu v organizmu. Na dotaz, zda požil nějaký alkoholický nápoj odpověděl, že ano, že si dal během vyučování pivo. Celá záležitost byla předána vedení školy k dalšímu dořešení.

Jenže to nebyl první exces dotyčného mladíka. Ten byl totiž koncem února přistižen v SM na ulici Středová, kterak si na prodejně otevřel láhev alkoholu a část z ní upil. Poté ji ukryl pod bundu a bez placení prošel pokladní zónou. Provedená dechová zkouška tehdy prokázala téměř 0,5 promile alkoholu v organizmu. Vzhledem k tomu, že se svým protiprávním jednáním nesouhlasil, bude celá věc předána do správního řízení a informována bude jak škola, tak i OSPOD MMZ.

Ve středu tvrdil, že má nůž pro jistotu, včera jej použil
Ve středu, krátce před 20tou hodinou, se na SOC Městské policie Zlín obrátil pracovník bezpečnostní agentury OC Centro. Uvedl, že byl u nich v jedné z provozoven zadržen pachatel pokusu o krádež. Na místo byla vyslána místně příslušná hlídka MP Zlín – Malenovice. Ta zjistila, že se 36letý muž z Otrokovic pokusil odcizit spodní prádlo – boxerky, v celkové hodnotě 750 CZK. Zboží si vložil pod oděv a poté prošel pokladní zónou bez placení. Dotyčný se choval celou dobu zmateně a tvrdil, že měl v úmyslu toto prodat. Při jednání s ním si strážníci povšimli, že má mezi osobními věcmi i kapesní nůž, o kterém tvrdil, že ho má pro jistotu.

Jenže jistota se změnila ve skutečnost. Tentýž muž se totiž včera krátce před polednem, ještě se spolupachatelkou, pokusil v témže OC odcizit další zboží. Na SOC Městské policie Zlín se obrátil pracovník bezpečnostní agentury s tím, že pronásleduje dva ozbrojené pachatele pokusu o krádež. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka MP Zlín, která k rychlému přesunu použila i VOAZ. Ta na poli u ulice Husova zahlédla muže, pronásledovaného pracovníkem ostrahy. Vzhledem k tomu, že nebylo pochyb o tom, že se jedná o ozbrojeného pachatele, byl tento strážníky zadržen za použití donucovacích prostředků a byly mu přiloženy služební pouta. Následně byl u 36letého muže nalezen i kapesní nůž, kterým napadl pracovníky ostrahy. Druhému z pachatelů se podařilo sice utéci, ale vzhledem k tomu, že muž měl u sebe její osobní doklady, bylo zjištěno, že se jedná o 20letou dívku z Otrokovic.

Oba se pokusili odcizit zřejmě dalekohled v hodnotě 799 CZK, jelikož obal od tohoto zboží byl nalezen v převlékací kabince, kam oba pachatelé společně vešli. Tento u muže nalezen nebyl. Pro podezření ze spáchání tr. činu byla celá věc předána k dalšímu šetření kolegům z republikové policie.

Invalida přijel do Zlína hledat práci, místo toho kradl
Ve čtvrtek, krátce po 20té hodině se na SOC Městské policie Zlín obrátil pracovník bezpečnostní agentury ze OC Centro Malenovice. Uvedl, že byl u nich zadržen pachatel pokusu o krádež. Na místo byla vyslána místně příslušná hlídka z okrsku Malenovice. Ta zjistila, že pachatelem pokusu o krádež je 51letý muž z Brna, který se pokusil odcizit dětský textil v celkové hodnotě 1.864 CZK. Vešel do kabinky s hromadou oblečení a taškou a z ní vyšel už jen s taškou. Následně překonal zábranu uzavřené pokladny a snažil se odejít. Jenže byl zadržen pracovníkem ostrahy. Strážníkům muž uvedl, že je v plném invalidním důchodu a že sem přijel z Brna, aby tu hledal práci. Trochu podivné hledání, když se do provozovny dostavil s plnou výbavou, tedy taškou „vystlanou“ alobalem pro odstínění bezpečnostního zvukového zařízení. Celá věc bude předána do správního řízení, kde mu hrozí pokuta až do výše 15.000 CZK.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín


Lakina
(Lada Váňová)
pátek 6. 4. 2012 17:50
Váňová, Lada. 2012. Alkohol během vyučování? No a co!. Vychytané.cz. [Online] 6. 4. 2012. [Citace: 29. 5. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5431. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Alkohol-behem-vyucovani?-No-a-co!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.107s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.238.113.236
Serverový čas: pondělí 29. května 2023 07:32