Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je opět tady!

Předprodej vstupenek na 54. ročník mezinárodního operního festivalu, podle očekávání, zaznamenal velký úspěch. Festival bude probíhat ve dnech od 14. června do 8. července. Na II. zámeckém nádvoří začne zahajovacím koncertem České filharmonie. Fanoušci se tento rok mohou těšit na hvězdy operního nebe, jako jsou Marcello Giordani, Marianna Kulikova či Steven Mercurio. V programu samozřejmě nebudou chybět díla od samotného Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Giacoma Puccinoho či Guissepe Verdiho.
Přidat na Facebook
O rozloučení s 54. Smetanovou Litomyšlí se postará Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který pod taktovkou Libora Peška přednese výběr nejpopulárnějších melodií klasické hudby. Vstupenky u společnosti TICKETPORTAL jsou v předprodeji!

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl patří k největším pravidelně konaným festivalům klasické hudby u nás. Tento festival se již od roku 1949 koná ve Smetanově rodném městě – Litomyšli, mimo to jsou koncerty pořádány i v okolí města. Centrem dění je však areál Státního zámku Litomyšl, kde se na jeho II. nádvoří konají hlavní pořady. I tento rok vystoupí řada významných zahraničních hostů; dirigent Christopher Zimmerman, jeden z nejuznávanějších barytonistů Thomas Hampson a přední světový klavírista Fazil Say. K vidění bude taneční soubor Bohemia Balet, dále vystoupí Jaromír Nohavica či houslový virtuos Pavel Šporcl. Návštěva Smetanovy Litomyšle bude jistě i pro Vás nevšedním zážitkem a každý hudební fanoušek si zde přijde na své. Hlavní program bude doplněn starodávným jarmarkem s možností nákupu výrobků tradičních řemesel nebo prohlídkou festivalového zákulisí včetně ochutnávky „festivalového“ vína.

Vstupenky na Smetanovu Litomyšl lze zakoupit prostřednictvím výhradní distribuční sítě festivalu - TICKETPORTAL.

Podrobnosti na www.smetanovalitomysl.cz nebo na www.ticketportal.cz

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
neděle 8. 4. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je opět tady!. Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5429. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mezinarodni-operni-festival-Smetanova-Litomysl-je-opet-tady!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:04