Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Silicone Soul již příští sobotuv ROXY!

Silicone Soul se po více než roce vrací do Prahy a to do nejznámějšího českého klubu ROXY, kde vystoupí na party House Elements již příští sobotu 7. dubna.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
House Elements
sobota 7. dubna 2012 22:00
(konec +- neděle 8. dubna 2012 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Jejich djský um je předchází a jejich produkce z nich udělala legendy, i když vždy šli svou vlastní cestou a nikdy se nezaprodali osvědčeným a moderním trendům, aby se jejich hudba dostala do top 10 hitparád za každou cenu.

Nová rezidentní noc v Roxy pod dohledem zkušených djs Biodana, Slatera a Tazze nabídne nejmodernější pojetí house music všech směrů, odrůd a kontinentů, ale kromě novinek se těšte i na různé bootlegy a klasické skladby z minulých dekád. Tato trojice má za sebou mnoho společných pařeb a mejdanů, včetně v minulém roce pořádané party Believe, na které jste mohli slyšet taková jména jako jsou Spirit Catcher live!, 16 Bit Lolitas, D-Nox a třeba i Silicone Soul, kteří budou hlavními tahouny 7. dubna v Roxy. Světový sound, taneční groove, pozitivní energie, precizní výber hostů jsou elementy, s kterými se budete pravidelně setkávat na party House Elements.

Craig Morrison a Graeme Reedie aka Silicone Soul se setkali již na škole. Ke konci 80. let a na začátku 90. let se stali závislými na kapele Primal Scream a jejich průkopnickému albu Screamadelica, které je vtáhlo do euforie taneční muziky. V druhé půlce 90. let zakládají nezávislé hudební vydavatelství Depth Perception, kde vydávají svůj vlastní track Silicone Soul, jehož název je později inspiruje k jejich producentskému jménu. Tato skladba se dostala až k Dave Clarkovi, spolumajiteli Soma Records, které patří mezi nejlepší taneční vydavatelství v Anglii, mimo jiné i díky impozantnímu seznamu vydaných skladeb.První release jako Silicone Soul vydávají v roce 1998 na Soma Records a nese název The Strip. Tento rok vydávají pod Soma Records ještě All Nite Long EP, aby o rok později zbourali všechny hitparády s jejich legendárním Right On 4 Tha Darkness EP. Track Right On se dočkal mnoha remixů a Silicone Soul vyšvihl mezi top dje a producenty světa. Jmenovat výčet všech jejich počinů by bylo na dlouho, tak si jen shrňme, že v tuto chvíli mají na svém kontě vydaná 4 dlouhohrající alba a 4 oficiální mixované kompilace. Koho zajímá podrobnější diskografie, může se podívat zde: http://www.discogs.com/artist/Silicone+Soul

V roce 2003 zakládají vlastní label Darkroom Dubs, který se okamžitě dostal do povědomí většiny světových djs. Silicone Soul nezůstávají pozadu ani s djingem. O svých djských kvalitách přesvědčují celý svět, díky jejich pojetí house a techhouse vyprodávají kluby po celém světě a i české publikum mělo několikrát možnost zažít tuto dvojici na party. V roce 2009 získávají dvě nominace v DJ Mag Best of British Awards a to v kategorii nejlepší album a nejlepší producenti. V roce 2011 sestavují k 20. výročí vzniku Soma Records dj mix s názvem 20 Years Of Soma Records a zároveň slaví 50. release jejich vlastního vydavatelství Darkroom Dubs.

Pro navnadění si můžete naladit 6.4.2012 od 19.00 Radio 1, kde album Silicone Soul zazní v pořadu CD Nonstop, anebo o den později taktéž na Radiu 1 od 20.00 budou hosté v pořadu Audience, kde s nimi bude povídání, pouštění jejich produkce, soutěž o volné vstupy a na závěr si budete moci vychutnat i jejich djský mix jako warm-up na party, která proběhne tentýž večer.

Silicone Soul audio sety: http://soundcloud.com/siliconesoul/sets/darkroom-dubs-radio-1
Další info naleznete zde: http://www.facebook.com/events/388579564503198/
O tom v jaké formě se Silicone Soul předvedli před více než rokem v Praze, se můžete přesvědčit zde:

Silicone Soul (UK) @ Believe (February 4, 2011) pt.1/3 - http://vimeo.com/madtv/siliconesoulpt1
Silicone Soul (UK) @ Believe (February 4, 2011) pt.2/3 - http://vimeo.com/madtv/siliconesoulpt2
Silicone Soul (UK) @ Believe (February 4, 2011) pt.3/3 - http://vimeo.com/madtv/siliconesoulpt3

WEB:
Silicone Soul MySpace: www.myspace.com/4siliconesoul
Silicone Soul Soundcloud: www.soundcloud.com/siliconesoul
DJ Biodan: www.facebook.com/djbiodan.cz
DJ Slater: www.facebook.com/pages/DJ-Slater/27319466682
DJ TAZZ: www.facebook.com/tazz.dj
ROXY: www.roxy.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 31. 3. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Silicone Soul již příští sobotuv ROXY! . Vychytané.cz. [Online] 31. 3. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5395. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Silicone-Soul-jiz-pristi-sobotuv-ROXY!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 04:05