Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

World Music Superskupina AFRO CELT SOUND SYSTEM poprvé v Praze

Objev Petera Gabriela Afro Celt Sound System odehraje exkluzivní koncert 9.5. v Lucerna Music Baru!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
AFRO CELT SOUND SYSTEM
středa 9. května 2012 21:00
(konec +- čtvrtek 10. května 2012 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Afro Celt Sound System, world music superskupina založená na grammy nominovaným producentem a kytaristou Simonem Emmersonem, mísí na tanečních podkladech vlivy keltské a africké tradiční hudby. Kapela, která před 15 lety spadla z čistého nebe a která se téměř přes noc stala hvězdou svého vlastního žánru. Objev Petera Gabriela a oblíbenci Roberta Planta přijedou na své první pražské vystoupení ve středu 9. května na exkluzivní koncert do Lucerna Music Baru. Na koncertě vystoupí v kompletní sestavě včetně legendárního bubeníka Johna Kalsiho s aktuálním dvojalbem Capture, které obsahuje výběr z posledních 5 alb. Kapela je pověstná nezapomenutelnou atmosférou živých vystoupení, která vás pohltí a přenese do jiného světa, do světa Afro Celt Sound System.

"Je to velice keltské. Je to velice africké. A je to velmi, velmi dobré. Nenajdete vzrušivější a dokonalejší projekt, který by oslnivěji oznamoval konec století a zvěstoval úsvit nového. Afro Celt Sound System prochází skrze tradice, kultury, věk, geografii a léčí naše předsudky o hudbě," napsal pln nadšení respektovaný britský hudební žurnalista Colin Irwin. A není jediný. Zvláště pro vášnivé vlajkonoše world music je Afro Celt Sound System (ACSS) dokonalou holí do ruky proti vyprázdněnosti současné západní populární hudby. Producent a skladatel James Mc Nally k tomu doplňuje: „Zbořili jsme kategorie world music, rocku i černošské hudby. Nechali jsme si volný prostor, aby se naše hudební tradice mohly prolínat a aby vznikla opravdová hudební diskuze lidí z různých míst.“Na zcela originálním mixu irské tradiční hudby, západoafrických rytmů a tanečních rytmů pracuje ACSS už víc než patnáct let. Oněch patnáct let se počítá od prvního nahrávání ve studiu Real World zpěváka Petera Gabriela, při němž se pod vedením tehdy už zavedeného hudebníka a producenta Simona Emmersona sešli irští a afričtí hráči s nástroji, které dříve nikdy pohromadě nezněli: na jedné straně keltské dudy, buben bodhran, banjo, akordeon či buzuki, na straně druhé africká loutna kora a takzvaný mluvící buben. To vše podložené programovanými "spodky" a s třešničkou v podobě zpěvu Iarly Ó Lionáirda. Jádro kapely tvoří Simon Emmerson, James McNally, Iarla O’Lionaird a Martin Russell, ale jako hosté na albech zářily vždy hvězdy první velikosti. Za všechny jmenujme například Petera Gabriella, Sinead O’Connor nebo Roberta Planta z Led Zeppelin.

Titul alba Volume 1: Sound Magic hovoří za vše. ACSS se skutečně podařilo vytvořit magický souzvuk, který od té doby s jistými stylovými posuny, které tu přibližují projev kapely blíž k tradici, tu zase k elektronické moderně, někdy blíž k irské, jindy africké pravlasti, na prestižních pódiích úspěšně prezentuje dodnes.
Zpěvák O’Lionard potvrzuje slovy: „Je teď správná doba, naše hudební poslání a naše motto je aktuálnější než kdy jindy. Naše vzájemná interakce a přátelství ještě nebyli pevnější. Všichni toužíme znovu tvořit a to je to nejdůležitější.“
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 29. 3. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. World Music Superskupina AFRO CELT SOUND SYSTEM poprvé v Praze. Vychytané.cz. [Online] 29. 3. 2012. [Citace: 9. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5392. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/World-Music-Superskupina-AFRO-CELT-SOUND-SYSTEM-poprve-v-Praze
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.112s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.227.251.94
Serverový čas: pátek 9. června 2023 03:15