Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ve Slovanském domě zakotví Archa naděje 2012

V minulosti vzniklo mnoho teorií o konci světa a nejedna vypovídá o tom, že konec roku 2012 bude pro společnost zlomovým. Lidstvo již čelilo tomuto faktu a tehdy Noe postavil známou Noemovu archu. Téma Archy jako nadčasový symbol naděje natolik zaujalo sochaře a muzikanta Petra Schela, že se spolu s přáteli rozhodl připravit a uvést v areálu Slovanského domu projekt Archa naděje 2012.
Přidat na Facebook
Tento vícežánrový projekt bude rozložen do několika následujících měsíců. Archu naděje 2012 zahájí výstava s názvem ,,Hledá se Noe“. Tu odstartuje vernisáž dne 23. dubna v 19 hodin v nákupní galerii Slovanského domu. Pánové Dr. Ivo Šmoldas a autor projektu při ní slavnostně naříznou hlavní trám, který bude použit při stavbě 25 metrové plastiky Archy naděje v zahradě Slovanského domu. Použitou pilu poté rozezní zpěvák Petr Dopita jako libozvučný hudební nástroj a dokáže, proč je právě v tomto oboru mistrem světa. Představí se i originální kvartet složený ze čtyř kontrabasů.

Samotnou výstavu tvoří informativní panely, které diváka seznámí se světem záhad a nevyřešených otázek, které s fenoménem Archy souvisí. Autor projektu Petr Schel dodává: „Zaujmou příklady, že prastará myšlenka Archy by neměla být považována za pouhou legendu, neboť významným způsobem inspiruje i současné architekty a vědce.“ Expozici doplní model budoucí Archy i ukázky soch určených pro letní výstavu v zahradě Slovanského domu. Nebudou chybět informace o dramaturgii projektu, souborech a osobnostech, které se během léta na Arše představí. Projekt s největší pravděpodobností doplní také rozhlasová anketa k otázce, zda je možné mezi námi potkat nového, ctihodného Noe.

Výstava bude přístupná široké veřejnosti.

Zdroj: TZ Blue Gekko
Lakina
(Lada Váňová)
úterý 27. 3. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Ve Slovanském domě zakotví Archa naděje 2012. Vychytané.cz. [Online] 27. 3. 2012. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5382. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ve-Slovanskem-dome-zakotvi-Archa-nadeje-2012
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.086s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: pátek 2. června 2023 23:14