Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ikona britské nezávislé scény UNKLE se vrací do Prahy

A to v unikátním audio vizuálním projektu UNKLE Sounds!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
UNKLE Sounds
pátek 11. května 2012 20:00
(konec +- sobota 12. května 2012 03:00)
Meet Factory
Praha 5 (CZ)
UNKLE Sounds vystoupí se svou velkolepou audio vizuální show v pátek 11. května v pražské MeetFactory. Britský projekt UNKLE a jeho zakladatel James Lavelle patří bezesporu mezi to nejzajímavější, co se objevilo na mezinárodní elektronické scéně. Ve své tvorbě od počátků kombinují elektroniku s prvky downtempa, trip hopu a rocku. Po loňské koncertní premiéře se do Prahy James Lavell vrací s unikátním projektem UNKLE Sounds, se kterým se poprvé představil v roce 2011 na legendárním britském festivalu Reading.

Hudební mozaiku DJ setu Jamese Lavella složeného z hitů a remixů UNKLE doplní unikátní projekce Dougha Fostera na speciální LED obrazovce. UNKLE Sounds přiveze velkolepou audio-vizuální show, která bude beze sporu patřit k nejsilnějším událostem jarní klubové sezóny!UNKLE Sounds zahrají v rámci série United Islands České spořitelny v pátek 11. května v MeetFactory. Vstupenky jsou od 16. března k dostání v síti Ticketpro.

Zakladatelem UNKLE je James Lavelle, majitel labelu Mo' Wax, který se stal v devadesátých letech středobodem vycházejících stylů downtempo a triphop. Bez nadsázky můžeme říct, že UNKLE, respektive jejich lídr James Lavell se výraznou měrou podílel na definování elektronické hudby. První album Psience Fiction vyšlo v roce 2008 a jako producent se na něm podílel slavný DJ Shadow. Na albu hostovaly hvězdy alternativní scény Tom York (Radiohead) a Richard Ashcroft (The Verve). Deska sklidila obrovský úspěch mezi fanoušky i uznání ze strany hudebních kritiků a singl Rabit in your Headlights se stal velmi úspěšným i mimo alternativní scénu, vysílala ho i hudební stanice MTV.

Po úspěchu první desky se UNKLE, už bez dje Shadowa, začali věnovat práci na remixes vlastních i pro dalších kapely a projekty. K práci na další desce přizval James Lavelle Richarda Filla a společně dodnes tvoří jádro projektu UNKLE. Druhá deska s názvem Never, Never, Land vychází v roce 2003, odráží atmosféru protiválečných protestů a opět se na ní podíleli hvězdní hosté v čele s Ianem Brownem, Joshe Hommem (Queens of the Stone Age), Robertem Del Naja aka 3D (Massive Attack) nebo Garym Manny "Mani" Mounfieldem (Primal Scream).V roce 2007 vychází deska War Stories, na které si James Lavell premiérově vyzkoušel i roli zpěváka. Singl Burn My Shadow Away dosáhl na youtube magické hranice milionu zhlédnutí. Na dalším albu Where Did The Night Fall z roku 2010 se ve své tvorbě definitivně přiblížili k silnému kytarovému zvuku, což potvrzovali na svých živých vystoupeních.

Na druhou stranu odklon od elektroniky se nekonal, spíše se jen rozvinula škála hudebních výrazů, kterými UNKLE dokážou pohltit publikum. Mezi jednotlivými studiovými alby vyprodukovali James Lavelle a UNKLE desítky remixů a skladeb, z nichž mnoho bylo použito do filmových a herních soundtracků (např. filmy Bournův Mýtus, Pláž, Twilight sága a další), v televizních pořadech (mimo jiné oblíbený automobilový pořad Top Gear) a při dalších příležitostech.

UNKLE je fenomén, který už dávno nestojí na okraji alternativní scény, ale zároveň si dokázal zachovat originální a autentický zvuk, který oslovil miliony fanoušků po celém světě!

Video UNKLE Sounds
http://www.youtube.com/watch?v=pNr9jcI8HqU

Video Burn My Shadow Away
http://www.youtube.com/watch?v=D-0aAxaQ2wo

Video Rabbit in your Headlights
http://www.youtube.com/watch?v=cud_k9f6tqk
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 17. 3. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Ikona britské nezávislé scény UNKLE se vrací do Prahy . Vychytané.cz. [Online] 17. 3. 2012. [Citace: 2. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5351. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ikona-britske-nezavisle-sceny-UNKLE-se-vraci-do-Prahy-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: pátek 2. června 2023 23:30