Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Dan Reed: Poprvé jsem do Prahy přijel s Rolling Stones!

Dan Reed, Justin Lavash a Vladimír Merta zahrají na jednom pódiu
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
REED, LAVASH
čtvrtek 8. března 2012 21:00
(konec +- pátek 9. března 2012 04:00)
Klubovna 2. patro
Praha 1 (CZ)
Soutěžilo se o 2x 1 vstup na koncert Reed/Lavash/Merta. Chcete vědět, kdo získal ceny? Zobrazit výherce
Praha byla a je kreativním městem, které stále láká umělce, aby se zde usadili a tvořili v nádherných kulisách naší metropole. Mezi takové se počítají i Justin Lavash a Dan Reed, kteří jsou vynikajícími hudebníky i skladateli. Dan Reed je charakteristický především svým melodickým hlasem a jednoduchými, ale silnými skladbami. Je také zakladatelem kapely The Dan Reed Network, která doprovázela na turné mimo jiné Rolling Stones v roce 1992, kdy hráli také v Praze. Justin Lavash patří bezpochyby mezi dobře etablované muzikanty na naší scéně a spolupracuje s předními českými umělci v čele s Lenkou Dusilovou a Monikou Načevou. Jako český host vystoupí renesanční osobnost Vladimír Merta, který v sobě spojuje výborného písničkáře, hudebníka, publicistu, esejistu a spisovatele. Společně vystoupí 8. března v unikátních prostorách klubovny 2. Patro v Dlouhé ulici.

Dan Reed se narodil v Oregonu ve Spojených státech, ale od roku 2010 žije v Praze. Významnou část svého života strávil cestováním, které ovlivnilo jeho hudbu i pohled na svět. V rozhovoru pro web United Islands k tomu říká: „Rok v Indii a tři roky v Jeruzalémě opravdu formovali mou hudbu a důvod, proč píši a vystupuji. Hudba je jednou z cest, která může přinést pozitivní energii a rozjasnit tento svět plný stínů“ Je také zakladatelem kapely The Dan Reed Network, která doprovázela na turné mimo jiné Rolling Stones v roce 1992, kdy hráli také v Praze. „Bylo to méně než rok po pádu Berlínské zdi a v Praze bylo ve vzduchu obrovské vzrušení, na koncertu bylo 150 000 lidí, nejvíce, pro kolik jsme kdy hráli, a atmosféra v aréně byla nabitá elektrizující energií,“ vzpomíná Dan Reed. V současnosti vystupuje sólově a jeho zatím posledním počinem je album Coming Up for Air. Dan je charakteristický svým procítěným hlasem a jednoduchými, ale krásnými skladbami, které míří přímo do posluchačova srdce.Dan Reed se na jednom pódiu sejde s Justinem Lavashem, muzikantem obdivovaným kritikou pro jeho mistrnou hru na kytaru a mocný naléhavý hlas, který v poslední době spolupracoval např. s Lenkou Dusilovou na jejím posledním, kritikou chváleném, albu Baromantika. Justin Lavash dokáže díky mnohaletým zkušenostem a tréninkem publikum opravdu ponořit do atmosféry koncertu, což Prague Post popsal takto: „Jsou momenty, kdy se ani hromy orchestrů či rockových kapel nepřiblíží síle energie a moci projevu hlasu a kytary Justina Lavashe“.Tyto písničkáře doplní Vladimír Merta, renesanční osobnost, která v sobě spojuje výborného písničkáře, hudebníka, publicistu, esejistu a spisovatele. Jeho dlouho očekávané album Ponorná řeka vyšlo v roce 2011 a diváci se tedy můžou těšit na kombinaci nových i starších skladeb z repertoáru Vladimíra Merty.Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 29. 2. 2012 13:00
Chovancová, Michaela. 2012. Dan Reed: Poprvé jsem do Prahy přijel s Rolling Stones!. Vychytané.cz. [Online] 29. 2. 2012. [Citace: 30. 6. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5288. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dan-Reed:-Poprve-jsem-do-Prahy-prijel-s-Rolling-Stones!
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.123s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.147.7
Serverový čas: čtvrtek 30. června 2022 22:04