Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vyhlášení hudebních cen Vinyla na Flédě

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhne 10. března 2012 od 20:00 hod. v brněnském klubu Fléda. Večer je koncipovaný jako komponovaný hudební večer, na kterém vystoupí Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a Kittchen.
Přidat na Facebook
Během večera proběhne i křest limitované edice vinylu, na němž je po jednom tracku od všech nominovaných.

„Slavnostní večer a vyhlášení nechceme pojmout jako uzavřenou akci pro odbornou veřejnost, ale jako oslavu hudby v tom nejobecnějším slova smyslu. Podoba klubového večera kombinující několik koncertů s ceremoniálem slavnostního předání cen nám přijde z tohoto pohledu nejlepší,“ říká za pořadatele Hudebních cen Vinyla Pavel Uretšlégr.

Během večera postupně odehrají koncerty Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a Kittchen. Program bude probíhat na obou scénách klubu Fléda. „Naší snahou bylo, aby se v dramaturgii vedle osvědčených jmen objevili i méně známí interpreti a proto jsme rádi, že se nám podařilo dohodnout vystoupení skupiny Gurun Gurun a sólového projektu Kittchen,“ upřesňuje dramaturgii slavnostního večera Pavel Uretšlégr.

Samotný akt předání cen bude mít podobu zhruba 20 minutového bloku, který budou moderovat hudební publicisté Aleš Stuchlý a Karel Veselý. Během vyhlášení proběhne i křest vinylu, který obsahuje po jednom tracku od všech nominovaných (tedy z kategorií Deska roku a Objev roku). Autorem obalu desky je výtvarník Josef Bolf. Vinyl je zároveň také oceněním pro vítěze – desky, které se budou předávat jako ocenění, Josef Bolf navíc autorsky dotvoří. Autorkou grafické úpravy obalu vinylu je pak brněnská umělkyně Pavla Kačírková.

„Snažili jsme se vymyslet ocenění, které má nějaký smysl a význam i po odeznění potlesku – nejen pro nominované, ale i pro fanoušky hudby. Vinyl se skladbami nominovaných a obal od výtvarníka má symbolicky propojit dva umělecké žánry, které se zejména v poslední době výrazně prolínají a ovlivňují. Rádi bychom tímto založili tradici a speciální výběr, který bude reprezentovat zajímavé tendence v české hudbě za uplynulý rok, bychom chtěli vydávat každoročně,“ vysvětluje za pořadatele Tomáš Grombíř, a doplňuje: „Vinyl vychází hlavně díky společnosti GZ Digital Media, a.s., která se stala partnerem ceny a vinyl vyrobila.“

Celý večer se uskuteční v brněnském klubu Fléda, který je také partnerem slavnostního večera. „Stalo se běžným zvykem a předsudkem pohlížet na mimopražské akce jako na cosi druhořadého. Seznam nominovaných však jasně ukazuje, že Praha zdaleka není jediným kulturním centrem, a třeba Objev a Počin jsou všechno mimopražské záležitosti. Z jiných uměleckých cen je nám nejbližší Cena Jindřicha Chalupeckého, kde se původně vyhlášení střídalo mezi Prahou a Brnem a pravděpodobně se tradice opět obnoví. Letos jsme se rozhodli pro Flédu, protože nám vyšla maximálně vstříc, splnila požadavek reprezentativního prostoru a hlavně disponuje dvěmi scénami, což nám umožnilo sestavit pestrý program,“ vysvětluje Pavel Uretšlégr.

Základní cena vstupenky na slavnostní večer činí v předprodeji 180,- Kč, pro studenty pak 150,- Kč. „Snažili jsme se držet cenu vstupenky na co nejnižší úrovni, chceme udělat akci jako svátek hudby, nikoli jako výdělečný podnik,“ dodává Tomáš Grombíř.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých brněnských předprodejích – BKC (Běhounská 17, Brno), Dům pánů z Lipé (Nám. Svobody 2, Brno), Fléda – Báreček (Štefánikova 24, Brno), Indies (Poštovská 2, Brno) a nebo také přes SMSticket (www.smsticket.cz).

Hlavním partnerem Hudebních cen Vinyla je obchod s hudebními nástroji Kytary.cz a společnost GZ Digital Media. Mediálními partnery jsou časopisy Respekt, A2, His Voice, Full Moon a the aardvark a dále rádia Rádio 1 a Radio Wave.

O Vinyle
Hudební cenu Vinyla iniciovalo a produkčně zajišťuje občanské sdružení Goliart, zastoupené Pavlem Uretšlégrem a Tomášem Grombířem. Na konceptu ceny spolupracuje Rada ceny Vinyla ve složení Pavel Klusák (Lidové noviny), Antonín Kocábek (Týden), Karel Veselý (aktualne.cz), Jiří Špičák (ČRo Radio Wave). Rada je záměrně sestavena mezigeneračně, aby byla schopná reflektovat různé myšlenkové proudy na současné hudební scéně. Cílem Hudebních cen Vinyla je vytvořit důstojný ekvivalent uměleckých cen, jež v jiných oborech už po léta existují.

Nominace Hudební ceny Vinyla 2011
(nominovaní jsou řazeni abecedně)

Deska roku
Bonus – Náměstí míru (Starcastic records)
B4 – Didaktik Nation Legendary Rock (Polí5)
Čoko voko – Hudba (Mamka label)
Floex – Zorya (Minority records)
Hugo Toxxx – Legální drogy / Ilegální kecy (Hypno 808)

Objev roku
Fiordmoss
Optical Frameworks
Kittchen

Počin roku
Promotérské aktivity agentury Bumbum Satori
Festival Colours of Ostrava
Festival Creepy Teepee

r.o.b
(Robin Eliáš)
neděle 26. 2. 2012 08:00
Eliáš, Robin. 2012. Vyhlášení hudebních cen Vinyla na Flédě. Vychytané.cz. [Online] 26. 2. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5280. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vyhlaseni-hudebnich-cen-Vinyla-na-Flede
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.237s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:23