Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Joe Bonamassa, Kytarista roku 2011, přijede 28. února do Prahy

s 20 kytarami a slibuje pořádný rockový zážitek!
Přidat na Facebook
Joe Bonamassa, hvězdný americký blues-rockový kytarista a zpěvák, který vystoupí již příští týden 28. února v pražské Tipsport (Tesla) Areně, si s sebou přiveze 20 kytar a obrovské množství sad strun. K nejunikátnějším nástrojům, na které na turné hraje, patří prototyp Gibson Les Paul „Bonabird“ – kytara typu Les Paul s hlavou ve stylu modelu Gibson Firebird. Další zajímavou kytarou je Gibson Hotel California SG se dvěma krky nebo Gibson Korina Flying V z roku 1981. S Bonamassou cestuje kromě tříčlenné kapely osm členů technického doprovodu. Jejich hlavní starostí je během turné naladění všech kytar a čištění. Kdo by si chtěl čekání na koncert zkrátit, může si stáhnout zdarma úplně novou skladbu Slow Train z připravovaného DVD Beacon Theatre (vychází v březnu) na jbonamassa.com/slowtrain/.

Joe Bonamassa, který je i přes svůj relativně mladý věk považován za jednoho z nejlepších současných hráčů na tento nástroj, slibuje minimálně dvouhodinový koncert, kdy představí své zatím poslední sólové album Dust Bowl, ale především velkou rockovou show a zábavu. Na pódiu Bonamassu doprovodí Tal Bergman – bubny, Rick Melick – klávesy, zpěv a Carmine Rojas – baskytara. Prostor Tipsport Areny bude upraven na „komorní“ verzi podobně jako u červnového vystoupení Jeffa Becka, která umožní bližší kontakt s kapelou.

Joe Bonamassa je již nyní řazen na úroveň Jeffa Becka či Stevie Ray Vaughana, o čemž svědčí nejen neustále se zvětšující počet fanoušků, ale i ohlasy odborných hudebních médií. Guitar International ho letos zvolil Kytaristou roku 2011, v roce 2010 ho čtenáři časopisu Guitar Player zvolili poprvé Nejlepším kytaristou světa a již počtvrté od roku 2007 Nejlepším bluesovým kytaristou. Guitarist Magazine ho dále například nazval „novým králem blues“, Gibson.com prohlásil, že „v tuto chvíli není lepšího bluesového kytaristy než Joe Bonamassy“. V České republice hrál několikrát – naposledy na Lokti s projektem Black Country Communion, kde ho v dešti poslouchalo přes 2.000 fanoušků.

Vstupenky jsou v prodeji za 690 – 1.190 Kč (VIP 1.790 Kč) v sítích Ticketportal a Ticketpro a budou k dostání i na místě před koncertem.
winslayer
(Lukáš Plaček)
středa 22. 2. 2012 08:00
Plaček, Lukáš. 2012. Joe Bonamassa, Kytarista roku 2011, přijede 28. února do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5257. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Joe-Bonamassa,-Kytarista-roku-2011,-prijede-28.-unora-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 1.361s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 15:10