Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

RfP naděluje levnější vstupenky a hudební dárky!

A jaképak hudební dárky? Franz Ferdinand, The Kooks, Enter Shikari a The Subways!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People
úterý 3. července 2012 21:00
(konec +- středa 4. července 2012 04:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Početné řady fanoušků kapely FRANZ FERDINAND, hvězdy indie rockového nebe, se po letech opět dočkají! Alex, Nick, Bob & Paul – jména skloňovaná na úrovni Oasis, Blur nebo Radiohead – přijedou na začátku prázdnin potěšit návštěvníky festivalu Rock for People, který se letos uskuteční mezi 3. a 6. červencem. Nestárnoucí songy Franz Ferdinand neznají z rádiového éteru dávno jen jejich ctitelé. Energický zvuk a silné melodie šmrncnuté post-punkovou érou si pro svou nezaměnitelnost vydobyly výsadní postavení v mnoha koutech světa.

Skotská kytarová čtveřice se v posledních dvou letech trochu stáhla do ústraní. Nyní však deklaruje připravenost vrátit svým ctitelkám i ctitelům vše i s úroky. Nejen, že v Hradci Králové naživo zahrají své největší hitovky, ale představí i nové písně z chystaného dalšího řadového alba. „Franzové“ na letošním RfP doplní jiné ohlášené kytarovky – The Kooks nebo Two Door Cinema Club.

Právě The Kooks, kteří nadchli návštěvníky Festivalparku v roce 2009, patří do kategorie kapel „Best of Rock for People“. Tedy formací, jež měly v posledních letech mezi fanoušky festivalu největší ohlas nebo zanechaly nejlepší dojem. Vedle britských Kooks byla v uplynulých dnech z této množiny potvrzena další jména: ENTER SHIKARI, THE SUBWAYS nebo DREADZONE. „Jedno velké jméno z historie ještě přibude, po osmnácti letech je za čím se ohlížet. Rozhodně ale nezařazujeme zpátečku – důkazem budiž další nové jméno na line-upu – svěží ASTEROIDS GALAXY TOUR, dánský alternativní elektronický projekt, který na Rock for People přijede s novou deskou Out of Frequency,“ říká hlavní pořadatel Michal Thomes z Ameba Production.

Společně s prvními velkými kapelami pořadatelé také dopilovali ceník vstupenek na letošní RfP. Proti loňsku byly ceny zaokrouhleny směrem dolů a došlo k jejich výraznému zpřehlednění. „Rozhodli jsme se nejen do vstupného nepromítnout vyšší sazbu DPH, ale naopak nabídnout vstupenky ještě výhodněji než loni. Je to od nás dárek návštěvníkům k 18. narozeninám Rock for People. Další příjemná překvapení čekají na fanoušky přímo na festivalu a včas je oznámíme,“ říká Michal Thomes.

Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která pod značkou t-music zůstává generálním partnerem festivalu, platí až do samotného festivalu 15% sleva. Ještě zhruba týden (do konce února) tak mohou zákazníci T-Mobile zakoupit vstupenku na Rock for People za necelých 1 200 korun. Od 1. března se cena zdvihne na 1 275 Kč. Od 1. května do 2. července pak mohou lístek získat za 1 360 Kč, což je cena, za kterou jsme loni prodávali vstupenky v březnu…

Nezlevněné vstupenky na 18. Rock for People jsou po dvou vyprodaných edicích aktuálně k dispozici za 1 400 Kč, a to výhradně prostřednictvím portálu www.ticketsforpeople.cz Na cenu 1 500 Kč poskočí vstupenky počínaje 1. březnem, na 1 600 Kč pak k 1. květnu. Hlavním partnerem festivalu je i letos Staropramen. Veškeré další informace jsou k dispozici na www.rockforpeople.cz nebo na www.facebook.com/rockforpeople.

Zákazníci T-Mobile mohou lístky s 15% slevou nakupovat na t-music.cz/rfp2012, a to formou lístku v mobilu. Letos lze na jedno číslo, respektive jednoho zákazníka T-Mobile, pořídit 1 celofestivalový lístek na RfP 2012. Slevu nelze kombinovat s žádnými jinými slevami ani akcemi typu Partička apod.

Pro letošní rok jsme navíc s generálním partnerem festivalu, společností T-Mobile, připravili příjemnou novinku: možnost platby přes mobilní telefon. Nákup lze uhradit kromě platby kartou (s obvyklým poplatkem za transakci kartou), kdy je částka stržena z bankovního účtu, i pomocí m-platby. V tomto případě je cena vstupenek připočtena do vyúčtování služeb, respektive stržena z twist kreditu. Po zaplacení obdrží zákazník QR kód jak formou MMS, tak na zvolenou e-mailovou adresu.

Při vstupu do festivalového areálu pak stačí ukázat kód buď přímo v mobilu, nebo vytištěný z e-mailu. Zákazníkům, kteří si zakoupili lístek v mobilu, bude u vchodu do areálu festivalu vymezen speciální t-music vstup, kde bude kontrola lístků probíhat. Veškeré další informace a instrukce najdete na stránkách t-music.cz/rfp2012.

PROFILY KAPEL

FRANZ FERDINAND
Hvězdná kariéra Franz Ferdinand začala, když se psal rok 2002. Tehdy se po předchozích hudebních zkušenostech sešli jeho členové na umělecké škole v Glasgow. Nedlouho poté kapela podepsala smlouvu s labelem Domino Records a v roce 2003 už vychází její první nahrávka Darts of Pleasure. Na prvním debutovém albu s názvem Franz Ferdinand pak začala pracovat pod dohledem producenta The Cardigans,Tore Johanssona, v nahrávacích studiích ve švédském Malmö.

Jak chutná bleskurychlý vzestup Franz Ferdinand poprvé okusili v lednu 2004, když singl Take Me Out bodoval třetím místem v britské hitparádě. Ve stejném roce vydali další singly, které se umístily na předních místech nejen britských hitparád. Po několika odehraných turné a intenzivní rotaci klipu k Take Me Out na MTV už bylo o hudební budoucnosti této party rozhodnuto. Prodeje debutové desky, za níž si kapela připsala další body, dosáhly celosvětově počtu 3,6 milionů. Také druhé album s názvem You Could Have It So Much Better, které vyšlo v říjnu 2005, sklidilo kromě dvou platinových a zlatých desek rovněž velký respekt u kritiky a o rok později s ním kapela vystoupila na letním festivalu Love Planet v Praze. Vydání třetího a posledního studiového alba Tonight: Franz Ferdinand bylo ohlášeno na říjen 2008, avšak po četných odkladech přišlo na pulty až v lednu 2009.Franz Ferdinand, kteří se pojmenovali po rakouském arcivévodovi, na počátku své existence ani netušili, že jednou budou psát světové dějiny, tak jako tehdy sám panovník. Vedle jasné pozice headlinerů na festivalech světového formátu jako například na Glastonbury se se k mnoha nejprestižnějším oceněním. Jsou čtyřnásobní držitelé NME Awards, Mercury Prize, dvou cen BRIT Awards nebo Q Awards a MTV Awards, byli dokonce nominováni i na Grammy. Co nevidět kapela vydá dvě nová EP s remixy a v průběhu roku 2012 slibuje i netrpělivě očekávanou novou desku, z jejíhož obsahu v létě na hlavním festivalovém pódiu odpálí i několik nejčerstvějších novinek. Zkrátka nezůstanou ani milovníci průlomovek jako Take Me Out, This Fire, No You Girls, Do You Want To, Matinee nebo The Fallen, na něž nepochybně také dojde.

http://www.franzferdinand.co.uk/

Jak zahráli Franz Ferdinand v roce 2009 na Glastonbury?THE KOOKS

V roce 2009 The Kooks na Rock for People strhli mnohatisícový dav, který úplně zapomněl, že na druhé scéně začínají hrát SKA-P. Jedno z nejlepších živých vystoupení si zopakujeme i letos! Původně jen píseň od Davida Bowieho z roku 1971, později i název britské indie rockové kapely, kterým se v roce 2004 nechali inspirovat čtyři studenti Brighton Institute of Modern Music. Tehdy se setkali vokalista a rytmický kytarista Luke Pritchard s basákem Maxem Raffertym v rámci školního projektu, následně je doplnil ještě bubeník Paul Garred a kytarista Hugh Harris. Formace sama sebe považuje za popovou, z jejích písní je však znatelně cítit vliv britské scény 60. let s prvky post-punku. Pro většinu z nás – melodický indie rock…

Kariéra The Kooks nabrala od samého začátku hodně vysoké obrátky. Vydali EP, zahráli si na Brighton's Free Butt festivalu a už pár měsíců po svém vzniku se upsali věhlasnému labelu Virgin Records. Podařilo se jim prorazit hned svým debutovým albem Inside In/Inside Out. Chytlavé hořkosladké melodie a šikovné hrátky se žánry dostaly album až na druhé místo britské hitparády. Čtveřice muzikantů se svou vlasatou image prodala přes milion kopií, a získala tak hned trojnásobné platinové ocenění. Po tomto úspěchu se formace vydala na své první americké turné, kde odehrála vyprodané koncerty v New Yorku a Los Angeles. V roce 2008 vyšlo očekávané druhé album Konk, které svého předchůdce překonalo a vyšplhalo se dokonce na první příčku hitparády.The Kooks přijeli poprvé do ČR už v roce 2009 a před publikem na Rock for People doslova zazářili. Jejich výkon mnozí považují – vedle Bloc Party - za vůbec nejzdařilejší tohoto ročníku. V minulém roce vyšla v pořadí třetí deska Junk of the Heart, která je spojována s jakýmsi znovuzrozením The Kooks. Sám její frontman Luke Pritchard popisuje album slovy: „Obsahuje prvky veškeré hudby, kterou jsme kdy milovali, ale zároveň má naše kořeny. Junk of the Heart je rozdílné od našich předchozích nahrávek, je plné optimismu, prostě taková hra na slunci...“

Kapela, která je v hledáčku téměř 2 miliónů fanoušků na Facebooku, vystupuje na nejprestižnějších festivalech a může se pochlubit předními příčkami singlových a albových hitparád, nominací na Brit Awards anebo cenou MTV Europe Mucis Award. Aktuálně usiluje o to „jít novým směrem a produkovat hudbu s moderními zvuky, tak jako na posledním albu“. Po nadcházející sérii koncertů po Severní a Jižní Americe pomalu zamíří na festivalová pódia, kde naživo odtajní své nové svěží směřování také fanouškům Rock for People. Těšíme se!THE SUBWAYS

Další kapela, jejíž opakovaná přítomnost na Rock for People je po nás žádána – a tudíž více než vítána. Britští indie rockoví (či snad post punkoví, ale rozhodně rock´r´rolloví) The Subways excelují nejen na svých nahrávkách, ale i naživo. Tříčlenná formace, jež díky úderné rytmice nenechá na svých vystoupeních nikoho netečným, oslnila už v roce 2004 na slovutném festivalu v Glastonbury, kde zvítězila v soutěži mladých talentů.

A už tehdy se objevily názory, že svou syrovostí připomíná nejlepší léta grunge v čele s Nirvanou. Pravda je, že popěvky z debutové nahrávky Young for Eternity z roku 2005 si broukal možná srovnatelný počet britských teenagerů… V roce 2008 vydali The Subways druhé album All or Nothing, které sklidilo velkou chválu nejprestižnějších hudebních magazínů a díky němuž získali status jedné z nejvyhledávanějších klubových kapel. Časopis New Musical Express nahrávku dokonce ohodnotil jako nejlepší rockové album roku 2008.U příležitosti vydání aktuální řadové desky Money And Celebrity, která vyšla na podzim 2011, kapela odehrála masivní turné po Evropě. Na konci října navštívila i půlkulaté pódium pražského Lucerna Music Baru, které se jí stalo u nás téměř už domovskou scénou. Nejnovější deska ale neodpovídá dosavadní pověsti The Subways : temperamentní rocková syrovost se potkává s melodickou pop punkovou bezprostředností a kapela ukazuje, že zná také o něco klidnější polohu. Výjimku však potvrzují některé skladby jako pilotní It’s A Party nebo We Don't Need Money To Have A Good Time, kterým energie rozhodně nechybí.

Kromě klubových vystoupení obrážejí The Subways s úspěchem také mnohé festivaly, a to i ty nejnavštěvovanější. Minulé léto se například objevili mezi headlinery na hudebním festivalu v německém Kolíně, kde odehráli svůj set před 60 000 návštěvníky. Po prvotním rozpačitém očekávání z vlažných reakcí českého publika (před 2 lety jsme citovali z jejich www stránek!) se trojlístek Billy Lunn (kytara, vokály), Charlotte Cooper (basová kytara, vokály) a Josh Morgan (bicí) dočkal nadšeného přijetí rozskotačených fanoušků také na naší scéně, kam se opakovaně vrací.

Věrným ctitelům udělá tato britská rocková pecka jistě radost i svou návštěvou letošního Rock for People, kde kromě aktuálních songů z nejnovějšího alba zazní nepochybně také některé tradiční našlápnuté hitovky jako Rock and Roll Queen nebo Shake, Shake.ENTER SHIKARI

Nespoutané kvarteto Enter Shikari z londýnského předměstí St. Albans zavítá na letošní Rock for People již podruhé během pěti let. Celkově však půjde o sedmý koncert před tuzemským publikem, což je dosti výmluvným důkazem jejich obliby. Poptávka po tomto objevu britské alternativní hudební scény posledních let má stále rostoucí tendenci. Psal se rok 2003, když se parta sotva zletilých výrostků rozhodla experimentovat s tvrdým energickým kytarovým post-hardcorem a elektronickými riffy a samply, doposud používanými výhradně v tzv. "taneční"hudbě.

Výsledkem prvních pokusů této „neslýchané“ hudební kombinace se stalo v březnu 2007 debutové album Take To The Skies, jež zaznamenalo gigantický ohlas: přestože nevyšlo u žádného nadnárodního vydavatelství, podařilo se ho prodat čtvrt miliónu kopií, což byl v éře internetového stahování na prvopočin skutečně unikátní výsledek.

Následoval bezpočet různých ocenění a koncertních zkušeností z pódií největších evropských festivalů, stejně jako z klubových vystoupení po USA, Japonsku či Austrálii. V červnu 2009 pak vyšlo druhé album nazvané Common Dreads, které na jednu stranu přineslo ještě experimentálnější sound a aranže, ale rovněž příjemně překvapilo skalní fanoušky zachováním angažovanosti kapely a závažných témat v textech.

V ČR si Enter Shikari střihli již několik vystoupení jako předskokani Linkin Park nebo The Prodigy. Za zmínku rovněž stojí jejich první samostatné a parádně rozdivočené setkání s fanoušky v prostoru Lucerna Music Baru nebo poslední zářijový koncert v Roxy za účasti dalších nářezovek Your Demise a Letlive.

A Flash Flood Of Colour je název v pořadí třetího právě vydaného alba na nezávislém labelu Hopeless Records. Čerstvá novinka, jíž nechybí hravost ani zvuková rozmanitost, navazuje na dosavadní hudební zkušenosti kapely a jejích více než 1 000 odehraných show.

Pouhý fakt, že se nahrávka bleskurychle vyhoupla na 4. pozici oficiální hitparády prodejů desek ve Velké Británii, je příslibem další hvězdné budoucnosti této čtyřčlenné party a nepochybným lákadlem i pro české fanoušky a návštěvníky Rock for People. Všem doporučujeme stanout na značkách v prvních řadách před hlavním pódiem v dostatečném předstihu!

http://www.entershikari.com/

THE ASTEROIDS GALAXY TOUR

Dánská kapela The Asteroids Galaxy Tour je neustále se vyvíjejícím a nekonečně pulsujícím organismem. A to v hudebním názoru i fyzickém složení. Stabilní jádro tvoří zpěvačka Mette Lindberg a producent Lars Iversen, v putovní, festivalové sestavě se však kapela rozrůstá na šestičlenné vesmírné těleso. Alternativní elektro-popová formace vznikla v roce 2007 a do povědomí se zapsala hned svým šťavnatým debutovým albem Fruit, potažmo následným světovým turné. Pestrý zvuk z dílny tohoto projektu může vyvolat širokou škálu dojmů a vzpomínek na blízkou i dávnější hudební minulost. Kapela prostě myslí na bezbřehý prostor pro imaginaci...

Na rozdíl od mnohých skandinávských kolegů, kteří si zakládají na téměř chirurgické preciznosti v žánru pop music, The Asteroids Galaxy Tour jsou se svým retro syntezátorem a epickými beaty daleko více proměnliví, uvolnění a neformální. Výsledkem je neortodoxní a originální sound. Jak by ne, když tato formace hledala (a úspěšně našla) inspiraci v éře muziky k americkým filmům 70. let či v tvorbě psychedelických rockerů Primal Scream. Ve své tvorbě naráží na klasické big bandy, původní dánské TV show pro děti či staré záznamy z parlamentu a kdoví, na co ještě... Z nepřeberného množství zdrojů tak vznikl unikátní styl, který stojí na pomezí klasiky a futurismu – naživo strhující!

Kapela, která to dotáhla od prvotní produkce nahrávek, jež se šířily mezi kamarády, až na světová pódia, před nedávnem vydala svou druhou řadovou desku. Po měsících strávených na cestách se The Asteroids Galaxy Tour opět navrátili do rodné Kodaně, aby dali tvar svým dalším společným hudebním nápadům a inspiracím. Album Out of Frequency, které spatřilo světlo světa na konci letošního ledna, pulsuje v podobném duchu jako předchozí debut a je dalším vývojovým krokem kapely.

Spojení různých stylů a nálad ústí ve zvukové dobrodružství s originalitou každého jednotlivého tracku. Album je připomínkou všehochuti od Nancy Sinatrové po Becka. Různost a pestrost se line od debutového singlu Major přes party pecku Heart Attack, Golden Age, Around the Bend až po psycho-popovou píseň Fantasy Friend Forever. "Je to podobné, jako když si mám vybrat zmrzlinu. Nemůžu si prostě dát jen dvě příchutě, chci ochutnat od každé. Tak to vnímám i s naší hudbou - hrajeme všemi chutěmi," vysvětluje nepřehlédnutelná zpěvačka Mette Lindberg styl The Asteroids Galaxy Tour.
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 2. 2012 14:00
Chovancová, Michaela. 2012. RfP naděluje levnější vstupenky a hudební dárky!. Vychytané.cz. [Online] 20. 2. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5253. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/RfP-nadeluje-levnejsi-vstupenky-a-hudebni-darky!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.116s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.80.119
Serverový čas: sobota 4. února 2023 16:51