Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Druhý díl DEPARTURE láká do ROXY na houpavé rytmy

A to v podání Fast Food Orchestra a Dub Artillery
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Departure
středa 29. února 2012 19:00
(konec +- čtvrtek 1. března 2012 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Druhý díl koncertního projektu DEPARTURE, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé, ale za to pořádně talentované kolegy, proběhne v pražském klubu ROXY ve středu 29. února. Po Danu Bártovi & Illustratosphere, kteří si na prvním díl DEPARTURE pozvali pop-jazzmany Lanugo, se tentokrát můžeme těšit ještě na o fous divočejší večírek. Role "uvaděčů" do hudebních výšin se totiž tentokrát ujal našláplý ska-reggae ansámbl Fast Food Orhestra, který si pozval dub-reggae dělostřelce Dub Artillery. V ROXY tak 29. února čekejte zajímavý dvojkoncert plný houpavých rytmů, které nenechají nikoho v klidu.

Osmičlenná úderka Fast Food Orchestra, která se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 si svými energií nabitými koncerty aktivně buduje pověst jedné z nejlepších ska-reggae kapel od Aše až po Jablůnkov, odjakživa boduje nejen muzikantským umem ale také svou otevřeností sympatickým nadhledem.Dokazuje to ostatně i jejich postoj k samotnému Departure, který shrnul saxofonista Jakub Sulzenko aka Susha: "Nápad je to bezpochyby vynikající, ostatně proto jsme se rozhodli projektu zúčastnit. Jen se trochu bojíme, že by mohl narazit na stísněné mantinely české hudební scény. Abychom přiznali barvu, když jsme byli ohledně projektu poprvé osloveni, mysleli jsme si, že budeme vystupovat v roli oné mediálně neprovařené kapely, a že nás třeba Chinaski konečně vynesou do výšin hudebního showbusinessu. Žánrová hudba má u nás zkrátka málo posluchačů a to i díky ještě menšímu mediálnímu zájmu. Každý projekt, který se tento stav snaží změnit, je nám sympatický."

Není se tedy čemu divit, že výběr Fast Foodů padl zrovna na sedmičlennou jednotku Dub Artillery, jejíž atmosférické dub-reggae patří na domácí scéně k tomu nejlepšímu jak po stránce řemeslné, tak po té hudebně-umělecké."Snažili jsme se vybrat žánrově spřízněnou kapelu, která i přes velkou snahu a kvalitní výsledky nemá dle našeho názoru tolik pozornosti, kolik by si zasloužila. Právě Dub Artillery tato kritéria splnili," komentuje Jakub Sulzenko výběr kapely, jež se prezentuje výstižným mottem "Dub Artillery - Sweet Machinery - Art Distillery".

Rytmus, na který se bude v ROXY 29. února mašírovat je tedy jasný. Jasné je i to, že těkavé látky, které vzejdou z koncertní destilace obou souborů, budou až opojně nakažlivé. Nicméně to, zdali se obě kapely objeví na pódiu také společně nebo vymyslí nějaké jiné překvapeni, zůstává v tuto chvíli tajemstvím. "Zatím nic konkrétního v plánu nemáme, ale vzhledem k tomu, že si náš společný koncert v ROXY s Dub Artillery hodláme užít, něco nás snad ještě napadne," uzavírá mnohoslibně Susha. Pokud tedy nechcete o nic přijít, doporučujeme dorazit hned na 19:00, kdy Departure začne.

Klub bude otevřen od 19:00. Vstupenky koupíte v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream za 120 czk + poplatky, na místě budou stát 180,- Kč.

V dalších dílech projektu Departure se můžete v ROXY těšit 28. 3. na Milana Caise (Tata Bojs) společně se slovenskými Longital, 11. 4. na WWW + Ink Midget & Pjoni (SK) a 9. 5. na DeFuckTo, jejichž host vzejde z konkurzu na Facebookovém profilu kapely - http://www.facebook.com/DFTcrew.

VIDEO: Fast Food Orchestra - The Party Is Over:Dub Artillery - Stick Together:WEB:
Fast Food Orchestra: http://www.fastfoodorchestra.cz/
Dub Artillery: http://www.dubartillery.cz
FB Event: http://www.facebook.com/events/377219742292869/
ROXY: http://roxy.cz/
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 22. 2. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Druhý díl DEPARTURE láká do ROXY na houpavé rytmy. Vychytané.cz. [Online] 22. 2. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5251. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Druhy-dil-DEPARTURE-laka-do-ROXY-na-houpave-rytmy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 05:58