Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Please The Trees a sbor Elpida spojí na OAF hudbu a prospěšnou činnost

Open Air Festival dá v rámci hudebního programu prostor i obecně prospěšným projektům – tentokrát kampani Mluvme o stáří, podporující porozumění a solidaritu mezi generacemi.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Open Air Festival 2012
čtvrtek 9. srpna 2012 21:00
(konec +- pátek 10. srpna 2012 04:00)
Letiště Panenský týnec
Panenský týnec (CZ)
Please The Trees spojí svůj mix indie-rocku a melancholického zámořského písničkářství se swingovým podáním lidových písní seniorského pěveckého sboru Elpida pod vedením sbormistryně Zuzany Siebertové.

„Minulý rok jsem byl osloven stát se tváří kampaně Mluvme o stáří, kterou spustila obecně prospěšná společnost Elpida,“ vysvětluje vznik spolupráce frontman táborské kapely Václav Havelka. „Podle našeho se jedná o poměrně výjimečnou věc. Propojení se sborem je euforické. Dámy si koncerty nesmírně užívají a tím se nám daří ve své hluboké podstatě naplňovat poslání celé kampaně,“ doplňuje.

Pěvecký sbor dvaceti seniorek funguje od roku 2010. První společný koncert s kapelou, kde jako host vystoupil i Pavel Bobek, se odehrál už před rokem v pražském kostele Sv. Šimona a Judy. Vystoupení slavilo velký úspěch a pokračovalo v podobě hudební tour po celém Česku. „Stát na pódiu s kapelou je úžasné, i když pro naše bubínky dost záhul. Muzikanti ale řádí tak, že z nich doslova lije pot. A tak to strhne i nás,“ říká 72letá sboristka Emílie.

Obecně prospěšná společnost Elpida, o.p.s. a Nadace O2 spustila kampaň Mluvme o stáří: Nech mou babičku na pokoji! v roce 2010. Její tváří se stal právě Václav Havelka, frontman kapely Please The Trees. Elpida svou činností usiluje o mezigenerační porozumění a změnu vnímání seniorů většinovou společností.

Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 18. 2. 2012 08:00
Chovancová, Michaela. 2012. Please The Trees a sbor Elpida spojí na OAF hudbu a prospěšnou činnost. Vychytané.cz. [Online] 18. 2. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5249. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Please-The-Trees-a-sbor-Elpida-spoji-na-OAF-hudbu-a-prospesnou-cinnost
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.381s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 22:04