Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Už jsme doma na Flédě.

V úterý 28. února představí kapela Už jsme doma na Flédě remake svého alba Pohádky ze Zapotřebí z roku 1994. Jako předkapela vystoupí skupina Tornádo Lue.
Přidat na Facebook
V období mezi červnem a prosincem minulého roku skupina Už jsme doma znovu nahrála písně z alba Pohádky ze Zapotřebí, které původně vyšlo v roce 1994 (Indies Records). Potřeba nového „kabátu“ byla patrná již v době vzniku těchto písní, neboť při nahrávání došlo k technickým chybám, které se na původní nahrávce velmi výrazně podepsaly.

Původní představa byla použít originální aranže a „jen“ písně znovu nahrát. Do projektu byl přizván i Jindra Dolanský. Ten se však nakonec omluvil, že již velmi dlouhou dobu nehraje a také že hlasivky mu již neslouží, a tak se Miroslav Wanek rozhodl písně poměrně výrazně přepracovat a to nejen v aranžích, kde saxofon nahradila trubka a pozoun, ale také ve strukturách, na několika místech v melodiích a tempu a přibylo i několik zcela nových motivů a pasáží.

Na nahrávce se také ukáže několik hostů – Johnny Jůdl (Jablkoň) na sólovou kytaru a fagot, Jan Jirucha (MCH Band) na pozoun, Martin Crysman Zahradník na foukací harmoniku a Petr Smékal na saxofon. Nahrávka vznikla ve studiu Indies v Brně.

Jelikož písně i obal budou z velké části novým pohledem na původní motivy, došlo i k modifikaci jména desky. Ta se nyní jmenuje Pohádek ze Zapotřebí znovuudělání fortelné a její příchod oslaví kapela Už jsme doma 28. února na Flédě.

Jako host vystoupí skupina Tornádo Lue. Tato slovenská kapela zpívající česky má za sebou už tři desky (poslední album Nebeskí jazdci vyšlo v roce 2004) a svůj soft punkový styl sami prezentují pod nálepkou „vampirpop“.
r.o.b
(Robin Eliáš)
pátek 24. 2. 2012 08:00
Eliáš, Robin. 2012. Už jsme doma na Flédě.. Vychytané.cz. [Online] 24. 2. 2012. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5231. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Uz-jsme-doma-na-Flede.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.073s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 14:33