Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Skupina L.A. vydává první singl z debutu Papírové nebe

L.A. nejsou na tuzemské hudební scéně žádným nováčkem, energická kapela se zrodila na podzim roku 2005 v jednom z plzeňských sklepů. Na svém kontě mají výhru v celostátní soutěži, dvě klubová turné a asi třicet písní na čtyřech demonahrávkách. Přesto je na jaře 2012 čeká křest ohněm. Vydání debutu Papírové nebe obsahujícího výhradně písně s českými texty. Jaké budou, dává tušit pilotní singl Jsi.
Přidat na Facebook
„Jako první singl z Papírového nebe jsme zvolili píseň Jsi, protože nejlépe vystihuje atmosféru celého debutu a zároveň odráží vývoj kapely od počáteční hudební syrovosti k pozdějšímu spojení s moderní elektronikou,“ vysvětluje volbu pilotního songu zpěvák a frontman Pavel Houf. „Text skladby Jsi je sledem obrazů, které se nám vybaví, když si na někoho vzpomeneme. Ostatně všechny písně na připravovaném albu se týkají mezilidských vztahů a odkazuje na ně i samotný název Papírové nebe – i něco relativně ideálního se může snadno zmuchlat,“ pokračuje kytarista a autor textů Filip Horák, jehož textařský vývoj urychlily kurzy poezie českého básníka a držitele Ceny Jiřího Ortena Petra Borkovce.Pod dohledem producenta Borise Carloffa dovedli L.A. tvůrčí proces zdárně do konce. „Strašně se mi líbily refrény, jsou melodické, myslím, že to může dobře fungovat,“ vyjadřuje Boris své nadšení ze spolupráce. Známý český producent je podepsán například pod hity skupin Charlie Straight, Kryštof, Wohnout nebo Sunshine a v současnosti ve svém studiu dokončuje právě desku plzeňských L.A.

Debut, slibující současný pop-rock s jasnými rockovými kořeny a melodičností doplněný moderní elektronikou, vyjde v březnu 2012 ve vydavatelství Championship Music. Křest Papírového nebe spolu s premiérovou projekcí videoklipu k pilotnímu singlu Jsi proběhne ve čtyřech českých městech - 30. března 2012 v domovském (plzeňském) Buena Vista Clubu, 13. dubna 2012 v českobudějovické Yamaze, 16. dubna v pražské Roxy a 25. dubna 2012 v brněnském Metro Music Baru. V rámci celorepublikové série křtů vystoupí speciální hosté a bude představena nová pódiová show.

Zdroj: TZ Championship Music
Lakina
(Lada Váňová)
čtvrtek 16. 2. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Skupina L.A. vydává první singl z debutu Papírové nebe. Vychytané.cz. [Online] 16. 2. 2012. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5229. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Skupina-L.A.-vydava-prvni-singl-z-debutu-Papirove-nebe
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:15