Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Voxel: Chci dělat mainstream s undergroundovým nadhledem

Jeho pseudonym sice tvoří sloučenina latinského výrazu pro hlas a název hlásky počátečního písmena zpěvákova příjmení, ale hlasový projev není to jediné, čím (se) devatenáctiletý Voxel baví. Je to hráč! A dokazuje to i v novém videoklipu ke svému prvnímu singlu V síti. Ten byl natočen s použitím 3D voxelové grafiky. Což je mimochodem další důvod, proč si říká právě Voxel.
Přidat na Facebook
O svém hudebním vyhranění má jasnou představu, chce dělat mainstream s undergroundovým nadhledem. Z připravovaného debutu, který vyjde na jaře ve vydavatelství Championship Music, už pustil do světa první singl ´V síti´ s hudbou Dalibora Cidlinského jr. a s nezaměnitelným Xindlovým rukopisem utahujícím si ze všech virtuálních antihrdinů „Je to asi nejrockovější song z připravované desky a vlastně první věc, kterou jsme na ni nahráli. Vsadili jsme na kombinaci pop/poprock/electropop a vtipné texty,“ říká Voxel. Ten na hudební scéně není žádným nováčkem. Od třinácti let vystupoval s punkrockovými kapelami Burnout a Madfalls, se kterými objel Česko, zahrál si na Slovensku a vydal CD.

„Je hrozně zajímavý porovnávat, jak věci chodí v undergroundu a v mainstreamu, podle mě v tom není zas takový rozdíl. Mám na mysli skládání songů. V kapele jsem skládal songy a snažil se o to, aby byly melodické, měly chytlavý refrén a bavilo mě je hrát. Teď dělám úplně to samé, jen s profesionální produkcí a nechávám si poradit od zkušenějších. Nechci být další rychlokvaška, která natočí desku, kterou mu někdo kompletně složí, obrazí každou estrádu a po roce skončí,“ přiznává zpěvák, který se po vstupu do rádiového éteru nyní chystá „zaútočit“ i na hudební televize. Premiérově bude jeho nový videoklip k singlu ‚V síti‘ odvysílán 8. února 2012 na internetové televizi Stream.cz a 9. února na stanici MTV.

„Jedinečnost videa spočívá v unikátním využití 3D efektu tzv. voxelu. Jedná se o trojrozměrné kostičky, které esteticky odkazují na svět 8bitové grafiky a her, které jsou jedním z hlavních témat Voxelova světa. V zahraničí podobnou technikou použili například Black Eyed Peas,“ popisuje technologii použitou v klipu motion graphic Jan Sládečko.

Zdroj: TZ Championship Music
Lakina
(Lada Váňová)
středa 15. 2. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Voxel: Chci dělat mainstream s undergroundovým nadhledem. Vychytané.cz. [Online] 15. 2. 2012. [Citace: 28. 1. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5227. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Voxel:-Chci-delat-mainstream-s-undergroundovym-nadhledem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.25.27
Serverový čas: sobota 28. ledna 2023 14:50