Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nejsem žádná mladice a mladí musí mít trpělivost

Příběh se šťastným koncem. I tak by se dal nazvat včerejší zákrok strážníků Městské policie Zlín. SOC MP Zlín přijalo krátce před 16tou hodinou oznámení, že babička neotvírá své vnučce, která tak projevila obavu o její zdraví či život, neboť je jí 90 let.
Přidat na Facebook
Na místo ihned vyrazila hlídka rychlé operativní jednotky, která k rychlému přesunu použila i VOAZ. Strážníkům pak 40letá oznamovatelka - vnučka uvedla, že svou babičku sice v bytě slyší, ale ta jí neotvírá. Zakročující hlídka se tedy taktéž pokusila se senoirkou spojit a to důrazným zvoněním a klepáním a po chvíli skutečně stará paní otevřela. Vnučku i strážníky pak přivítala se slovy, že již není žádná mladice a tudíž musí mít mladí trpělivost, než dojde ve svých 90ti letech ke dveřím otevřít. Tuto „výtku“ strážníci spolkli s úsměvem, paní popřáli hodně zdraví a zanechali ji se šťastnou vnučkou.

Chlapi, my se moc nemusíme, ale dnes vám strašně děkuju, máte u mě flašku
Tak zhruba takovými slovy skončil dnes v noci 14 minut trvající hovor mezi 27letým mužem ze Zlína a službukonajícím strážníkem SOC Mětské policie Zlín.

Krátce před druhou hodinou ranní se na něj prostřednictvím tísňové linky totiž obrátil s tím, že se ztratil někde v lese a vůbec neví kde je. Byl celý den s kamarády na Mladcové a ti jej poté nasměrovali kudy domů, ovšem zkratkou přes les. Jenže ouha, po půlhodinové noční túře zjistil, že zřejmě někde sešel a neví kde je. Dokázal jen říct, že minul nějakou tenisovou halu, přešel pole,potůček a jsou tu nějaké chatky, zřejmě zahradní. I přes tuto nevalnou informaci jej strážník dokázal zaměřit a poté naměrovat tak, aby se dostal k nějakým domům s čísly popisnými. Na jejich základě pak už stroprocentně věděl, kde se dotyčný nachází a pomohl mu jít správným směrem až do míst, kde už muž věděl, kde je.

Totálně promrzlý se pak strážníkům představil s tím, že je normálně nemusí, ale dnes jim strašně moc děkuje. Ono se totiž jednalo o strážníky často řešeného muže pro jeho protiprávní jednání.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 3. 2. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Nejsem žádná mladice a mladí musí mít trpělivost. Vychytané.cz. [Online] 3. 2. 2012. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5223. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Nejsem-zadna-mladice-a-mladi-musi-mit-trpelivost
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.071s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.238.72.180
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 03:58