Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Simple Minds se vrací do Prahy, a to v parádní formě!

Simple Minds se do Prahy vrátí už příští měsíc, kdy 28.února 2014 vystoupí v pražské Incheba aréně.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
SIMPLE MINDS
pátek 28. února 2014 20:00
(konec +- sobota 1. března 2014 00:00)
Incheba Výstaviště
Praha 7 (CZ)
Simple Minds původně začínali jako punková kapela Johnny & the Self Abusers, která poprvé vystoupila v baru v Glasgow na velikonoční pondělí roku 1977. “Na pódiu to bylo úplné peklo,” vzpomíná Kerr. “Nikdo z nás neuměl ani notu a dělali jsme pořádnej rambajz. Přitom jsme si mysleli, že jsme určitě nejlepší. Trvalo nám šest měsíců, než jsme to začali brát vážně."
Kapela se vyvíjela směrem, který udávaly jejich dva největší vzory - David Bowie a Lou Reed. Debutové album z roku 1979 "Life in a Day" znělo jako jejich kopie. “I pro nás bylo tohle album zklamáním,” připouští Kerr. Ve stejný rok vydávají druhé album "Real to Real Cacophony," které poředstavuje úplně jiné Simple Minds. Jsou zlověstnější, evropštější a zvukově silnější. Zlepšovali se s každým novým albem a vrcholu dosáhli v roce 1982 deskou "New Gold Dream (81-82-83-84)," která se dostala do Top Three britské hitparády. Simple Minds dobyli Británii i zbytek Evropy.

Ve snaze proniknout na americký trh si Simple Minds v roce 1983 přizvali producenta Steve Lillywhitea k albu Sparkle in the Rain, ale k úspěchu v USA jim paradoxně pomohl singl, který měl fanouškům zkrátit čekání na novou desku - “Don’t You (Forget About Me),” hlavní píseň filmu Johna Hughese "The Breakfast Club." Doslova jim ji vnutil jejich velký obdivovatel, producent a skladatel Keith Forsey a Simple Minds vyletěli na vrchol americké hitparády.
V roce 1985 vydávají "Once Upon a Time," album, které jejich pozici v hitparádách udrželo. První singl , "Alive and Kicking” byl v the Billboard Hot 100 druhý. Koncem osmdesátých let hráli Simple Minds stejnou ligu jako U2. Obě kapely vyprodávaly arény, jejich písně byly jako hymny a obě měly v čele zpěváky s velkým charismatem a mesiášským komplexem. V příštím desetiletí U2 zcela přehodnotili svůj přístup ke skládání, ale Simple Minds zůstávali stejní. Najednou nebyli tak důležití, i když hudba byla stále dobrá.

Jim Kerr říká: “K U2 mám velký respekt, protože naživo jsou nejlepší kapela na světě. Přečtěte si ale knihu o The Unforgettable Fire, která nedávno vyšla, když spolupracovali s Brianem Enem a Danielem Lanoisem poprvé, oba vzpomínají, jak k nim U2 přišli, pustili jim New Gold Dream a řekli “ Takový to chceme mít..." To mluví samo za sebe.”Na současně probíhající tour k 35 letům Simple Minds jsou skvělé ohlasy a Praha se tak má na co těšit. Kerr pokračuje: “Máme připravené dvojí koncerty. Nemáme předkapelu a budeme hrát písničky ze všech desek. Z Empires and Dance třeba “This Fear of Gods" nebo “Premonition,” a to bych nenazval hity. Ale dobrá show Simple Minds je taková, kde lidi uslyší písničky, na které se těší. Skalní příznivci zas budou nadšení z věcí, které nečekali. Chceme, aby lidé viděli ten obrovský kus cesty, kterou jsme urazili a zároveň viděli, že je tam něco navíc.

Základ toho, co jako Simple Minds děláme, se ani trochu nezměnil. Hledáme melodii, text a emoce. Nahrajeme to, snažíme se to udělat co nejlíp a dát lidem co nejvíc. Aby přišli, slyšeli nás a zažili to. Takhle to děláme odjakživa a díkybohu za to, protože to je aspoň jedna věc, která nám dává v tomhle světě smysl.”

Velký materiál o Simple Minds a rozhovor s Jimem Kerrem si můžete přečíst také v lednovém čísle časopisu Rock and Pop. Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, a Ticketportal za 900,- Kč + poplatky.

Více info na:
www.simpleminds.com
www.facebook.com/official.simpleminds
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 6. 1. 2014 18:00
Chovancová, Michaela. 2014. Simple Minds se vrací do Prahy, a to v parádní formě!. Vychytané.cz. [Online] 6. 1. 2014. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5177. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Simple-Minds-se-vraci-do-Prahy,-a-to-v-paradni-forme!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.135s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.212.99.248
Serverový čas: pátek 3. února 2023 11:17