Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Muž v nouzi oznámil sebevražedné úmysly

Služba strážníků Městské policie Zlín v noci z úterý 17. na středu 18. ledna 2012 probíhala neobvykle klidně. Přibližně půlhodinu po půlnoci však na tísňové lince 156 zazvonil telefon. Na druhém konci pomyslného telefonního drátu se nacházel silně rozrušený muž, který v tíživé životní situaci oznámil úmysl ukončit svůj život. Operačnímu důstojníkovi MP Zlín se podařilo během osmnáctiminutového rozhovoru volajícího zklidnit a zjistit přibližné místo, odkud volá.
Přidat na Facebook
Do pátrání se zapojilo několik hlídek městské policie, které nakonec slavily úspěch. Strážníci zjistili, že se jedná o 30letého muže z Ostravy, jenž byl frustrovaný momentální situací ve svém životě. Vzhledem k tomu hlídka MP Zlín přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která jej převezla do zlínské krajské nemocnice.

I když lidský život nepřináší jen příjemné a radostné chvíle, je dobré si uvědomit, že každá, byť i ta nejkomplikovanější situace, má vždy několik řešení. Sebevražda je však řešením konečným a nezvratným.

Člověk, který o sebevraždě vážně uvažuje, obvykle vysílá určité signály – volání o pomoc, ke kterým by nemělo být jeho sociální okolí, zejména pak nejbližší rodina a přátelé, neteční. Pojmenování problému, hledání alternativního řešení, uvolnění emocí či dohoda o odložení samotné realizace sebevraždy mohou být cestou k záchraně lidského života. Ani sebelepší intervence však není zárukou toho, že sebevražda nebude spáchána.

Zdroj: TZ Městská policie Zlín
Lakina
(Lada Váňová)
středa 18. 1. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Muž v nouzi oznámil sebevražedné úmysly. Vychytané.cz. [Online] 18. 1. 2012. [Citace: 8. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5170. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Muz-v-nouzi-oznamil-sebevrazedne-umysly
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.119s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: čtvrtek 8. prosince 2022 21:56