Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ZACHRAŇTE VEJCE!

Hledají se studenti připravení vyhrát tandemový seskok padákem nebo 9999 Kč v hotovosti. Kdo dokáže shodit vejce z výšky závratných 15 metrů tak, aby neporušené dosedlo na zem? První Red Bull Gravity Challenge se uskutečnil v Izraeli roku 2005 a měl takový úspěch, že se letošní jaro koná po celém světě, tedy i ve Zlíně..
Přidat na Facebook
Zábavný souboj s gravitací proběhne v Praze, Brně, Ostravě a již zmiňovaném Zlíně. Zúčastnit se mohou všichni příslušníci univerzitní půdy (studenti, rektor, kantoři, vrátné..). Nezávislá porota bude hodnotit hladké přistání vejce na zem a show před samotným shozením ze startovní věže. Registrace a více informací na www.redbullvajicko.cz.


Je tomu přibližně 300 let, kdy Isaac Newton seděl pod stromem v Cambridgi a na hlavu mu prý spadlo jablko. Věrohodné prameny však hovoří o svědcích události, kteří byli ochotni odpřísáhnout, že bouli na Isaacově hlavě nezpůsobilo jablko, nýbrž vejce. Patrně tato událost zavdala i mnohým filosofům k debatám, zda-li to právě nebylo ono první vejce, ze kterého vzešlo první kuře. Ať už to tenkrát bylo jakkoli, podstatné je, že tato událost přivedla lidstvo k otázkám gravitačního zákona, který se snaží neustále pokořit.

Newtonův gravitační zákon říká, že každá dvě tělesa se přitahují silou, která je přímo úměrná součinu jejich hmotností a nepřímo úměrná druhé mocnině jejich vzdálenosti. Střední hodnota tíhového zrychlení je 9,80665 m/s². Pro průměrné vejce to znamená, že při shození z 15 metrů přistane za 1,748 sekundy rychlostí 61,76 km/h. To představuje náraz o síle...ehm, bez správného poletostroje to bude rozhodně znamenat perfektně umíchané vejce.


majkl
(Michal Gaja)
pondělí 19. 3. 2007 08:00
Gaja, Michal. 2007. ZACHRAŇTE VEJCE!. Vychytané.cz. [Online] 19. 3. 2007. [Citace: 3. 6. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=517. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ZACHRAŇTE-VEJCE!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.099s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.237.16.173
Serverový čas: sobota 3. června 2023 00:36