Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Lucrezia Borgia se vrací na scénu divadla Hybernia

Uplynulo již více než sedm let od doby, kdy borgiovská legenda vyprávějící osud slavného papežského rodu a jeho tragická milostná dobrodružství ožila na prknech Národního divadla. Nyní se úspěšné představení renomovaného režiséra, choreografa a libretisty Libora Vaculíka, které v plné míře naplňuje význam slova „muzikál“, vrací. V nové upravené koncepci rozšířené o pěvecké party bude poprvé uvedeno v Divadle Hybernia v sobotu 10. března 2012, v den 55. narozenin Libora Vaculíka.
Přidat na Facebook
Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale také historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů. Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu. Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… nitky této historie splétá příběh muzikálu Lucrezia Borgia.

Režisér, libretista a choreograf Libor Vaculík vytvořil ve spolupráci s Petrem Maláskem (hudba) a Václavem Koptou (texty písní) tanečně-dramatický příběh plný nečekaných zvratů a prudké vitality. O výpravu se postaral scénograf profesor Jan Dušek, pěveckého nastudování se ujal pedagog Eduard Klezla. Barvité historické kulisy, intriky i fatální milostná dobrodružství díky sugestivnímu vyprávění a působivým hereckým a tanečním výkonům v podání Báry Basikové, Ivy Marešové, Csongora Kassaie, Zbyňka Frice, Tomáše Savky, Jiřího Zonygy a Tomáše Berouna doslova ožívají.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ přiznává Bára Basiková, v jejímž podání bude hlavní představitelka něžnou bytostí, která v sobě však ukrývá nebezpečné tajemství.

Umělecký zážitek umocní party předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010).

Více informací naleznete na www.lucreziaborgia-muzikal.cz Vstupenky jsou v předprodeji na webovém portálu www.ticketportal.cz a ve všech prodejních místech společnosti Ticketportal.

Zdroj: TZ Original Communications, s.r.o.
Lakina
(Lada Váňová)
pátek 13. 1. 2012 08:00
Váňová, Lada. 2012. Lucrezia Borgia se vrací na scénu divadla Hybernia. Vychytané.cz. [Online] 13. 1. 2012. [Citace: 9. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=5168. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Lucrezia-Borgia-se-vraci-na-scenu-divadla-Hybernia
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pátek 9. prosince 2022 04:33